Verine osariik

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Verine osariik

PostitusPostitas Ralf » 03. September 2011, 16:03

Verine osariik
Red State (2011)

Kiimas keskkooliõpilane Jarod (Kyle Gallner) ja tema kaks sõpra saavad tutvumiskuulutuse kaudu võimaluse kiireks seksiseikluseks, ent satuvad enda õuduseks hoopis hullumeelsete Kesk-Ameerika fundamentalistide rüppe ning leiavad end äärmiselt täbarast ja suisa eluohtlikust olukorrast.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Punane osariik

PostitusPostitas Ralf » 03. September 2011, 16:22

Kes fundamentalistidega kasvõi televiisori vahendusel kokku on puutunud, teavad, et hirmuäratavamaid inimesi leiab harva; sattusin hiljuti nägema dokki West Memphis Three'st ja seal oli ka ainult kamp usuhulle, sealjuures veel hambutud ja täielikud "redneckid". Isiklikult mul (teoreetilise) religiooni vastu midagi ei ole, kuid tahaks tõesti teada, mida sellised inimesed ("Maailm on mõni tuhat aastat vana!") suitsetavad.

Igatahes, "Red State" on rohkem väga pikantse (kuid mitte eriti õnnestunud) satiiriga varustatud märul-thriller kui õudusfilm. Mingit hirmu see igatahes ei tekita - peamine horror tuleneb teadmisest, et filmis kujutatavad nutjobid moodustavad päris ausa protsendi USA elanikkonnast ja kindlasti ongi selliseid, kes oma täiesti arututest veendumustest johtuvalt kohalikele homoseksualistidele hauda kaevavad ja sedagi vaid seepärast, et tegu on mehega, kellele meeldib teisele mehele kakkarisse schtuppida. Kamoon, live and let live, see on 21. sajand.

Jalgratast muidugi ei leiutatud, aga kudos Kevin Smithile, see tragi paksmagu suutis end lõpuks kokku võtta ja manditarbimise vahelt endast toimiv režissöör välja pigistada, kuskil filmi teisel poolel aset leidvad märulistseenid on tõesti veenvalt tehtud, kuigi mingil määral läks see tärin liiga palju Rob Zombie kapsaaeda ("The Devil's Rejects"-i esimesed 15 minutit or so). No ja kuradi hea näiteseltskonna kokku ajanud, trobikond suurepäraseid karakternäitlejaid alates Michael Parksist ja lõpetades Kevin Pollakiga. Täiuslik cast.

Spoiler :
Ma oleksin väga pettunud olnud, kui fookus oleks täielikult Jarodil ja ta töllmokkadest sõpradel olnud, ausalt öeldes kartsingi "Wolf Creek"-i tüüpi klaperjahti mingites tumedates kirikukeldrites, sellist tiiraste nolkide tagaajamist ja varjudega mängimist on juba palju nähtud; politsei sissetoomine oli ses mõttes väga 5+ lüke. Pealekauba laskis see trigger-happy võmm veel Kyle Gallneri maha ka, mis oli mõnusalt... situatsiooni realistlikkust süvendav.


Aga mulle väga-väga meeldis.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Punane osariik

PostitusPostitas Ralf » 07. September 2011, 06:02

Huvitav artikkel Kevin Smithi allakäigust - sh kontrolli alt väljunud kanepisuitsetamine, filmide ebaõnnestumine ning kummalised tegevuslikud valikud - viimase paari aasta jooksul (kaks lehekülge).
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Punane osariik

PostitusPostitas adi » 07. September 2011, 20:21

Suurepärane film, korralik ülepingutamata õudus. Smith pole küll teab mis actionlavastaja, aga seda saab parandada jäljendades üks ühele klassikuid.
Meenutas ka mulle aeg-ajalt "Devil Reject'i", aga minu raamatus on see win-win.

Pilt
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: Punane osariik

PostitusPostitas Soprano » 17. September 2011, 02:46

Ralf kirjutas:Huvitav artikkel Kevin Smithi allakäigust - sh kontrolli alt väljunud kanepisuitsetamine, filmide ebaõnnestumine ning kummalised tegevuslikud valikud - viimase paari aasta jooksul (kaks lehekülge).

Smith ja Mosier räägivad, kuidas asjad tegelikult olid/on:
http://traffic.libsyn.com/smodcast/SModcast-182.mp3 (~5 min. reklaame on alguses, et võib edasi kerida)

Anyway, film ületas mu ootused, lootused ja on hetkel kindlasti aasta top 10 hulgas.
Also, kes on huvitet Red State'i tegemisest and whatnot, siis ohtralt kuulamist.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Punane osariik

PostitusPostitas kbong » 01. Oktoober 2011, 00:18

Mul hakkab 45 minuti pärast seanss ja peale seda on Kevin Smithi Q&A (kahjuks küll satelliidi vahendusel aga siiski). YO!

Mida küsida?
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

Re: Verine osariik

PostitusPostitas MNC » 28. Oktoober 2011, 00:23

wuh, krt, tore oli. Natuke ei olnud ka, aga üldiselt jah, ikka kapsaed mis muud ja palju sa ikka enda kapsaaeda lennanud kapsaste või nende olemuse üle vinguda jaksad.

Red State: 7/10
"Little Ralf Sauter. How I loved listening to your sweet prayers every night. And then you'd jump in your bed, so afraid I was under there. And I was!"

http://realmnc3.blogspot.com/
Kasutaja avatar
MNC
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 391
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:46
Asukoht: Tarbatu

Re: Verine osariik

PostitusPostitas CM-Girl » 26. Jaanuar 2012, 22:15

Oodatust parem film. Cooperi (pikk) kõne ajas muigama. Ja need inimesed kes teda nii andunult kuulasid... Meeldis näha naisi tulistamas, killer tšikid. (Y)

7/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Verine osariik

PostitusPostitas Defexer » 30. Märts 2012, 02:37

Ei meeldinud ja ootasin ausaltöeldes paremat. Alguses, kui Michael Parks rääkima hakkas oli kõik huvitav ja põnev kuid mingiltmaalt käis plõks ja mingi eit hakkas rääkima ja tõsiselt vaimuhaigeks oli ta tehtud ja hakkas totaalselt vastu. Peale seda ma lootsin, millal ta lihtsalt vait jääb ja enam sõna ei võta. 4/10
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: Verine osariik

PostitusPostitas Rasmus » 24. September 2012, 16:51

Veel vastumeelsemaid värdjaid mingist filmist ikka annab otsida. Ausalt öeldes ei leidnud ma siit mitte ühtegi meeldivat tegelast, kõik käisid mingit moodi pinda või tegid midagi, mida mina oleks teisiti teinud. Aga see pole filmi juures kindlasti mitte miinus, pigem pluss, et film nii palju suudab korda minna ja emotsioone (olgugi, et vihkamist) tekitada.

6/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Verine osariik

PostitusPostitas HBO » 24. September 2012, 20:42

Olen nii palju erinevaid arvamusi kuulnud selle filmi kohta, kellele meeldib, kellele ei meeldi ja need kellel puudub arvamus.
Ise olin natukene skeptiline alguses, aga filmi süvenedes leidsin, et tegemist on siiski väga hea teosega.

9/10

Kes veel näinud pole, siis tehke seda sõbrad.
Kasutaja avatar
HBO
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 2
Liitunud: 24. September 2012, 20:13


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 139 külalist