Üks päev

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Üks päev

PostitusPostitas Soprano » 18. August 2011, 22:17

Üks päev
One Day (2011)

Dexter (Jim Sturgess) ja Emma (Anne Hathaway) veedavad kolledži lõpuõhtu koos. Pärast seda näeme neid uuesti igal aastal selsamal päeval ning uurime, kuhu nad on oma eluga jõudnud. Mõnikord on nad sel päeval koos, teinekord mitte.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Wisegirl » 04. September 2011, 21:37

Raamatut lugesin eelmisel aastal, väga südamlik ja pisaraid kiskuv lugu oli.

Spoiler :
Mis ma endale sellest kaasa võtsin, või õigemini, mis ma lõplikult enesele teadvustasin on see, et igal aastal me elame üle oma surmapäeva, kuni ühel aastal me sel päeval sureme. Lovely.


Sooviks seda kinost näha, aga kas see meie kinodesse üldse jõuab?
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Üks päev

PostitusPostitas CM-Girl » 04. September 2011, 22:18

4.11.2011 . Vähemalt seda väidab imdb.
Endalgi plaanis see film ära vaadata, eks novembris siis näeb kas vaatan kinos seda või ei. Peaks raamatu seni läbi lugema.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Üks päev

PostitusPostitas criticbird2 » 04. November 2011, 01:20

päris vaadatav film, raamatut pole lugenud, olen algaja blogija, filmiarmastaja, kirjutan arvustusi filmidele.
Palun heitke pilk peale ja kirjutage kommentaaridesse mida arvate
http://criticbird.wordpress.com/
criticbird2
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 1
Liitunud: 04. November 2011, 01:16

Re: Üks päev

PostitusPostitas homunkulus » 12. November 2011, 19:30

That's the way the cookie crumbles. Retrospektiiv nooruse elurõõmust, -lustist ja energiast täisealise ikka koos elu keerdkäikudega. Tõeliselt impressiv film teatud elukogemusega (pakun, et kuskil 40 ja + kanti inimesetele), mis läheb hinge ning vastavalt isiklikule elukogemusele kas jätab hinge raske, rusuva kurva tunde või vähemalt paneb mõtlema selle üle mis on elus oluline ja tähtis. Sellele, mis on, pole filmi vaadanul raske pihta saada.
Vaatamata mitte kõige helgemale käigule sisaldab film häid (elutarku) repliike ja huumoritki. Näiteks playboy'dele ja muudele elupõletajatele kõrvataha panemiseks: "orgiad ei soojenda su jalgu ega hoolitse su eest kui sa oled vana."
Ehk veel üks asi mis filmist meelde jäi ja millega kindlasti tasub päris elus arvestada - ole oma väljaütlemistega ettevaatlik. Ütlused, olgugi ehk vahel nii suussoojaks öeldud, kipuvad moel või teisel täide minema.

Hinnang 8/10 võibolla vääriks 9-tki, sest filmile on omas žanris raske midagi ette heita. Isiklikult tõmbas kõrgema hinde andmist alla üks minu jaoks veidi klisseelik sündmus filmi lõpus (aga võibolla see ongi päriselt nii). (Y)
Sina jah! Sina! Toppisid mulle igasuguseid kapsalehti pähe, et...
Kasutaja avatar
homunkulus
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 27
Liitunud: 20. August 2011, 12:39
Asukoht: Maa

PostitusPostitas Wisegirl » 17. November 2011, 23:44

Mh, pean paremaks hindamiseks tegelikult filmi uuesti vaatama, tänane seanss Coca Cola Plazas oli häiriv: valju häälega rääkiv paarike, kuna neid film ei huvitanud (õnneks vaatasid mobiilist mingi teise filmi ja lahkusid kohe ka saalist); enne lõppu läksid tuled kõik põlema; vahetult enne tiitreid lõpetati üldse filmi näitamine, kõik läks mustaks, aidaa. Keegi keeras neil midagi nässu.

Suvel lugesin, et fännid polnud Hathawayga rahul, kuna näitlejatar pole piisavalt kole. Minu arvates sobis ta rolli küll kenasti, riietega suudeti ta tüsedamaks ja ilmetumaks teha, nagu raamat ka kirjeldab.

Raamat kindlasti häiris filmi vaatamist, kuna iga uue aastaga tulid sündmused meelde, ja mõte uitas raamatule. Samas jääb mulje, et mõned stseenid ei oleks vist tunnete-skaalal minuni jõudnud kui ei oleks raamatut lugenud - ehk siis teadsin, mida tegelane parasjagu mõnes stseenis mõtleb/tunneb.

Dexter suudeti väga ülbeks teha.
Mees, kellega Emma koos elas, meenutas vana klassivenda, täpselt üks ühele silmavaade, hoiak, lähenemisviis. Creepy.
Spoiler :
Õnnetus oli küll ehmatav, teadsin, mis juhtub, aga ikka võpatasin. Selline laks lõi kõik selgeks, nagu oleks unest ärganud. Ise muidugi kujutasin ette, et auto sõidab tagant otsa...
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Üks päev

PostitusPostitas Ralf » 18. November 2011, 04:12

Raamatuga ei ole tutvust teinud, kuid minu jaoks oli film üsnagi torkav kommentaar inimeste suutmatusele olla impulsiivne. Üsna läila, ent mõne hea hetkega draama.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Wisegirl » 18. November 2011, 19:57

Eks ta ole jah, inimestel on kummaline komme pika aja jooksul iseendana käituda. Ehk harjumuse jõud on suur.

Ja eks see ole ka põhjus, miks "uue elu" alustamiseks tuleb ennast vanast keskkonnast välja juurida. xD
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Üks päev (2011)

PostitusPostitas damon » 18. Veebruar 2014, 12:16

Lugu ise on huvitavalt ülesse ehitatud. Romatilise draamana töötab hästi.
Olen nõus, et sobib tõenäoliselt keskealistele pareminin kui noortele.
Spoiler :
Auto tuli minu jaoks ikka väga ootamatult ning ei arvanud, et nii traagiliselt.

Meeldis, julgen soovitada ja mõtlen raamatu lugemisele.

9/10
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu

Re: Üks päev

PostitusPostitas Rasmus » 14. Veebruar 2016, 21:26

Eks ta paras klišee ole, aga kord aastas võib ka sellist asja endale lubada. Ootasin tearjerkerit ja mõne mööndusega ma selle ka sain, nii et iseenesest olen rahul. See ühe päeva formaat seadis sisulisest poolest korralikud piirid ette ja tervik kannatas seetõttu päris tugevasti, kuid eks ta oli enamvähem nii hea, kui üldse olla sai. Vanematele inimestele mõjub ilmselt karmimalt, kuna rohkem äratundmisrõõmukurbust, aga mõni hetk võttis minugi suht emotsionaalseks. Mitte, et see eriti raske ülesanne oleks.

Minu maitsele ikkagi veits liiga tühi ‒ 7/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 140 külalist

cron