Võimatu missioon: Variprotokoll

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Võimatu missioon: Variprotokoll

PostitusPostitas Soprano » 29. Juuli 2011, 12:00

Võimatu missioon: Variprotokoll
Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Karastatud salaagent Ethan Hunt (Tom Cruise) ning kogu tema tiim lavastatakse süüdi Moskvas toimunud terroriaktis, peale mida on nad sunnitud varjuma nii omade kui võõraste eest.

"Võimatu missioon: Variprotokoll" on peadpööritavas tempos läbi mitme kontinendi tormav action-thriller, mille lavastajana teeb oma mängufilmidebüüdi Oscariga pärjatud animatsioonigeenius Brad Bird ("Imelised", "Raudhiiglane", "Ratatouille").

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Võimatu missioon: Variprotokoll

PostitusPostitas Kidd » 30. Detsember 2011, 16:49

Sellist "kadunud Vene tuumatehnika" stsenaariumi olen nagu enne ka kuskil kohanud. Sama kõva pealuud nagu Cruise´il on veel nii mõnelgi mehel. Korralik action siiski, aga absoluutselt mitte midagi üllatavat/erutavat.

7/10
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

Re: Võimatu missioon: Variprotokoll

PostitusPostitas Pesukaru » 31. Detsember 2011, 05:52

Kõik mis puudutas vene keelt oli idiootne. Venelastel võis päris naljakas olla, kui jäeti mulje, et tõsimeeli filmis olevad venelased ei saanud aru, et nad on ameeriklased. See selleks. Mõttetu klišee klišee otsa.
5/10
Kasutaja avatar
Pesukaru
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 11
Liitunud: 03. Aprill 2011, 04:05

Re: Võimatu missioon: Variprotokoll

PostitusPostitas rauls » 31. Detsember 2011, 21:16

Ma ei ole eriline Hollywoodi actionite fänn, aga MI filmide vastu pole mule midagi. "Ghost Protocol" on korralik järg saagale. Päris crazy oli Dubais maailma kõrgeima hoone otsas ronimine - paar korda tekkis täitsa edge of my seat tunne. Respect Tom Cruisele, et kaskadööre ei kasutanud, vaid turnis ise rohkem kui poole kilomeetri kõrgusel maapinnast. MI filmide puhul meeldib mulle imetehnika, mida tegelased kasutavad. Kõige coolim oli simulatsiooni abil märkamatult liikumine koridoris. Simon Pegg oli väga hea comic relief - mees on sellel alal üks parimaid. "Ghost Protocol" on hästi tehtud pinget pakkuv meelelahutuslik põnevik. Klišeelikkus suurt ei häirinud.

7/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Võimatu missioon: Variprotokoll

PostitusPostitas Pixie » 05. Jaanuar 2012, 21:52

Tiimi sobivus ja tähtsus, mida lõpus mainiti, jättis suhtkoht külmaks. See-eest oli ülejäänud film väga pingeline, hoogne ja kaasahaarav. :) Erinevad vidinad tundusid esialgu veidrad ning neid oli raske tõsiselt võtta, aga lõpupoole harjusin ära. Parimad kohad olid mööda hotelli seina ronimine ning hulljulge trikk autoga. 8/10
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Võimatu missioon: Variprotokoll

PostitusPostitas Forzelius » 06. Jaanuar 2012, 00:54

Stsenaarium ise (venelased, tuumaoht, bla-bla) ning selle taaskasutus ei hakanud suurt närve sööma, kuid täiesti ülepressitud koomikad kohati hakkasid. Simon Peggi kallal ei võta siinkohal üldse, vaid pigem Tom Cruise Hunti kallal, kes tavaliselt on filmides olnud just see tõsisem pool, seekord loopis päris palju one-linereid. See oligi vast ainuke asi mis häiris ja kuna ülejäänud film oli nagunii suurepärane, siis ei jää see vast pika aja peale meelde. Väga hästi tehtud olid Dubai stseenid ning Tom Cruisele taaskord respekt, et, nagu ka M:i 2 avastseenis, ise turnida otsustas (selles samas hotellistseenis ei kasutanud kaskadööre ka muide kaks naiskarakterit oma võitlusstseeni jaoks). Suurepärane popkornikas.

8
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Wisegirl » 06. Jaanuar 2012, 20:06

Neeh, dialoog pani kohati silmi pööritama, eriti see jube stseen lõpus, kus nagu lollidele räägiti.
Pealegi, agentidelt ootan ma alati... agendilikumat käitumist. Ehk siis täiesti vastupidist Carteri käitumisele. :/
Saan aru, kallis inimene tapeti, aga mitmeaastane treening peaks ju aitama selle puhul... kuidagi. Tore oli muidugi näha naise näkku tekkivat kättemaksuhimu - nagu oleks mõnda joonisfilmi vaadanud.

Tehnoloogia oli võimas (vidinad jupsisid küll palju, ilmselt made in China?), Ethan Hunt oli fearless.
Tänu detailirohkusele vaatan "Variprotokolli" kindlasti uuesti (ehk siis, filmi oli huvitav jälgida).
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Võimatu missioon: Variprotokoll

PostitusPostitas Rain » 11. Aprill 2012, 23:22

Tegemist oli jah üllatavalt hea ja pealekauba ka pineva filmiga. Lugu oli küll nata kulunud, aga vähemalt ei näidatud tüüpilist Venemaad. : ) 8/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Võimatu missioon: Variprotokoll

PostitusPostitas LiveForThis » 20. Aprill 2012, 12:06

Brad Bird on oma valvsa silmaga ekraanile toonud vägagi mitmetasandilise actioni. "Ghost Protocol" on tsipa kahe tunnise kestvusaja kohta jaotatud sujuvateks episoodideks. Iga episoodi missioonipõhine rõhuasetus on niivõrd toonitatud, et tekib tunne, et antud filmi puhul võib vaadata ka ainult neid üksikuid episoode, mis huvi võiksid pakkuda.

"M:I IV" särab, sest Bird on taganud klassikalise spioonithrilleri tunnetuse ja teinud seda kõikidele ootustele vaatamata vägagi tasakaalukalt. Hollywoodi blockbusterile vägagi ebaharilikult on Bird lubanud filmil areneda küllaltki aeganõudvalt. Seda tehes ongi iga episoodi üles ehitatud võimalikult mitme tahuga, et oleks mida jälgida.

Populaarse Burj Khalifa küljes rippumisele eelistan ise pigem vanglast pagemist või liivatormis ekslemist, sest need stseenid olid märksa pingsamalt lavastatud: mitmest eri küljest korraga jälgitav action, mis üllatab oma tempoka taibukusega. Ka suurepäraselt valitud näitlejad andsid filmi loovale märulile kaalu juurde. Renner, Pegg ja Patton. Igaüks neist oli märgatavalt isikupärane.

Aga mis puutub filmi endasse, siis Ethan Hunti uued seiklused jätsid mind üllatavalt külmaks. Filmi proloog ja esimene pool toitsid huvi ja pinget, aga kui omadega jõuti Dubaisse oli täiesti selge, et ma pean lihtsalt meelelahutavat spionaaži jälgima, mitte mõtlema miks keegi midagi tahab, kuidas ta selleni jõuab või kuidas ta seda endale üldse võimaldab. Tähtis oli neliku missioon. Isegi filmi süžee kahvatus selle kõrval ja vajus unustusse. Pärast oli kuidagi tobe meenutada, et miks antud hetkel midagi üldse tehakse. Huvi tegelaste motiivide vastu lendas peaga vastu asfalti ja edasi pidin ainult kevadise vihmaga segunevat verenire jälgima. Kõige hullem kogu filmi juures oligi see, et puudusid karakterid ja täiesti kadunud oli ka emotsionaalne side ehk põhjus, miks ma peaksin vähemalt loo protagonist Huntile kaasa elama.

Vahepeal hakkasin mõtlema, et milleks nad siin üldse rabelevad. Tekkis tühi tunne ja siis süttis taas viha Hollywoodi stampide vastu. "M:I IV" on hea näide publiku vajaduste rahuldamisest. Filmis puudub igasugune originaalsuse alge. Ikka see sama jama. Appi kui väsinud ma sellest olen. Mõni ime, et ma enam isegi ei pinguta, et jõuda uusimaid filme vaatama.

Filmi tõstab esile selle režiiline tarmukus, mis köidab ja haarab kaasa. Tom Cruise on samuti üks peamisi positiivseid noote. Tema tegelase vaoshoitus oli filmi üks suurimaid plusse. USA ja Venemaa vaheline pommikriis meenutas mulle pigem seda, et peaksin "M:I" maailmahävitusplaanide asemel hoopis "Bourne`i" triloogia uuesti ette võtma ja sinna otsa vaataks ka kaks uut Bondi.

Viimase aja parimaks meelt lahutavaks ja mõistust kaasavaks blockbusteriks loeksin hoopis "X-Men: First Classi".

6/10
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Võimatu missioon: Variprotokoll

PostitusPostitas damon » 11. November 2012, 01:46

Lahja, vägagi lahja eelnevate filmidega.
Silma torkasid ebaloogilisused: naispalgamõrtsuka riided ei saanud mõrvatut kaillistades veriseks (disaineri mantli määrimine oli liiga kallis) ja mõrvatu ei veritsenud ka järgnevas stseenis kui ka liivatorm lõppes kohe peale tagaajamise stseeni jne...

Kuidagi uimane ja puudus see "miski".

6/10
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu

Re: Võimatu missioon: Variprotokoll

PostitusPostitas Cochrane » 07. Aprill 2013, 20:02

Mõnus hoogne märulielamus, ei teagi, miks selle vaatamiseni jõudmisega 2 aastat läks. 8/10
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

Re: Võimatu missioon: Variprotokoll

PostitusPostitas Rasmus » 18. Mai 2013, 19:39

Alguses ei saanud üldse korralikult minema ning puudus see "M:I" tunne, aga hiljem see ikkagi tekkis ja kokkuvõttes oli täitsa hea film. Kahe vahepealse osa positiivsus ja lihtsam sündmustik sobis mulle veidi rohkem, kuid esimene film oli ka selline tõsisem, nii et ei saa seda eriti ette heita. Renneri ja Peggi tegelased meeldisid kõige rohkem ning kahju, et Rhames tiimis ei olnud. :(

8/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

7/10

PostitusPostitas Ralf » 07. August 2013, 21:30

Kvaliteetne märulipõnevik. Enim jääb kindlasti meelde riskantne ronimine Dubai Burj Khalifa pilvelõhkuja seinal. Väga-väga põnev stseen ja tõsiasi, et Cruise ise neid julgusttükke tegi, on muljetavaldav. Ei mäletagi, mil viimati mõnes Hollywoodi blockbusteris midagi nii tähelepanuväärset nägin.
Ülejäänud film oli selline paras EKG, tuks üles, tuks alla - vahepeal meeldis väga ja siis jälle mitte nii väga. Kohati tekkis tunne, nagu oleks suurem osa filmi kestusest raisku läinud ägedate vidinate ja autode eksponeerimisele, mitte sisu täiustamisele. Eks need vidinad peamiselt aitasidki samas tähelepanu hoida, sest Hendricksi ja tuumaraketi teema tekitas ai kui suurt ükskõiksust.
Uuesti ei vaataks, aga üldiselt hea doos adrenaliini. Renneri-mehike meeldis samuti.

Pesukaru kirjutas:Venelastel võis päris naljakas olla, kui jäeti mulje, et tõsimeeli filmis olevad venelased ei saanud aru, et nad on ameeriklased.5/10

Häiris mindki.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist