Tulevik

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Tulevik

PostitusPostitas Soprano » 24. Mai 2011, 07:38

Tulevik
The Future



Sophie (Miranda July) ja Jason (Hamish Linklater) on 35-aastased. Nad on olnud mõnda aega püsisuhtes. Nüüd soovivad nad adopteerida hulkuva kassi. Kassi adopteerimine muudab nende elu radikaalselt. Sophie, kes on seni olnud tantsuõpetaja, plaanib algatada YouTube'is projekti "30 tantsu 30-ne päevaga". Jason jätab töö arvutitehnikuna ning asub otsima talle saatuse poolt määratud rada. Raja otsa leiab ta kätte keskkonnasõbralikus "Puu puu haaval" organisatsioonis. Jasonil hakkab päris hästi minema, kuid Sophie ei saa oma virtuaaltantsuprojektiga järje peale. Kassi adopteerimine on moodsa paari elu eksistentsiaal-filosoofiliselt pea peale keeranud.

Linateose autor Miranda July, kes sai tuntuks filmiga "Mina ja Sina ja kõik meie tuttavad" jätkab unikaalselt isikupärase kino tegemist. Lisaks sellele on ta suutnud leida uue meloodia ammendamatust purunenud südamete armulugude fonoteegist. Filmi lõpustseenid on iseäranis mõjusad. "The Future" oli tänavuse Berliini Rahvusvahelise Filmifestivali Kuldkaru auhinna nominent.

http://kinosoprus.ee/



Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Tulevik

PostitusPostitas rauls » 05. September 2011, 23:22

Tegu on kahtlemata omanäolise filmiga. Päris minu teetass polnud, aga halb ka mitte. Film räägib eneseotsingust ja elule parema mõtte andmisest. Põhiidee, mida filmiga taheti öelda, oli minu arust midagi sellist, et ärge elage igavat/tühist elu, vaid võtke midagi ette. See on muidugi igati positiivne mõte. "The Future" muutub küll vahepeal täiesti veidraks ja käiku tuleb metafüüsika. Tegu ongi rohkem sellise teosega, mida ei tohi liialt tõsiselt võtta. Filmi võibki pidada ka omamoodi koomiliseks. Koleda häälega rääkiv kass käis närvidele ja rikkus elamuse teatud määral ära minu jaoks. Kassid rääkigu lastefilmides!

6,5/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 152 külalist