Harry Potter ja surma vägised: Osa 2

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Harry Potter ja surma vägised: Osa 2

PostitusPostitas CM-Girl » 30. Jaanuar 2012, 19:53

Täitsa teine tera kohe kui 8 filmi järjest ära vaadata, ilma, et midagimuud vahepeal vaataks. Palju meeldejäävam. Huvitav on eelnevaid filme vaadata, olles näinud viimast osa ka. Kui Lucius Malfoy mind ärritas/vihastas esimestes osades, siis mõtlesin viimasele osale ja oli kohe parem olla. Sama Draco Malfoy puhul. Samas kui vaadata mis vempe teevad Fred ja George siis
Spoiler :
muutun nukraks kuna tean, et Fred saab surma.
Neville'i arengut on kõige huvitavam jälgida. Mõtlein esimesele osale ja siis viimasele. Naeratan. :) Snape meeldis mulle niikuinii, aga nähes viimast osa, siis god damn it..i love him.

Spoiler :
Pilt


Esimest nelja + viimast osa võiks vaadata mitu korda aasta jooksul, viiendat ja ehk ka seitsmendat osa vaataks 2-3 korda aasta jooksul ja kuuendat osa 1x aastas.

Special features - BEST!! (Y)

1. Prisoner of Azkaban
2.-3. Philosopher's Stone
2.-3. Goblet of Fire
4. Deathly Hallows – Part 2
5. Chamber of Secrets
6. Order of the Phoenix
7. Deathly Hallows – Part 1
8. Half-Blood Prince


Lemmiktegelased:
Spoiler :
Snape
Sirius Black
Remus Lupin
Alastor "Mad-Eye" Moody
Neville
Weasley perekond
Luna Lovegood
Minerva McGonagall
Hagrid
Griphook


Lemmikolendid:
Spoiler :
Tupsu
Fööniks
Helliknokk
Öökullid
Testraalid
Draakonid
Basilisk
Fang (Hagridi koer)


Ebameeldivamad tegelased:
Spoiler :
Dolores Umbridge
Rita Skeeter
Vernon, Petunia ja Dudley Dursley
Lockhart
Lucius Malfoy
Lavender
Peter Pettigrew
Cornelius Fudge
James Potter


Lemmikloitsud:
Spoiler :
Avada Kedavra
Alohomora
Crucio
Expecto Patronum
Expelliarmus
Imperio
Lumos
Reducto
Riddikulus
Wingardium Leviosa


*Suvalises järjekorras, enamjaolt.

Mõned pildid ;-)

Spoiler :
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Harry Potter ja surma vägised: Osa 2

PostitusPostitas JazZ- » 31. Jaanuar 2012, 01:21

Epiiline ülevaade on eepiline, CM-Girl! (Y)

CM-Girl kirjutas: Neville'i arengut on kõige huvitavam jälgida.


Indeed ;-)
Spoiler :
Pilt


Vaatasin ka hiljuti "Potteri" viimase osa viimase osa koos erinevate special featuresitega uuesti üle ja peab mainima, et IGA KORD, kui making-of'e vaatan, tekib mul üsna holeass tunne. Eriti, kui varem filmi nagu boss kritiseerinud olen. Sest jah, "Potteri" filmid ei pääse minu jaoks kunagi raamatutega samale pjedestaalile ja ilmselt ei anna möödalasud raamatutest mulle kunagi rahu (sidenote: pärast esimese paari filmi linastumist tõotasime sõbrannaga, et teeme kunagi ISE kõik "Potteri" filmid, mis viimse detailini raamatut järgivad ehk kui kõik plaanipäraselt läheb, võib mõne hea aasta pärast kinolinadel "Potteri" Ida-Euroopa remake'i näha)... Siiski ei saa eitada, et filmide taga on MEELETU töö (ja noh, MEELETU raha muidugi ka, aga see selleks). Ja minu meelest on see, kuidas kõik tegelinskid - alates võtteplatsi jaoks tarvilike asjade meisterdamisonkudest kuni statistideni, keda filmis lõpuks heal juhul kaks sekundit näeb, ühe masinvärgina toimima panna suudetud, ikka päris kõva raketiteadus. Nagu näiteks on kõikide Sigatüüka õpilaste võlukepid ära nummerdatud, et statistid kogemata tervet filmi erinevates stseenides erinevate võlukeppide kasutamisega ära ei rikuks!
Lisaks murdis mu südame õige pisut klipp, kus näitadi põhikolmiku viimast võttepäeva, mis päädis sellega, et kõik kolm lõpuks üsna märgade nägudega olid (hint: viimane stseen EI OLNUD Saladuste kambris varikätki hävitamine koos sellega kaasnenud veemölluga). Sest neile oli "Potter" ju tõesti elu ja filmimeeskond teine pere, nii et nad viimased kümme aastat praktiliselt muud maailma näinud polnudki ja siis BOOM - läbi. :(

Lõpetuseks veel väike tagasipööre "Potteri" sisu juurde :
Kuitahes kurb lõpp ka poleks, siis Albus Severuse nime kuulmine paneb ikka alati muigama. Minu arvates Harryst üsna mõtlematu valik, sest kui noort Albus Severust oleks pidanud ta isa saatus tabama ning mõlemad ta vanemad õnnetul kombel surma oleks saanud ja tema ise mugukooli pandud, siis oleks ta selle nime tõttu arvatavasti ikka päris korralikult tappa saanud.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Harry Potter ja surma vägised: Osa 2

PostitusPostitas Weirdo » 01. Veebruar 2012, 21:28

CM-Girl kirjutas:Snape meeldis mulle niikuinii, aga nähes viimast osa, siis god damn it..i love him.


Täpselt sama siin. Samas on päris paljusid HP fänne, kelle jaoks oli Snape kuripaha enne viimast osa. Kangelane Snape, mille kohta Rowling ise ütles, et ta ei pea Snape'i kangelaseks. Snape on ju ikkagi kõike seda, mida ta alati on olnud.

Pärast viimase osa nägemist tekkisid mul vist ka mingitlaadi HP võõrutusnähud. Vaatasin mitmeid intervjuusid osatäitjate ja Rowling'uga. Rowling ütles, et ta nuttis pärast viimase osa (raamat) valmimist nagu siis, kui ta ema ära suri. Ja see viimase stseeni filmimise video on võimas. Heh, tegelikult päris naljakas, kuidas üks väljamõeldud maailm saab niivõrd paljudele inimestele nii palju tähendada. Kaasaarvatud osatäitjad ja autor ise. Mõnele võrdub HP lapsepõlvega.

Mulle on meelde jäänud Rowling'u ütlus, et ta ei saa kindlalt öelda, et ta rohkem osasid ei kirjuta...Raske on mitte sellesse võlumaailma tagasi minna. Isiklikult loodan, et rohkem osasid EI tule. Arvan, et mingid Albus Severus'e seiklused rikuksid selle saaga ära.
Ja arvan, et HP filmid on tegelikult väga hästi tehtud ja tasemel. Raamatutest filmid nagunii paremad olla ei saa, üldiselt. Minu jaoks on parem vaadata kõigepealt filmiversioone ja siis lugeda raamatuid, vastasel korral on filme vaadata üsna igav.
Kasutaja avatar
Weirdo
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 802
Liitunud: 02. Mai 2006, 18:28

Re: Harry Potter ja surma vägised: Osa 2

PostitusPostitas Ralf » 03. Veebruar 2012, 13:07

Esimene "Surma vägiste" film minule ei meeldinud, liiga palju metsa vahel tühjakargamist ja hala, rääkimata mõjusa kliimaksi puudumisest. Teine osa korvas aga kõik need puudujäägid. Suurepärane tasakaal süžeearenduslike stseenide ning märuli vahel, ideaalne lahingu- ja duellistseenide ning draama sünergia. Potteri raamatutest jätsin viimase lugemata, kuna vaimustus oli selleks ajaks üle läinud ja lugesin liiga palju spoilereid, et see mulle enam huvi pakkuda suutnuks, kuid nüüd tekkis täitsa isu see ette võtta. Väga hea!

Wisegirl kirjutas:Dumbledore on missioonitundega mees, pole vaja tal ülemäära sentimentaalseks muutuda. Film näitas sutsu negatiivses valguses tõesti, või siis lihtsalt peitis ära hoolivad tunded. Kui ta oli ise valmis surema, siis ei olnud tal probleemiks ka teiste suremine, ülla eesmärgi nimel. I think.
Selline mees läheb tulest ja veest läbi.

Jep!
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Harry Potter ja surma vägised: Osa 2

PostitusPostitas Ralf » 03. Veebruar 2012, 13:17

Pingerida:

1. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)
2. Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
3. Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2 (2011)
4. Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
5. Harry Potter and the Philosopher's Stone (2001)
6. Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 1 (2010)
7. Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)
8. Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)

"Goblet of Fire" on ekraniseeringuna ikka väga nõrk, aga raamatuseeriast on see osa mu lemmik, mulle lihtsalt meeldib terve see story jubedalt. Seega on ka filmi vastu kerge kiindumus, kuigi selle puudused on enam kui ilmselged...
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Harry Potter ja surma vägised: Osa 2

PostitusPostitas P2ppin » 04. Veebruar 2012, 16:51

Õnneks pole ise kunagi väga lasknud end segada nendest erinevustest, mis raamatute ning filmide vahel on. Kokkuvõttes muidugi raamatud olid paremad ning alati olen tundnud, et tervikuna need 8 filmi on paremad kui ükski eraldiseisvalt (selle ilmselt alati hakkangi esimesest pihta ja lõpetan viimasega).

Polegi varem nende filmide pingerida teinud, aga huvi pärast peaks ära proovima.

1. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)
2. Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2 (2011)
3. Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)
4. Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)
5. Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
6. Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 1 (2010)
7. Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
8. Harry Potter and the Philosopher's Stone (2001

Kõik need 7 ja 8 palli filmid minu jaoks, aga kui kõigist tervikuna mõelda, siis tahaks kogu saagale 9 palli anda...on see üldse loogiline ? :))
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: Harry Potter ja surma vägised: Osa 2

PostitusPostitas Kickflick » 04. Veebruar 2012, 18:38

Hüva, minu pingerida ka:

1. Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2 (2011) - Emotsonaalselt mõjus kõige enam ja visuaalselt creme de la creme, igati võimas punkt saagale.
2. Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
3. Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
4. Harry Potter and the Philosopher's Stone (2001)
5. Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)
6. Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 1 (2010)
7. Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)
8. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)

Kõrgeim hinne nende puhul on 10/10 ja nõrgim 7/10. Azkabani osa pole halb, kuid jätab sisuliselt mind veidi külmaks.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Harry Potter ja surma vägised: Osa 2

PostitusPostitas brixxx » 04. Aprill 2012, 15:06

Mina veel enda pingerida Harry Potteri filmidest ei tee.

Ütlen nii palju, et lemmik Harry Potteri film on ''Harry Potter ja surma vägised: Osa 2'' ja kõige vähem meeldib ''Harry Potter ja surma vägised: Osa 1''.

Film meeldis kuna oli palju actionit, kõik tegelaskujud olid tõsised ja eriti meeldis, et Ron oli asjalik. Harry Potteri raamatutest ja filmidest meeldib kõige enam mulle tegelaskuju Ron Weasly ja tegelikult üks lemmik noori näitlejaid on ka Rubert Grint, veel olen tema kohta näinud filme: ''Wild Target'', ''Cerrybomb'' (poole vaatamine, ei istu sellised noorte filmid) ja ''Driving Lessons''. Kui ma peaks ütlema Rubert Grindi lemmiku filmi Harry Potteri filmid kaasaarvatud, siis siiski lemmik film on ''Driving Lessons''.

Hindeks annan 10/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Harry Potter ja surma vägised: Osa 2

PostitusPostitas Equitis » 02. Jaanuar 2013, 18:35

Tõesti väga hea lõpp. Tegelikult ma arvasin algusest peale juba Snapest natukene teistmoodi, sest ta on ju varasemates osades ka Harryt kaitsnud.
10/10.
Equitis
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 21
Liitunud: 25. Detsember 2012, 12:06

Re: Harry Potter ja surma vägised: Osa 2

PostitusPostitas Forzelius » 24. August 2013, 09:08

2. vägis oli ikka kõike seda, mida 1. polnud: arusaadav action, vinged võitlused, viimasele osale kohased lahendid ning üleüldiselt mõnus otste kokku tõmbamine. Nautisin seda isegi väga. Ajukausi-stseen oli vast parim
Spoiler :
kahjuks teadsin ette, et Snape on tegelikult hea. Mis tuli üllatusena, oli see, et James Potter säärane tropp oli. Seda anti mõneti vihja juba vist mingi 5. või 6. raamatus kui Harry privaattunde Snape käest sai, aga tõesti: täielik kürb ju.
Albus Severus oli suht armas lahend isegi. Kes oleks seda arvanud peale 1. osa, et Snape Harry ellu niimoodi jääb.

Hogwartsi lahing oli ka üks ägedamaid, just midagi sellist, mida viimasest osast eeldaks. Kartsin mingi aeg, et tuleb suvaline põllu-clash või kuskil Londonisse loodud salanurgakeses üksteise tagaajamine. Õnneks oli kõik ses osas väga sobiv. Peamised tegelased said ka vist kõik rahuldava lõpu. Nagu CM ütles, siis Neville'i areng oli tõesti muljetavaldav. Päris mitu tordedat vihjet varasematele osadele samuti.
CM või Jaz või ZeMonsta või keegi teine:
Spoiler :
see Snape'i lunastav stseen: ma sain aru, et ta tegi Dumbledorega mingi diili, et see Harry't aitaks vms ja siis Snape ütles midagi a'la et ta on nõus võtma selle bad guy rolli endale. Kas Dumbledore pidigi seal stseenis kuidagi negatiivse varjundi saama või sain ma millestki valesti aru. Sest obv Snape ja Lily sebisid ja siis tuli kuri James ja rikkus kõik ära ning kui V-mort Lily ära tappis, pöördus Severus esimest korda Albuse poole. Korraks mõtlesin, et äkki Snape oli üldse Harry isa. Ei saanudki vist hästi aru, miks Snape pidi selle kurja rolli võtma vms. Ehk peaks selle stseeni uuesti üle vaatama, aga kui keegi viitsiks seletada, siis ty.
Also, lugesin FAQ'st, et sellel dark arts ainel oli needus peal ja sellepärast oli iga aasta uus õpetaja. Mõtlesin, et see oli lihtsalt selle seeria eripära, et iga raamat-film uus inimene sinna sokutati, aga tegelikult oli V-mort ära neanud selle?


Ahjaa, ainuke asi, mis vist tiba häirima jättis kogu seeriale tagasi vaadates, oli see, et Malfoy ikka imo ei saanud selliseks villainiks nagu oleks võib-olla oodanud. Päeva lõpuks jäi ta vähemalt minu jaoks ikka selliseks tatiseks pubekaks, kes oma kamraadide hulgas ei saanud kunagi selliseks sangariks nagu Harry.

JazZ- kirjutas:Kuitahes kurb lõpp ka poleks, siis Albus Severuse nime kuulmine paneb ikka alati muigama. Minu arvates Harryst üsna mõtlematu valik, sest kui noort Albus Severust oleks pidanud ta isa saatus tabama ning mõlemad ta vanemad õnnetul kombel surma oleks saanud ja tema ise mugukooli pandud, siis oleks ta selle nime tõttu arvatavasti ikka päris korralikult tappa saanud.


:))

Paremusjärjestus:
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Harry Potter and the Goblet of Fire
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Harry Potter and the Philosopher's Stone
Harry Potter and the Order of Phoenix
Harry Potter and the Half-Blood Prince
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Harry Potter ja surma vägised: Osa 2

PostitusPostitas Kadii » 24. August 2013, 14:49

Forza kirjutas:CM või Jaz või ZeMonsta või keegi teine:
Spoiler :
see Snape'i lunastav stseen: ma sain aru, et ta tegi Dumbledorega mingi diili, et see Harry't aitaks vms ja siis Snape ütles midagi a'la et ta on nõus võtma selle bad guy rolli endale. Kas Dumbledore pidigi seal stseenis kuidagi negatiivse varjundi saama või sain ma millestki valesti aru. Sest obv Snape ja Lily sebisid ja siis tuli kuri James ja rikkus kõik ära ning kui V-mort Lily ära tappis, pöördus Severus esimest korda Albuse poole. Korraks mõtlesin, et äkki Snape oli üldse Harry isa. Ei saanudki vist hästi aru, miks Snape pidi selle kurja rolli võtma vms. Ehk peaks selle stseeni uuesti üle vaatama, aga kui keegi viitsiks seletada, siis ty.
Also, lugesin FAQ'st, et sellel dark arts ainel oli needus peal ja sellepärast oli iga aasta uus õpetaja. Mõtlesin, et see oli lihtsalt selle seeria eripära, et iga raamat-film uus inimene sinna sokutati, aga tegelikult oli V-mort ära neanud selle?



See Snape teema oli pmst lunastuseks selle eest, et ta vahepeal Voldy ridades oli.

Otseselt pole raamatutes kirjas kohta, kus Voldy selle õpetajakoha ära neab, aga pmst arvati nii jah, sest ta tahtis alguses ise sinna kooli DAõpetajaks tulla, aga Dumbledore ütles ära talle.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Harry Potter ja surma vägised: Osa 2

PostitusPostitas ZeMonsta » 24. August 2013, 15:31

Lisan paar sõna Kadii jutule.

Filmist mäletan väga vähe, aga raamatus nägi Dumbledore-Snape-Lily-James’i asi välja umbes nii:
Spoiler :
Esiteks, James oli noorena jah nõme ülbik, aga ta kasvas sellest välja. Snape oli ise süüdi, et oma võimaluse Lilyga tuulde lasi. Teda huvitas kogu mustade kunstide teema natuke liiga palju (mis Lilyle ei meeldinud), ta astus surmasööjate ridadesse (mis Lilyle ka ei meeldinud) ning tagatipuks sõimas ta Lilyt sopavereliseks (mis Lilyle kohe päris kindlasti ei meeldinud).
Kui Snape hiljem Trelawney ettekuulutust pealt kuulis ning sellest rõõmsalt Voldemortile ette kandis, ei osanud ta oma teo tagajärgi ette aimata. Niisiis läks ta murtud mehena Dumbledore’i jutule, rääkis kõik ära ning anus, et see teda kuidagi aitaks. Lõpuks leppisid nad kokku, et Snape hakkab edaspidi tööle Dumbledore’i heaks, kogudes talle infot surmasööjate kavatsustest, aga jätab samas Voldemortile mulje, et on endiselt viimase alluvuses. Pigem näitas see stseen mõlemat heas valguses – üks kahetses südamest oma tegusid ja teine andestas talle.
Kasutaja avatar
ZeMonsta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 419
Liitunud: 04. Jaanuar 2010, 01:05

Re: Harry Potter ja surma vägised: Osa 2

PostitusPostitas JazZ- » 24. August 2013, 16:11

Forza kirjutas:
Spoiler :
Ei saanudki vist hästi aru, miks Snape pidi selle kurja rolli võtma vms.


Spoiler :
Kas sa pead "kurja rolli" all silmas:

a) seda, kuidas Snape Harryt terve ta varasema kooliaja jooksul kohtles
b) seda, et ta (nii enne kui ka) pärast Dumbledore'i surma Voldemorti ridadesse hoidjat mängis

Eeldan, et mõtlesid teist varianti, aga katsun igaks juhuks mõlemad lahti seletada:

a) Kui filmi lõpus jäeti mulje nagu Snape oleks terve saaga parim võlur platsil, siis päris nii see siiski polnud. Snape armastas küll Lilyt kogu südamest, kuid umbes täpselt sama palju jälestas ta ka James'i... Ning kuna Harry nii välimuselt kui Snape'i arvates ka kohati käitumiselt, oma endist rivaali väga meenutas, põlgas ta mingit osa Harryst tõesti täpselt nii palju, kui seda eelnevate osade jooksul väljendati. Samas oli aga Harry Lily poeg, kelle nimel viimane oli oma elu ohverdanud, ning ühtlasi viimane elus olev mälestus naisest, seega ei soovinud Snape ka kohe kindlasti Harry surma.

b) ... Alustame siis 6. osast. Snape oli Narcissa Malfoyle andnud murdmatu tõotuse, et ta ei lase Voldemortil Dracole liiga teha. Nimelt pidi noor Malfoy saama hakkama Dumbledore'i mõrvaga (or die tryin') ja viimane oli sellest teadlik, kuigi loomulikult ei saanud ta seda kuidagi välja näidata. Mida aga Voldemort ei teadnud, oli tõsiasi, et Dumbledore oli lollist peast varikätkist sõrmusega õnne proovinud, mille tulemusel tal enam nagunii eriti kaua elavate liigas mängida polnud võimalik. Et Malfoy jääks nö. "puutumatuks" ja Snape ennast Voldemortile lõplikult tõestada suudaks, pidigi härra Ei-šampoonile! Dumbledore'i tapma. Ja kuna ka edaspidises perspektiivis oli kasulik, et Musta Isanda tiimis oleks topeltmängija (olgugi, et keegi peale mängija enda seda ei teadnud), ei viidud selle plaaniga ka kedagi teist kurssi. Dumbledore teadis, et pärast tema surma langeb Sigatüügas ilmselt Voldemorti jüngrite kätesse ning ilmselt aimas ta ka seda, et Snape Voldemorti usaldusväärse jüngrina seal tähtsale ametipositsioonile võib saada (ja seega ehk natukenegi õpilaste elu kergendada püüab - mida ta ka varjatult teha proovis - näiteks "karistamiseks" saatis ta paharetid Hagridiga metsa (mitte ei kasutanud cruciatuse needust vms).

Mis DA õpetajapositsiooni puutub, siis nagu Kadii ütles - otseselt seda küll raamatus välja ei tulnud, aga sellele vihjati VÄGA tugevalt, et Tom Riddle antud koha ära needis.


Forza kirjutas:
Spoiler :
Kas Dumbledore pidigi seal stseenis kuidagi negatiivse varjundi saama või sain ma millestki valesti aru.


Spoiler :
Seda Dumbledore'i negatiivset varjundit pean ma endiselt filmi blackiks, sest minu arvetes jäi raamatus tänu suhteliselt põhjalikule suurvõluri mineviku lahkamisele ja viimasele stseenile Harryga King's Crossi'i jaamas temast tunduvalt positiivsem mulje... Sest Dumbledore'il oli küll Harryga seoses oma Suur Plaan Voldemorti hävitamiseks, kuid samas aimas ta ka mingil määral tagajärgi (st. Harry mitte suremist) ette.


Ok, EDIT: Võimalik, et panin üldse teemast väga mööda - sellisel juhul peaks Kadii ja ZeMonsta kommentaarid asja päris hästi ära seletama.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Harry Potter ja surma vägised: Osa 2

PostitusPostitas Forzelius » 24. August 2013, 17:26

Sain nii mõnedki vastused, Zemonsta oma vast kõige seletavam
Kadii:
Spoiler :
sain sellest aru, et selle stseeni mõte oli Snape lunastada, aga aitäh ikkagi.

Zemonsta:
Spoiler :
Ahsoo. See, et Snape ise võimaluse Lilyga olla tuulde lasi minu jaoks filmist ei avaldunudki. Eriti põhjus (surmasööjatega liitumine ja musta maagia like'mine, sopavereliseks kutsumisest rääkimata). Saingi nagu aru, et James tuli, tegi swagi ja Lily sulas selle peale. Aga sinu seletus on väga loogiline. Siit ka uus küsimus: mis Trelawney ettekuulutus? Seda ka nagu polnud ju filmis? Aga eeldades, et ta sellest Voldemortile rääkides halvaga hakkama sai, on täitsa mõistetav, miks ta Dumbledore juurde minnes murtud mees oli. See vist oligi mu põhiküsimus algul, et miks ta üldse halvana paistis. Nüüd on see asi selgem. Kogu sellest kaksik-kolmikagendi asjast on juba kergem aru saada.

Jaz:
Spoiler :
kurja rolli all ma mõtlesin hoopis kolmandat, mis tegelikult vist ikka oli sinu pakutud b variant. Lihtsalt minupoolne sõnastus oli kehva. See tuli ilmselt sellest, et ma ei saanud täielikult aru Snape-Lily-Jamesi kolmnurgast. Filmi ajal mõtlesin ka seda, et Neville või keegi rääkis, et need vend ja õde on väga karmid karistajad ja siis kui neid üldse näidati, tehti nad ühe juhmistamisega kahjutuks. Neid oleks võinud rohkem näha.
Ja Dumbledore negatiivse varjundi all mõtlesin ma ka seda ajukausi stseeni, kus D-more paistis nagu tsipa kuri olevat Severuse peale, aga kui ma õigesti aru sain, siis tuli see sellest, et ta oli selle ennustuse (mis ennustus oli, seda ma ei tea, Zemonsta jutust järeldan) V-mortile edasi pobisenud.

Also, see DA positsioon ja selle needmine:
Spoiler :
kas Voldemort tõesti ise tahtis seda? Veits irooniline, vaadates, et ta oleks pidanud õpilastele omaenda loitsude eest kaitsmist õpetama, ei?


Also, lolisin seda, ja mitte midagi halba sellega mõeldes, et CM oma ülipõhjalikus ülevaates oli isegi loitsude top'i teinud :))
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Harry Potter ja surma vägised: Osa 2

PostitusPostitas Kadii » 24. August 2013, 19:17

Forza kirjutas:Also, see DA positsioon ja selle needmine:
Spoiler :
kas Voldemort tõesti ise tahtis seda? Veits irooniline, vaadates, et ta oleks pidanud õpilastele omaenda loitsude eest kaitsmist õpetama, ei?



Oeh, loe raamatud ära :D
Long story short,
Spoiler :
Voldy oli orb, kellele Sigatüügas oli pmst esimeseks kodus, seega oli lossil ja selle seotud asjadel südames väga oluline koht (noh, nagu Harrylgi). Koolis käimise aastad jäid talle selle koha uurimiseks lühikeseks ja ta tahtis sinna pärast lõpetamist tagasi, et edasi uurida ja lossiga tutvuda ja kõike muud, hence õpetajaks saamise soov. Tal oli tol ajal juba suurimaks mustaks võluriks saamise soovid, lossis oli palju ruume ja esemeid, mis sellele kaasa oleks aidanud. Aga Dumps sai aru sellest suuremast plaanist ja ütles talle ära, seega segades natuke ka Voldy edasiminekut suure võlurina, hence pahasekssaamine ja needmine.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 116 külalist

cron