Ahvide planeedi sünd

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Ahvide planeedi sünd

PostitusPostitas Cochrane » 31. August 2011, 11:24

No film läheb ju sealt edasi, nad teevad paar järge nagunii veel. Sellega, kus ahvid juba võimul, on juba tegelenud nii 1968 aasta originaal kui Burtoni uusversioon, oligi aeg uut moodi asjale läheneda.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

Re: Ahvide planeedi sünd

PostitusPostitas 0ll » 08. September 2011, 23:35

On jäänud mulje, et see film meeldib inimestele täpselt nii palju, kui palju Caesari loole kaasa elatakse. Mind jättis see mingil põhjusel külmaks (kuigi tavaliselt võtavad nn kurvad loomalood piinlikult kergelt silmad niiskeks)
Järgi ei jäänud just väga palju: väga lihtne, ettearvatav narratiiv + igavad ja/või kasutud inimtegelased. Mis veel... CGI... Väike šimpans oli praegust eriefektide taset arvestades niru. Samuti oli viga kõik esiplaanil tegutsevad suured ahvid inimeste abil üles ehitada. Ahvi moodi liikumisega said hakkama ainult Andy Serkis ja veel paar tüüpi, ülejäänud tundusid äärmiselt võltsid. Otsast lõpuni arvutiga genereeritud (silla all turnivad jm) loomad mõjusid loomulikumalt.

Minu silmis linateos eraldiseisva üksusena ei toiminud, pigem selline rahulik sissejuhatus tulevasele triloogiale(?)
4/10
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Ahvide planeedi sünd

PostitusPostitas Pixie » 13. Oktoober 2011, 10:30

Kuigi tegemist oli stereotüüpsete tegelaste ja pinnapealse filmiga, sobis see minu arust eellooks piisavalt hästi. Elasin Caesar'ile ja teistele ahvidele väga kaasa, kuid lõpp vajus kuidagi ära ja oli mitte midagi ütlev. Saan aru, et peaks jätkuma järjega, aga oleks võinud midagi mõjuvatamat lõppu jätta. Lemmik hetk oli Caesar'i esimene 'No', päris võimas. 7/10

(Pluss oli tore näha tuttavaid nägusid - David Hewlett ja Mike Dopud.)
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Ahvide planeedi sünd

PostitusPostitas Rain » 10. November 2011, 23:45

Täitsa meeltmööda film oli. Kõik see tegevustik ei olnud lihtsalt mingi iba, vaid igal asjal oli mõte. Sessuhtes, et väga hästi suudeti välja näidata loomade intelligentsust käitumise järgi, isegi, kui sellele poldud kuidagi otseselt vihjatud. Ja seda kõike oli väga huvitav, ja kohati ka põnev, jälgida. 8/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Ahvide planeedi sünd

PostitusPostitas sipsik_2011 » 26. November 2011, 00:04

Mulle meeldis see film küll :)
Kasutaja avatar
sipsik_2011
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 5
Liitunud: 25. November 2011, 23:57

Re: Ahvide planeedi sünd

PostitusPostitas P2ppin » 27. November 2011, 12:41

Siinsele rahvale ei läinud vist üldse peale see film. Endale küll meeldis. Väga ei oodanud küll midagi, sest olin kindel, et on üsna võimatu mind veenda selles, et ahvid suudaksid kuidagi maailma üle võtta, aga lõpuks suudeti üllatada ning jäin rahule (polnud küll mingi geniaalne lahendus, aga võinuks ju palju hullemini lahendada seda). Tubli 7/10 minult.
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: Ahvide planeedi sünd

PostitusPostitas Forzelius » 24. Veebruar 2012, 08:51

Pole üldse saagaga eriti kursis, kõigest Burtoni versiooni näinud, mille kohta olen ammu teadlik, et viga on. See kõik kahtlemata muutub, sest kui sellest loost triloogia plaanitakse vorpida, olen kindlalt huvitatud ka algversioonidest, mis küll kõik just tippklassi filmid ei pidavat olema, kuid lugu ise tundub väga huvitav. Dominatsiooni areng ahvid-inimesed-ahvid oleks kahtlemata midagi põnevat jälgimiseks. Minule Caesari lugu meeldis.
Spoiler :
No ja Caesar is home olid vägagi judinaid tekitavad pinge lõppakordid.

Mis mulle Rise of the Planet of the Apes'i juures silma jäi ja positiivselt meelestas, oli, mida Ralf ka põgusalt mainis, et lugu liikus edasi läbi ahvide kommunikatsiooni, kus dialoogi loomulikult polnud ning kõik arenes läbi kehakeele. Juurde lisades veel üpris hea koreograafiaga ahvide hüpped ja jala tatsuma paneva muusika saab summaks hea elamuse küll. Mis enam, mitte ainult ei nautinud antud filmi, vaid tekkis ka mild-somewhat huvi ülejäänud saaga kohta, sest see toimis vist pigem eelloona. Sissejuhatus oli siin pikem, kui mäss ise, mis ei olnudki väga halb, kui triloogiat tahetakse teha. Jään ootama.

8/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 69 külalist

cron