Pruutneitsid

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Pruutneitsid

PostitusPostitas Soprano » 21. Mai 2011, 06:28

Pruutneitsid
Bridesmaids (2011)

Annie (Kristen Wiig) on oma eluga parajas puntras - tema pagariäri on pankrotti läinud, mees, kelle voodisse ta aeg-ajalt maandub, ei taha püsivamast suhtest midagi kuulda ja lisaks on tal kõige jäledam korterikaaslane tervel maamunal. Elu hakkab aga veelgi kiiremini rööbastelt maha jooksma pärast seda, kui ta nõustub hakkama oma parima sõbranna Lilliani pruutneitsiks.

Tee abieluranda on palistatud ootamatute ja lausa metsikute seiklustega ja hullumeelsete situatsioonide eest kannavad hoolt Lilliani sõbrad, üks värvikam kuju, kui teine... Annie, kelle hinges on üksindus ja pangakontol tühjus, peab läbi tegema hulga kulukaid ja veidraid rituaale. Ees ootavad pöörased seiklused kleidiproovis, tüdrukute õhtul ja salmonelloosist kubisevas nurgarestoranis...

www.forumcinemas.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Wisegirl » 21. Juuli 2011, 15:28

Mina näen filmi kui naiste variandina "Hangoverist". Mõnusalt rõvedate naljade vahele on päris kenasti armastuslugu ära mahutatud. Ja oli tõesti naljakas, kinosaal kohati rõkkas naerust. Pakun, et naisi oli vist pisut rohkem filmi vaatamas kui mehi, aga mitte üleliia.
Kokkuvõttes olin kinosaalist lahkudes üllatunud, kui hea komöödiaga ikka tegu oli - ma eeldasin igavamat ajaviidet.

Spoiler :
Eriti meeldis mulle, et politseinikut mängis just mitte kõige nägusam mees, aga kuna karakter oli niivõrd sümpaatne ja muhe, siis meeldivuse tase tõusis. Ehk siis hästi mängitud.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Pruutneitsid

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 22. Juuli 2011, 11:48

Naiste "Hangover" for sho, aga veelgi kehvem. Täpselt nii.

Kõik kolm nalja näidati treileris ära, kuid naised (tibid) tõesti naersid saalis. [Kui on kavas mõni selline kinno viia, või oled ise üks, siis peaks see film nagu rusikas silmaauku olema].
Film seilas rahulikult 3/10 kursil, kuni rüvetati Wilsoni mälestust ning saabus lõppvaatus, kus üritati imiteerida tantsimist ning mis oli igas mõttes kohutav. Pool punkti juurde mõne naljaka koha eest härra Politseiniku ning lennukiturvaga. Leebusin natuke ja 5 sekundit Terry Crews'i ning armastusväärsed korterikaaslased lubavad veel 0,5 võrra tõsta. Kõik pruutneitsid on aga, uskuge mind, ebameeldivad. Lisaks on 2 tundi selgelt liiga pikk aeg.

Tegemist ei olnud üldse hea komöödiaga,
3/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Pruutneitsid

PostitusPostitas Jolt » 22. Juuli 2011, 13:35

Wupaa. Ma olen siis ilmselge tibi. Võibolla meestibi? On selline variant ka olemas, et see film meeldib ainult tibidele (sealhulgas ka meestibidele)?

Ma ei saa aru sellest The Hangover for females võrdlusest, vähemalt inimeste poolt, kes filmi näinud. Trailer müüb asja tõesti millegi sellisena ja mingi aeg ootasin, et millal siis trip peale hakkab... aga tegelikud sündmused kanduvad kuhugile veidi vasakule ära. Või piisab hooti üsna roppudest hetkedest, et paralleele tõmmata? Minu arvates on Bridesmaids'i komöödiaspekter kordi laiem ja paar kõige ropumat hetke ei määra asja tervilikku tooni. Oli nalju, mille peale naersid ainult naised, ja oli nalju, mille peale naersid ainult mehed. Valdavalt naeris siiski kogu publik.

Enda arvates oli tegu väga muheda kulgemisega komöödiaga, kus väikesed karakterimomendid ruulivad pikalt ehitatud gag hetked ära. Palju sümpaatseid näitlejaid tegemas tasemel tööd, ka ebasümpaatsete tegelastena. Minu jaoks jäi pruutneitsidest pigem puudu. Kolm põhilist tõusevad selgelt esile ja kolm ülejäänut vajuvad enamal või vähemal määral kõrvale. Ja neist polnud mitte ükski kasvõi sedavõrd põlastusväärne kui mistahes tüüp The Hangoverist.

Lisaks toimivale komöödiale, muhedatele karakteritele ja filmi taustaks täiesti hästi sobivale soundtrackile on Bridesmaids üks sisukamaid komöödiad, mida sellel aastal nägema olen sattunud. Minu arust võiks vast iga inimene, kellel elu jooksul mõnigi sõber olnud, väga lihtsalt samastuda selle hirmuga, mida sõprade uued sõbrad tekitada võivad. Või mis maani tuleb sõprasid mingites situatsioonides endast ette poole seada ja arvestada sellega, mis nende jaoks oluline.

Sellega olen küll nõus, et kui enamuse ajast oli Bridesmaids soost sõltumata üllatavalt vaadatav, siis lõpp pakub midagi pigem tõsiselt naiselikule vaatajale.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Pruutneitsid

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 22. Juuli 2011, 15:01

Jolt kirjutas:Oli nalju, mille peale naersid ainult naised, ja oli nalju, mille peale naersid ainult mehed. Valdavalt naeris siiski kogu publik.

Oli tõesti nalju, mille peale ka naerda sai, kuid üldiselt oli tegevustik siiski kurb (as in kurb vaadata ja katsin endal silmi kinni).

"Hangoverit" ei kasutanud sõimusõnana, vaid märkimaks, et minu jaoks olid mõlemad, koos tollega, (tugevalt) võlli alt läbi käivateks üks-kord-vaadata-ja-unustada komöödiateks. Sellega, et tegelased nii imalad ei olnud, küll nõustuda ei või. Üldine kolmik oli kõik kuidagi haiglaselt over the top ning kuigi üldisi motiive võib mõista (filmi sisu siis), võis peale esimest 10 minutit edasise juhtuva juba üsna kindlalt kivisse kirjutada. Röhitsev paksmagu, keskeakriisis närvihaige pereema (neist ehk kõige etem) ning disney-friik küll kuidagi naljakatena ei mõju.
Kui sõpradest lahku kasvamise kontseptsioon meeldib, oleks sellest saanud juustuse naisteka asemel liigutava draama, mis poleks kindlasti nii tüütu ega liialdav.

Andestust, kui tegu oli muhedate karakteritega toimiva komöödiaga, siis ma tahaksin näha üht sellist, mis nendele kriteeriumitele ja madalatele standarditele ei vasta.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Pruutneitsid

PostitusPostitas Defka » 22. Juuli 2011, 23:40

No tegelikult see kõik oli reaalne, naised ongi sellised või natukene hullemad. Kindlasti on preilidele prouadele seal ära tundmis kohti.

Läbivaks teemaks on ju armukadedus sõbrannade vahel. Eesti naised vast asja nii kaugele ei vii(avalikud piinlikud momendid) aga Ameerikas sellist käitumist ei imestaks. Muidu Õhtuleht kirjutataks sellest pidevalt.

Ei, mulle meeldis, kuigi pulma teema on võõras. Hangoveriga saab paralleeli selles suhtes teha, et mõlemad on üle hea maitse piiri. Aga elus tuleb ka ette neid momente.

Soovitage oma kaasadele, nad saavad kindlasti hea elamuse. Minge ise kah kaasa.

8/10 Omapärane, huvitav, naljakas
Kasutaja avatar
Defka
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 161
Liitunud: 19. November 2009, 18:29

Re: Pruutneitsid

PostitusPostitas Zinera » 24. Juuli 2011, 16:44

3/10

Arvata oli, et tegemist on mingi juraga, mis sest, et naersin päris mitmes kohas. Naljad võisid ju naljakad olla, kuid film venis liiga palju. Milleks teha selline komöödia kahetunniseks ja toppida täis tühje stseene, mis tegelikult midagi juurde ei anna? Siiski olid ka lemmikud kohad: Wilson ja politseiniku tähelepanu püüdmine. Ülejäänud oli natukene liiga üle piiri vast...
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Pruutneitsid

PostitusPostitas Dream » 17. August 2011, 23:37

Minu arust oli päris tugev komöödia. Nalju oli igasuguseid - aimatavaid, otseseid, muhedaid, panniga näkku, peeneid ja piinlikkust tekitavaid. Seoses viimastega, kallid mehed, kes te seda filmi vaatama lähete, ausalt, naised ei ole tegelikult omakeskis nii rõvedad!

Peategelane meeldis ka. Ei olnud klassikaline igas olukorras ohver ja elu hammasrataste vahele jäänud üdini hea ja tore ja alati õiget asja tegev tütarlaps. Meeldis ka moraal - jah, sul võib-olla läheb mitmel rindel kehvasti, aga üksinda teki all whinemine ei muuda olukorda paremaks. Tuleb midagi ette võtta, et olukorda muuta ja hinnata seda, mis hetkel olemas on.

Üldse oli pooltel tegelaskujudel mingi realistlikkuse mekk juures. Peategelane polnud pühak, bitch ei olnud üdini bitch (nagu tihtipeale Hollywoodi komöödiates kujutatakse) ja ka pruudil olid enne pulmi reaalsemad hirmud, kui 9/10 tänapäeva kinolinapruutidel. Paraku ülejäänud pruutneitsid - pereema, disney-fänn ja peigmehe õde - olid küll ainult diversity eesmärgil juurde keevitatud ja ma arvan, et selliseid inimesi naljalt päriselus vastu ei kõnni.

Lõpetuseks riskin nüüd oma credibility-ga ja lasen lendu steitmenti, et vähemalt politseinik oli küll üleni superarmas. Chris O'Dowd on mulle juba IT Crowdi aegadest silma jäänud ja temaga läheks luurele küll. (Y)
Filmipäevikud | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015
filmigurmaan.blogspot.com
Kasutaja avatar
Dream
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 321
Liitunud: 13. Märts 2011, 11:36

Re: Pruutneitsid

PostitusPostitas Kidd » 28. August 2011, 17:34

Naerda nagu eriti ei saanudki, aga romantilise komöödia kohta samas, midagi nagu ikka oli ka. Kristen Wiigi eest annaks nagu boonuspunkte isegi. Jah, ilmselgelt oli liiga pikk film.

4/10
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

Re: Pruutneitsid

PostitusPostitas Ralf » 06. September 2011, 23:23

Mina sain küll kõvasti naerda (kindlasti rohkem, kui ükskõik millist teist selle aasta komöödiat vaadates), samuti üllatusin filmi üldises 'soojas toonis', südamlikkuses ja tegelaste, eelkõige Annie, mitmedimensionaalsuses. "The Hangover"-i võrdlus pole minugi silmis kuigi paslik, ütleks ise, et läks rohkem sinna Apatow' kapsaaeda. "Juustune naistekas" on küll karmilt öeldud, eriti silmas pidades, et eksisteerib selline monstroossus nagu "Sex and the City 2", mille kõrval on "Bridesmaids" nagu "Ristiisa"...

RottenTomatoes'i 90% on sellegipoolest natuke jahmatav. :shokeeritud:
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Pruutneitsid

PostitusPostitas Ronet » 09. September 2011, 18:51

Igavavõitu. Mõned naerukohad olid.
Wiig on muidu viimasel ajal üks Hollywoodi hilaarsemaid naisi olnud. Kahju, et ta esimene (vist?) peaosaga roll nii hästi välja ei tulnud.
Chris O'Dowd samuti sümpaatne as usual.

5/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Pruutneitsid

PostitusPostitas CM-Girl » 12. November 2011, 15:18

See film üllatas, ei arvanud, et see niiiiiii halb on. Selle filmi kohta saaks pika (negatiivse)arvamuse kirjutatud, aga ei hakka vaeva nägema. Ütleks lühidalt, et Kristen Wiig oli kohutav. See karakter..oeh..lollid grimassid ja siis see stseen peol , pööras täitsa ära. Kas see pidi funny olema w ? :pööritus:
uLtImAtEcRiTiC kirjutas: üldiselt oli tegevustik siiski kurb (as in kurb vaadata ja katsin endal silmi kinni).

tõsijutt ja pruutneitsid olid tõesti ebameeldivad.
Selles filmis meeldisid kutsikad ja näitlejatest Chris O'Dowd. Olin rõõmus kui film läbi sai.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Pruutneitsid

PostitusPostitas JazZ- » 23. Jaanuar 2012, 19:36

"Bridesmaidsi" näol oli tegu ilmselt ühe 2011. aasta filmiga, mille vaatamist kõige suurema huviga ootasin - õigemini ootasin huviga, kumma grupiga ma pärast selle nägemist liituda saan - sest tundub, et "Bridesmaidsi" näinud inimeste arvamuste skaala võib üsna lihtsalt must-valge spektriga ühildada.
Ainuüksi Filmiveebi postitustest järeldasin, et tegu on väga over-the-top stiilis komöödiaga, kus kõikidele naljadele on nii mitu vinti peale keeratud, et lõpuks selle meeldimine või mitte meeldimine sõltub sellest, kuivõrd filmi rõvedustase minu arusaamaga naljakast ebasündsusetusest kokku langeb. Aga pidin üllatuma - kogu selle furoori alt välja kaevatud film oli tegelikult täitsa tavaline romcom.
Et postitus modernses võtmes lahendada, ei hakka pinget lõpuni üles kruvima, vaid ütlen kohe ära, et ise kaldun pigem filmi heaks pidavate inimeste leeri.

Kristen Wiig oli oma rollis totaalselt sümpaatne, kui ehk need mõned teeme-et-oleks-võimalikult-awkward-sest-siis-on-naljakas momendid nagu Annie ja Heleni mikrofonivõitlus Lilliani kihlumispeol välja arvata. Ja enda sõprade kaotamise hirm uutele sõpradele on tõepoolest täitsa tuttav tunne! Erinevalt Anniest on minu ääremiselt efektiivne meetod sellega toime tulemiseks tavaliselt olnud ennetamine aka "lõpeta suhtlemine enne neid, sest siis jään mina võidumeheks!" ehk teisisõnu võib "Bridesmaids" mitmeski osas täitsa õpetilikus osutuda.

Lisaks polnud ka ülejäänud karakteritel häda midagi - isegi Don Draper oli täitsa sümpaatne! Jah, siinkohal ei viitsi filmi privaatsussätteid järgima hakata ja ta nime taaskord ära muuta, sest olgem ausad - isegi filmi tegijad polnud sellega väga vaeva näinud - "You're such a Dick" oli koguni nii konkreetne viide tema minevikule, et olin päris üllatunud, et ta ennast korralikult üleval pidada suutis ja enda Don Draperi eelse elu auks paari pisarat ei poetanud nagu tavaliselt kombeks.
Pilt

Kui veel sarjategelastest filmis rääkida, siis "Office'i" Erin oli 100% "Office'i" Erin ja Chris O'Dowd oli ehk pisut vähem sarkastilisem kui Roy "IT Crowdis", aga sellegipoolest olin valmis, et ta mingi hetk "Have you tried turning it off and on again?" ütleks. Vahepeal mõtlesin, et äkki ei viitsitud ise tegelasi välja mõtlemata hakata ja karakterite kokkuklopsimissessioon nägi välja umbes selline: "Hmm... Poisid, mis te arvate - viiendaks pruutneitsiks sobiks ju see "Office'i receptionist? Ja "Mad Men" tegi Emmydel jälle puhta töö - tooge mulle üks Don Draper!..."

Kui see konkreetne ülemisel pildil jäädvustatud kaader välja arvata, oli filmi lemmikstseeniks ilmselt see väike poiss tantsimas, sest funkyd tantsuliigutused on ALATI naljakad nagu 9gagi Nokia naljad. (Y)
Lõpp oli ehk kerge let-down, kuna minu arvates oleks otsad võnud ju pisut elegantsemalt kinni siduda kui Hollywoodi lõppude valitseva kuningaga, aga elab üle, sest üldjoontes oli tegu siiski täitsa muheda vaatamisega.

7/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Pruutneitsid

PostitusPostitas Soprano » 23. Jaanuar 2012, 21:42

Üks OLD extended stseen, kui Kristen Wiig üritab teisele tädile "ära panna":
http://www.youtube.com/watch?v=hQmR5atwZPw
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Pruutneitsid

PostitusPostitas brixxx » 03. Aprill 2012, 16:48

Mulle meeldis komöödia, selline südamlik komöödia, kus filmi lõpus hakkab ka nendel elus hästi minema, kellel enne ei läinud.

Hindeks annan 7/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 49 külalist

cron