Pohmakas 2

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Pohmakas 2

PostitusPostitas Soprano » 07. Märts 2011, 03:24

Pohmakas 2
The Hangover Part II



"Pohmakas 2" lennutab Phili (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms), Alani (Zach Galifianakis) ja Dougi (Justin Bartha) Stu pulmapeole eksootilisse Taisse. Unustamatu poissmeesteõhtu järel Las Vegases ei kavatse Stu enam riske võtta ning korraldab igati ohutu ja tagasihoidlikult piduliku hilise hommikusöögi. Kõik ei lähe aga sugugi alati nii, nagu plaanitud. Mis Vegases juhtub, jäägugi Vegasesse, aga Bangkokis algab lausa uskumatute sündmuste ahel.

"Pohmakas 2" on režissöör Todd Phillipsi ("Vana kool", "Õigeks ajaks") järg 2009. aasta hittfilmile, millest sai kõigi aegade tulusaim keelureitinguga komöödia ning mis võitis komöödia ja muusikali kategoorias parima filmi Kuldgloobuse.

http://www.forumcinemas.ee



Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas eerik » 27. Mai 2011, 18:35

Ei meeldinud. Liiga episoodiline ning üpris sisutühi. Mitmed minutitepikkuse eeltööga naljad olid juba esimestel sekunditel ette nähtavad ning kliimaksisse jõudes oli muie jõudnud näost kaduda, kui see sinna üldse oli tekkinud. Esimene osa mulle enam-vähem meeldis, kuid üldpildis sama stsenaarium kaks korda ei tööta.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Soprano » 27. Mai 2011, 19:22

+1 eerik.

Tegu polegi imo järjega vaid remake'ga. Kummaline, et nad järgisid piinliku täpsusega esimese filmi ülesehitust ega riskinudki midagi uut teha, kui see Tai aspekt välja jätta. Hardcore fännid loomulikult eativad selle uppi, aga kõik ülejäänud peale paari muheda nalja siit küll midagi ei saa, kusjuures mitmete (pikemate) naljade punch line'd olid väga nõrgad nagu eerik mainis. Üks suvaline näide:
Spoiler :
Kui tüübid uurivad Mr. Chow tillukest peenorit.

Also, mu arust oli Ken Jeong täielik buzz killington ja imes kõik naljad tühjaks. Esimeses oli ta ju norm, kuid seal oli teda ka vähem. Õnneks ta Community's ikka rokib. Järjest enam kinnistub fakt, et ainult seepides osatakse konstantselt häid nalju teha.

Mitte et ma filmi vihkaks või päris ajaraiskamiseks peaks, aga on väga piiri peal... Hinde panemisel mõtlesin Todd Phillips'i eelmise komöödia Due Date peale, mis sai palju haipi ja oli seega mulle pettumus, kuid oli kindlasti värskem ja naljakam kui Pohmakas 2 ehk siis 5/10.

P.S. Ootan huviga Bridesmaids'i ja söön oma mütsi ära, kui see mulle Wolfpack'st vähem peaks meeldima.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Spellbound » 30. Mai 2011, 20:13

Stsenaristid vahetati välja ja tulemus on käes. Tüübid olid ilmselt paanikas. Ei osanud midagi andekat kirja panna. Selle asemel võtsid algse stsenaristi loodud tegelased ja üldise loo struktuuri ning vahetasid välja sündmuspaiga. Juurde lisasid perversseid nalju, sest ilmselt koomikast, huumorist ei teadnud kumbki mees midagi.

Niisiis, olles teinud valmis Soprano poolt väga elegantselt nimetatud remake`i, astus ligi Todd Phillips ja tegi seda, mida ta oskab kõige paremini ehk väga hea lavastus, kuid seda mitte sisuliselt, vaid pigem ope ja montaaži kaudu edasi kanduvad emotsioonid kohast ja pohmas olemisest. Viimase kohta nii palju, et vähemalt eelmises osas ma uskusin, et Phil on pohmas, aga nüüd oli seda ainult Stu ja Alan, kes sülitasid välja eelmise osa lööklauseid ja mängisid uuesti läbi samu olukordi väikeste muudatustega -
Spoiler :
tiigri asemel laip, strippari asemel buttfuck ja tilliga naine, Chow nõudmiste asemel Giamatti mängitud mõttetu tegelane ja temaga kaasnenud tarbetu sisuliin.
Moment, kus kogu lootus hävis ja kõik olid alla andnud, oli täiesti elutu. Miks? Ma olen seda juba näinud. Kaks korda ei saa sama nalja teha ja veel nii piinliku täpsusega.

Kordusmaigulise lähenemise magusamaks muutmiseks pikiti sisse rohkem paljast ihu, actionit kihutavate kuulide ja autodega. Magusam oleks see olnud siis kui tegelased oleks kuskile arenenud. Nad oli täpselt nagu esimeses.

Suhted oleks võinud üle keeda - võimalusi selleks oli hulgi. Välja oleks saanud mängida nii kibemagusaid hetki, et jube, aga ei.

Phillipsi režii, Galifianakis ja Ken Jeong olid ainukesed nauditavad küljed muidu end kordavas pohmafilmis. 5/10
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas rakitic14 » 30. Mai 2011, 20:36

Liam Neesonit seal filmis küll nüüd polnud.
muidu väga meeldis.
Ei viriseks ka selle üle, et esimese osaga täiesti sarnane oli. Nalja jätkus küllaga.
Kuna olen suur komöödia armastaja siis minupoolt 9/10-st
rakitic14
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 84
Liitunud: 28. Detsember 2009, 02:18

PostitusPostitas Spellbound » 30. Mai 2011, 20:44

rakitic14 kirjutas:Liam Neesonit seal filmis küll nüüd polnud.

Kas pidi siis olema?
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Soprano » 30. Mai 2011, 20:47

rakitic14 kirjutas:Liam Neesonit seal filmis küll nüüd polnud.

Tänud, parandatud. Lisasin selle siis, kui ta veel pidi filmis sutsaka tegema.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas ruut » 30. Mai 2011, 21:39

Käisin ka täna vaatamas. Ülejäänud publikum vehkis naerda, kaasarvatud kursakaaslased. Ise muigasin ka muidugi mitmel kohal, aga noh kohati oli stsenaarium üpriski nüri. Galifianakise tegelaskuju oli seekord veelgi retardim, mis kaotas huumorit. Kiitussõnad tagaajamis stseenile, see oli päris muhedalt tehtud. Ning visuaalselt oli Bangkok muhedam kui Las Vegas. Ju siis rikkusid treilerid mind ära, paremad naljad olid juba tuttavad. Üllatusi oli samuti vähevõitu. 6/10
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

PostitusPostitas KiiZ » 30. Mai 2011, 22:19

Räme mula ikka, hea et ma kinno õlled kaasa võtsin.

aga no 5/10 võib häda pärast ära visata, laevad ja džungel olid päris ilusad
Kasutaja avatar
KiiZ
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1637
Liitunud: 09. Juuni 2007, 09:06

PostitusPostitas snufffy » 30. Mai 2011, 23:03

Ikka paras pettumus oli ikka küll, sest sama hästi oleks võind ma koju jääda ja lihtsalt esimest osa vaadata. Ses suhtes et stsenaarium oli pask,millegi uuega ei suudetud lihtsalt üllatada. Niiet täielik copy paste oli .Aga...igaljuhul nalja siiski veits sai ja... ma tahaks praegu lihtsalt midagi öelda ,aga mul ausalt ei tule sõnu suust,mis ilmselgelt tuleb suurest pettumisest. Hetekel 3/10
Kasutaja avatar
snufffy
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 491
Liitunud: 02. Aprill 2010, 15:17

PostitusPostitas ruut » 30. Mai 2011, 23:09

Kusjuures, ma selle stsenaariumi kopipasta üle ei kurdagi, sest ei kujuta ette kuidas ilma seda tegemata järg kokku oleks pandud. Viga oli rohkem naljades.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

PostitusPostitas villy34 » 01. Juuni 2011, 11:11

No mulle ja reaktsioonide järgi otsustades enamusele saalist meeldis see film väga ja mina kusjuures sain rohkem naerda kui esimese filmi puhul. Ootus oligi kruvitud selle peale, et juhtuks midagi sarnast kui Pohm 1-s. Just see oligi eriti koom, kui jälle hakkas sama asi lahti kooruma. Kui stoori oleks olnud teistsugune, siis ei oleks olnud Pohm 2-ga tegu, vaid muu filmiga. ootaks ka Pohmakas 3-e, aga ikka sama skeemiga, kuid uute naljadega.

7/10
villy34
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 34
Liitunud: 05. November 2009, 15:51

PostitusPostitas Kidd » 09. Juuni 2011, 09:23

Mulle meeldis, et sama jama jälle lahti läks, kuid esimesele filmile ikka vastu ei saa, loodetavast ei sõideta kolmanda osaga päris rappa.

8/10
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

Re: Pohmakas 2

PostitusPostitas CM-Girl » 08. Juuli 2011, 20:36

Poole halvem kui esimene osa. Parim koht selle filmi juures oli kui nad olid stripibaaris ja selgus, et
Spoiler :
Stu oli maganud transaga,
naersin terve selle stseeni ajal nii et pisarad voolasid. :D
Ühtegi korda ei mõelnud, et sarnaneb esimese osaga, alles siis kui film lõppes ja sõbranna seda mainis, siis mõtlesin, et sarnanes tõesti palju esimese osaga.:)
Hea vaatamine oli sellegipoolest,film sai kähku läbi.

5/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Pohmakas 2

PostitusPostitas Ralf » 20. Oktoober 2011, 14:35

Oli tõepoolest põhimõtteliselt uusversioon esimesest osast natuke jaburama story ning rohkemate šokimomentidega, kusjuures viimane töötas enamjaolt päris hästi filmi kasuks. Bangkoki linn oli mulle isiklikult tunduvalt rohkem mokkamööda kui Las Vegas, need oranžikad värvitoonid ja mungad ja värgid passisid justkui rohkem kui puhtameerikalik Vegas. Kahjuks naerda ei saanud taaskord üldse, teatud hetkel suutsin koguni unustada, et tegu on komöödiaga, aga samas ega esimesegi osa kohta vastupidist öelda saa. Kohati oli järje tempo suisa parem. Annaks mõlemale kuskil 5-6 kümnest, aga kui kahe vahel valima peaks, siis ei välista, et valiksin selle siin.

Spoiler :
Mind hämmastas, et sõrmest ilmajäämisest üldse numbrit ei tehtud.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 130 külalist