Paul

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Paul

PostitusPostitas Soprano » 05. Märts 2011, 03:32

Paul
Paul



Viimased 60 aastat on tulnukas nimega Paul (Seth Rogen) veetnud aega ülisalajases sõjaväebaasis. Teadmata põhjustel otsustab targutav kosmoserändur ühel päeval sealt põgeneda ning kasutab selleks esimest mööduvat sõidukit. Selleks on renditud autosuvila, milles rändavad kaks ulmefilmidest, -koomiksitest ja -romaanidest läbi imbunud nohikut Graeme Willy (Simon Pegg) ja Clive Gollings (Nick Frost), kes tunnevad pärast esmasest shokist ülesaamist siirast rõõmu ootamatu kolmanda astme lähikontakti üle.

Nende kannul on föderaalagendid ja nende poolt kogemata röövitud noore naise (Kristen Wiig) fanaatiline isa. Kaks lootusetut nohikut aitavad kauget külalist, kes võib omakorda teha neist galaktika kangelased.

http://www.forumcinemas.ee



Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas 0ll » 25. Aprill 2011, 21:21

Imelik, et siiani tühi leht.
Samas ega midagi suurt öelda polegi. Piisavalt (labasuse piiril) nalja ja mõned südamlikud stseenid. Nädalavahetuse algatajaks sobib päris kenasti... aga juba paari nädala pärast ei tule hästi meelde, mida (paar nädalat tagasi) vaadatud sai.

4/10

edit:tõmbasin hinnet alla
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Soprano » 25. Aprill 2011, 21:26

Oli pettumus tõesti, polnud midagi meeldejäävat ja naerda sai äärmiselt vähe. Kahju.
5/10
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas blindman » 25. Mai 2011, 16:57

Lootsin enamat.
blindman
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 5
Liitunud: 18. Mai 2011, 19:51

PostitusPostitas Wisegirl » 28. Mai 2011, 17:06

Nägin selle Londonis ära ja mulle väga meeldis. Üldse, inglise kino on minu maitsele igati sobiv.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

PostitusPostitas Ralf » 08. Juuni 2011, 18:29

Üllatav, et keegi pole seni tõstatanud, kuivõrd palju satiiri siin filmis leidus: kõigepealt inimeste suutmatus mõista teistest riikidest pärit inimeste kultuurinorme või olla liiga kinnistunud stereotüüpidesse, antud juhul siis ameeriklastest tegelaste suhtumises brittidesse - näiteks kui üks võmmidest küsib kahelt peategelastelt, kas te Benny Hilliga tuttavad olete, või kui patrullpolitseinik uurib, et kas Suurbritannias politsei tõesti tulirelvi ei kasuta... samas kui filmis koheldakse ameeriklasi (naljaga, muidugi) kui usu- ja relvahulle rassiste, sest selline on ju levinud eksiarvamus isoleerituses elavatest USA maakatest. Ja kõige selle keskel on üks tulnukas, kus see satiirivõti just ilmsiks tulebki - kuskilt mujalt pärit võõras karakter, kelle käitumise ja tavadega Clive'il ja Graeme'l leppida tuleb. Kui Graeme küsib Paulilt, et kas sa kavatsed meid probe'ida (see on ju "tulnuka stereotüüp"), ütleb Paul kurjalt, et miks kõik inimesed meist alati nii mõtlevad. Väga selge humoorikas viis teha nalja inimeste ksenofoobia üle.

AGA mis mulle ei meeldinud, oli kristluse üle irvitamine, milles iseenesest midagi halba ei ole, kuid filmil oli alustalaks kõigest üks arvutiga tehtud näotu tulnukas. Kui Paul tõestab, et ta pole Jumala loodud ja seisab vastu kõigele, mida pühendunud kristlane Ruth seni Piibli põhjal teadnud on, viskab ta kõik oma senised uskumused "aknast välja". "The Invention of Lying" Gervaisiga kujutas inimesi kui ignorantseid kujusid, kes ei suuda oma ajudega mõelda ja kes võtavad tõe pähe kõike, mida neile ette pasundatakse ja jäävad kohe uskuma, kui neile lubatakse, et pärast surma tuleb ilus elu taevas, siis see töötas täiuslikult - kuid niimoodi maavälise bioloogia abil kristlaste veendumusi torkida oli lihtsalt totakas ja ebaõigustatud. Selline ateistlike vaadete reklaamimine kaasaegsetes komöödiates on minu silmis üldse kohmakas ja tihti sobimatu.

Film ise alla keskmise - nalja ei kuskil, Paul kui karakter täiesti labane ja iseloomutu (Rogen oli tõeliselt halb valik) ning Jason Batemani tegelase kaudu oli üritatud liiga palju põnevust sisse tuua, sest see oleks vabalt võinud töötada muheda ja rahuliku road movie'na - ent samas igav ka ei hakanud. Aga jah - üritati nii palju öelda ja vihjata ning kontseptuaalsest lihtsusest tingituna ei olnud see kuigi õnnestunud.

+ Sarnane film on muideks juba tehtud ja mitte sugugi kehvemalt.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Zinera » 19. Juuni 2011, 10:30

4/10

Inglise stiilis komöödial ja USA komöödiatel on ikka suur vahe, Inglis on igati parem, see siin kahjuks rohkem USA võtmes. Üldse mitte nii hea, kui ootasin.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas Spellbound » 19. Juuni 2011, 14:28

Edgar Wright>Greg Mottola
6/10
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Paul

PostitusPostitas CyberRax » 09. Juuli 2011, 00:50

Mulle meeldib Pegg ning ega Frostki paha ole, aga see oli küll enam kui keskpärane film. Polnud ülearu naljakas, tulnukas kaotas kogu oma uudsuse 5 ekraanil oldud minutiga ning ega lugu ka iseg midagi uut või huvitavat polnud (koheselt meenuvad samasisulised "E.T.", "Howard the Duck" ja "Flight of the Navigator").
Kokkuvõtlikukt: kui "Hot Fuzz"i või "Shaun"i näppu ei satu (või kasvõi "Fatboyd" või "Big Nothingut") siis võib täiesti vaadata. 5/10.
Movies don't create psychos, they just make psychos more creative!
CyberRax
Eliit
 
Postitusi: 451
Liitunud: 08. September 2005, 20:39
Asukoht: Tallinn

Re: Paul

PostitusPostitas CM-Girl » 09. Oktoober 2011, 15:29

Väga hea film. Seth Rogen meeldis selles filmis, tõenäoliselt seetõttu, et teda ennast ei olnud näha, oli vaid tema hääl. Simon Pegg meeldis samuti. K.Wiigi tegelaskuju oli alguses kohati ärritav. Paul was awesome.Stereotüüpse välimusega aga siiski meeldis ta väga. Naersin päris mitmel korral.

8/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Paul

PostitusPostitas Kermit » 09. Oktoober 2011, 15:40

Film, mille kommentaatorid jagavad suuresti kahte lehte. Kui üks sätib selle riiuli tippu, siis teine trambib mutta ja veel sülitab pealegi. Tõstan käpa viimaste toetuseks ja sülitan ka. See film on komöödiast nii kauge, et ma ei oska isegi vaimukat vastet tuua. Mul on võimalus end tsiteerida
Imelik tundub see, kui püütakse anda tegelaskujundele inimeste iseloomu ja omadusjooni. See on tore küll, kuid röhitsev, peeretav, suitsetav ja badass-mf tulnukas, kes Rosvellis alla sadas ei ole päris see minu nägemus 21. sajandi ulme-komöödiast. Filmi huumor ei jõudnud minuni sellise määral, et oleks tundnud, nagu keegi lahutaks mu meeleorganeid. Ei, seda ei juhtunud


Film on läbinisti rumal. Kahju lausa, et mul nii olematu maitsemeel on. Jään elu lõpuni Boratit ja Orgazmot vahtima. So what!?

Hinne 2/10
Kasutaja avatar
Kermit
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 80
Liitunud: 17. Märts 2010, 23:28


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 135 külalist