Kapten Ameerika: Esimene tasuja

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kapten Ameerika: Esimene tasuja

PostitusPostitas Rain » 08. Veebruar 2011, 01:03

Kapten Ameerika: Esimene tasuja
Captain America: The First Avenger (2011)

Aastal 1942 määratakse Steve Rogers (Chris Evans) füüsiliselt sobimatuks teenida Ameerika Ühendriikide armees ja võidelda natside vastu II maailmasõjas. Selle asemel võtab ta vabatahtlikult osa salajasest sõjaväeoperatsioonist Uuestisünd, kus ta muundatakse füüsiliselt ülimaks sõduriks, et astuda vastu Hitleri käsilasele Red Skullile, kelle plaaniks on maailm vallutada.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

PostitusPostitas KiiZ » 08. Veebruar 2011, 23:57

Erinevalt Thorist, mille trailer ei tõotanud midagi head, tundub see päris asjalik tulevat. CA on nagunii üks muhedamaid Marveli tegelasi, vääribki head filmi.
Kasutaja avatar
KiiZ
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1637
Liitunud: 09. Juuni 2007, 09:06

PostitusPostitas ruut » 09. Veebruar 2011, 01:10

Mis Thoril viga oli, minu meelest üks üsnagi eepilise olemisega treiler?
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

PostitusPostitas KiiZ » 09. Veebruar 2011, 23:39

mulle ei lähe see Thori näitlejavalik peale eriti + kus on ta üliawesome kiiver?? ja mulle meeldiks, kui asi keerleks rohkem Asgardi ümber. aga action oli kõva.
Kasutaja avatar
KiiZ
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1637
Liitunud: 09. Juuni 2007, 09:06

PostitusPostitas ruut » 10. Veebruar 2011, 21:50

No vot see juba oleneb koomiksist, mille järgi nišši võetud on ning enamuste Marveli filmide puhul, mis ümber Avengerite piirlevad, on võetud rohkem malli just Ultimate universumi kui tavauniversumi juurest.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Kapten Ameerika: Esimene tasuja

PostitusPostitas Jolt » 29. Juuli 2011, 10:44

Ma pooleldi - ja võibolla veidi rohkemgi - pelgan seda välja öelda, aga hetkel on Cap America mu lemmik Marveli Marveli film. Miks ma ütlen seda umbes suutäie soolaga on see, et mul paistab Marveli apsude suhtes olevat mingi ajutine immuunsus. Siiani on nende filmid esimesel vaatamisel täpselt piisavalt muheda kulgemisega ja probleemid jäävad kuidagi silme vahele. Ja siis läheb vaid nädal mööda ja algselt vaid väiksena tundunud möödalaskmised nagu settiks paika ning arvamus langeb kordades.
Tunnen juba praegu Capten America suhtes, et teatud momentidel oli montaaž kuidagi liiga hüplik ja mõned asjad oleks võinud paremini tervikusse punuda (see on probleem, millele Marvel võiks väga vabalt trademarki võtta, siiani on sisuliselt kõik nende filmid tolla häda all kannatanud).

Aga ega ma väga palju muid miinuseid ei oska välja tuua, sest tegu oli üllatavalt vaadatava koomiksifilmiga. Võibolla on positiivne reaktsioon kinni ootustes, sest Capten America oma kilbiga tundus nii jabur ja padupatriootlik kangelane, et eelarvamused olid päris tugevad... aga samas, mulle meeldis traileri toon ja täpselt nii camp ja pulp, nagu reklaamides lubatud, Capten America ongi (mille alusel me teame, et Hüdra vennad on 2x hullemad kui tavanatsid? "HAIL!" hüüdes tõstavad nad koguni kaks kätt, ajee). Ja Chris Evans Capina on totaalselt sümpaatne. Ta on lihtsalt nii pagana aus ja siiras, miski mida ta vast mitte üheski eelnenud rollis pole pidanud demonstreerima. Ja selle natukene napaka kostüümi saamise lugu on isegi üllatavalt loomulik ja ei tundunud jõuga sisse poogituna. Huumor oli tasemel ja jaotatus filmis palju ühtlasemalt kui Thoris. Actioni kohta ei kehti päris sama, küll kordi jälgitavam kui Thoris, kuid siiski ebaühtlane (alguselt väga selgelt koomilise tooniga, ja sellest tulevadki vast kõik võrdlused Indiana Jones'ga, mida kuulnud olen). Suur lõpuvõitlus oli päris pikk ja ulatuslik. Eraldi props läheb ka Hüdra tehnikale, väga väga lahedaid masinaid on liikvel.

Mulle meeldis, et siin filmis olid sees propaganda ja nö lippude eest seismise teema. Kahjuks ei dekonstrueeritud ega analüüsitud neid kuidagi märkisväärselt, aga vähemalt leidsid need mainimist ja andsid filmile veidi enam sisu, kui oleks julgenud eeldada.

Sellest filmist veidi laiem teema on see, et kõik need koomiksifilmid on mind üllatavalt ära tüüdanud. Kõik need origin storyd on ikka nii sama malli järgi (ja siin pole Kapten Ameerika mingi erand). Ma saan aru, kuidas igal frantsiisil on oma toon ja miks nt Marc Webb peab uuesti algusest alustama... aga raks, selle pärast ongi koomiksid palju huvitavamad, et kehtestatud karakteritega saab arendada palju huvitavamaid lugusid ja risk on palju väiksem, sest kui mingi asi ei toimi heidetakse see kõrvale. Stuudiod mõtlevad aga alati asjale kui triloogiale või veelgi pikemale filmisarjale ja nii ei jõua me kinos kunagi tõsiselt huvitavate lugudeni.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Kapten Ameerika: Esimene tasuja

PostitusPostitas Ralf » 29. Juuli 2011, 20:43

Minu arust - ja see pole vast ilmtingimata filmi süü - oli siin väga hägune arusaam superkangelasest kui sellisest ja Captain America kui USA eeskujulikuks patrioodiks ristitud karakteri eesmärkidest ning metoodikast natside näol kujutatud ohu elimineerimisest. Muidugi ei olnud Joe Johnston võimeline edastama kompleksemat ja intellektuaalselt rahuldavamat lugu kui keskmisele mudilasele arusaadav on - filmi nukker naiivsus teemadel nagu sõda ning armastus jääb paratamatult kripeldama ning mõjub seetõttu juustusena, mis iseenesest sobib filmis pilatava (või vähemalt ekspluateeritava) WWII-aegse sõjapropagandaga kokku, kuid mida objektiivsel hindamisel miinusena lihtsalt välja tooma peab. Aga pildikeel on siin hea ja esitatav maailm enam kui usutav. Keskmine seiklus. Poeet ütleks, et superkangelasest teeb superkangelase kostüüm, ja selle kriteeriumi järgi täidab Marveli kapten siin oma eesmärki, kuid mina ootasin igatahes enamat kui lihtlabast vägede juhatamist ning selle käigus vaenlase vägedes liikuvatele sõdurile kilbiga molli andmist. Kunagi varem pole kangelase sünd nõnda aukartustäratav ja siis ebaerutav olnud.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kapten Ameerika: Esimene tasuja

PostitusPostitas Dream » 12. August 2011, 20:14

Meh.
Filmipäevikud | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015
filmigurmaan.blogspot.com
Kasutaja avatar
Dream
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 321
Liitunud: 13. Märts 2011, 11:36

Re: Kapten Ameerika: Esimene tasuja

PostitusPostitas Kidd » 13. August 2011, 12:40

Kui juba Thoriga võrdlemiseks läks, siis teist korda ma vaataks pigem Thori. Evans ja Weaving olid küll igati okei, aga midagi jäi nagu puudu, mingilt maalt hakkas isegi igav, lisaks oli liiga palju igasugu mõttetuid plahvatusi jms.

5/10
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

Re: Kapten Ameerika: Esimene tasuja

PostitusPostitas Ronet » 16. Oktoober 2011, 00:40

Ma vaataks vist Cap'i uuesti Thor'i asemel.
Kõhna ja pisikene Evans ei häirinudki.. pigem oli lihtsalt creepy. Hayley Atwell võlus romantic interestina rohkem kui Portman Thor'is. Ilmselt oli asi soengus, briti aktsendis ja tumepunases huulepulgas. Elton John'i Nikita video tuli ka meelde.

Lõpuvõitluse järgsed stseenid erutasid täiega..

7/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Kapten Ameerika: Esimene tasuja

PostitusPostitas P2ppin » 17. Oktoober 2011, 15:32

Minu maitsele üle pika aja kõige lahjem koomiksi põhjal tehtud film. Meenutas rohkem neid 00's alguse kandis 12 aastaste tasemele alla tambitud Hulke ja muid sarnaseid vigureid. Ega sellelt lavastajalt midagi paremat ei oodanudki.
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: Kapten Ameerika: Esimene tasuja

PostitusPostitas Rain » 17. Oktoober 2011, 19:34

Oli tõesti lahja, isegi väga lahja. Siukse teemaga filmid peaksid olema/võiksid olla ikka suurel määral n-ö cooli märuliga vürtsitatud. Siin oli tegemist lihtsalt mingi füüsilise jõu suurenemisega, mille idee iseenesest on küll hea, aga selle idee teostus oli mitte nii väga hea. Pool filmist oli... suhteliselt mage, teisel poolel läks asi ühtäkki juba kohati liialt ülistamiseks. Tõesti ootasin midagi palju etemat. 4/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Kapten Ameerika: Esimene tasuja

PostitusPostitas damon » 16. Detsember 2011, 11:29

Minu arust täiesti "söödav". Õnneks teadsin tegelaskuju taustainfot ja patriootilise eeskuju tagamaid ja põhjuseid, vastasel korral oleks vist päris ehmatav olnud, kuna olen USA kui "über"-riigi austamise vastane.
Mille üle võiks norida siis ikka tegelase kunstlikult pisikesena kujutamise üle. Erinevates stseenides nägi koomiline välja ja oli arusaadav, et midagi on valesti.

Järg tuleb kindlasti ja nagu lõpu järgi näha kaasajal aga mitte enne 2014. a.

7/10
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu

Re: Kapten Ameerika: Esimene tasuja

PostitusPostitas Pixie » 17. Detsember 2011, 23:00

Huvitav, kas nüüd on kõike koomiksifilmid vaadatud, et The Avengers'i jaoks valmis olla? :P Captain America meeldis kõige vähem, kuigi skinny Steve oli väga armas ja sümpaatne. Ringi jooksmine ja kaklemine ei pakkunud pinget, lisaks oli vaja lisada mõttetu love interest, kellega olid dialoogid äärmiselt etteaimatavad. Küll aga oli nendevaheline viimane stseen päris kena. Film ise keskpärane. 6/10
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Kapten Ameerika: Esimene tasuja

PostitusPostitas CM-Girl » 06. Jaanuar 2012, 18:44

Kidd kirjutas:Kui juba Thoriga võrdlemiseks läks, siis teist korda ma vaataks pigem Thori. Evans ja Weaving olid küll igati okei.


Weaving eriti, teda on alati hea kuskil filmis näha. Selles filmis meeldis ta enim aga kui paljastas oma tõelise näo, siis oli küll what the hell, see punane nägu...no tõesti. Film ise oli kehvemapoolne. Paremad kohad olid alguses ära-lipu vardast kättesaamine, granaadile peale viskumine + eksperiment. Peale Weavingu meeldisid veel ka Tucci ja Jones.

5/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 87 külalist