Põrgusigitis

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Põrgusigitis

PostitusPostitas Cochrane » 20. Mai 2005, 22:46

Põrgusigitis
Hellraiser (1987)

Frank Cotton (Sean Chapman) mängib turult ostetud kummalise kuubiga. Järsku vabastab see väravad põrgusse ja deemonid rebivad Franki tükkideks. Kuna ta kuulutatakse kadunuks, kolib Franki vend Larry (Andre Robinson) koos oma naise Juliaga sinna majja elama. Kui Larry end pööningul vigastab ja verd põrandale tilgub, annab see Frankile võimaluse ellu ärgata. Julia, kellel oli Frankiga afäär, avastab ta ja hakkab tema jaoks mehi majja tooma, et Frank nende vere abil lõplikult ellu saaks ärgata.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Priit » 10. Detsember 2005, 17:21

Väga hea film oli, sai hiljuti veelkord vaadatud. Oma aja üks parimaid, kui nii öelda. Selles filmis oli midagi, mis puudus tavalistes slasherites. Ja see Põrgukamp oli ka jumala vinge. Annaks filmile 9/10.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas adi » 15. Detsember 2010, 04:49

Pilt
Otsustasin juba varakult jõulumeeleoluga kaasa minna ning üle pika-pika aja selle suurepärase filmi uuesti ära vaadata.
No isegi kui jätame kõik need vahvad sigitised ning aastatele vastu pidanud "We will tear your soul apart!" laadi onlinerid välja jääb alles ikkagi suurpärane ja ka tänapäeval toimiv õudus. Mitte, et ma siin teist sama aja klassikut freddy't bashida tahaks, aga see film on tugevam igas kategoorias.

Eks vaatab kui jõulud veel rohkem sisse sõidavad siis käin jätkulood ka üle, ei mäleta ka neist mitte mõhkugi.




Ning järgmine aasta peaks tulema remake. 3D's!
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

PostitusPostitas Ralf » 20. Aprill 2011, 04:17

Annaks samamoodi 9/10, 80ndate mainstream horrori perspektiivis on see sado-maso põrgu ja cenobite'ide temaatika ikka väga toimiv + tegu on legitiimselt kõheda ja sealjuures kompaktse house of horror looga. Ja Clive Barkeri hilisemad "Nightbreed" ja "Lord of Illusions" on antud filmiga võrreldes ikka tunduvalt kesisemad, kuigi oma camp võlu on neilgi.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Põrgusigitis

PostitusPostitas LiveForThis » 25. Mai 2012, 20:31

Suurepärane, lihtsalt suurepärane. Õrnalt campy, tugevalt psühholoogiline ja rajult õel oma tegelaste suhtes. Lõpp oli samuti vägagi rahuldust pakkuv.

Seni olin seeriast näinud ainult 5. jagu "Hellraiser: Inferno", mida ma nägin vist 12-13 aastaselt. Tollal sain ma cenobite`ide piinamismõnudest ikka korraliku laksu alateadvusse (Y)

Neid lõgisevaid lõugu nägin vist isegi unes.
Spoiler :
Pilt

Seda suurem oli minu üllatus, kui filmi alguses avastasin/mõistsin, et tegu pole kaugeltki mitte tavapärase house of horror-iga, milles pesitsevad sadomasohistlikud, kuid übercoolid põrgusigitised, kes armutult noori inimesi piinavad. Ootamatult psühholoogilisema ja riukalikuma lähenemisega lugu, mis ei peibuta vaatajat noore ja ilusa tütarlapsega, vaid asetab meid hoopis ebamugavasse ja ebastandartsemasse olukorda.

9/10

Love these guys!
Spoiler :
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Põrgusigitis

PostitusPostitas Rasmus » 07. Veebruar 2013, 23:01

Hindan selle filmi rolli õudusfilmide seas ja cenobite'id olid ägedad, aga muud head ma "Hellraiserist" kahjuks ei leidnud. Võib-olla lähevad mõned järjed paremini peale, kuid see polnud tõesti minu jaoks. Hetkel 4/10, äkki suudan tulevikus selles midagi rohkemat näha. :?
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 73 külalist