Lähtekood

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Dream » 16. Aprill 2011, 00:50

Mõtlesin terve tee kinost koju sellele, kuidas minu arust oleks võinud see film lõppeda siis, kui viimases rongistseenis aeg seisma pandi ja kõik õnnelikud olid - nüüd arvustusi lugedes tuleb välja, et ma ei olegi ainuke, kes nii arvab.

Kuna kogu time manipulationi temaatika köidab mind väga, siis ei jäänud ka see film erandiks. Vaatamata sellele, et mul on täielik apaatia (et mitte öelda ebasümpaatia) Gyllenhaali suhtes, siis tuleb tunnistada, et see on järjekordne film, kus ta suutis tõetruult pinget üleval hoida. Kartsin, et 8-minutilised samast lähtepunktist do-overid hakkavad varem või hiljem tüütama, aga kuna lahendused olid niivõrd erinevad ja iga järgnevusega jõuti aina kaugemale, siis jätkus põnevust kauemaks. Meeldisid väga paljud pisiasjad, alates sellest, kuidas Gyllenhaali tegelaskuju sujuvalt Christinale järgnevaid sündmusi ette dikteeris, lõpetades sellega, millise intonatsiooniga ta missiooni operaatori Goodwini nime kordas.

Muidugi oli filmis ka väga palju plothole'e ja vasturääkivusi, aga need ei häirinud üldse. Samuti võttis mind IT-inimesena muigama filmi pealkiri Lähtekood, sest ega seal lähtekoodiga ikka eriti seost ei olnud...
Natuke tegi nalja ka see, kuidas mõisted kvantfüüsika ja paraboolarvutus kõlaefekti pärast sisse olid visatud.

Õnneks või kahjuks ei ole ma Jonesi Moon-i näinud, nii et võrdlusmoment jääb ära. Seetõttu võin ma päris puhta südametunnistusega öelda, et hea film oli. Kui saaks lõpust tuimalt seletuse ja happily ever after stseenid ära jätta, siis oleks tegemist vähemalt 8.5/10 filmiga.


What would you do if you knew you only had one minute to live?
Filmipäevikud | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015
filmigurmaan.blogspot.com
Kasutaja avatar
Dream
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 321
Liitunud: 13. Märts 2011, 11:36

PostitusPostitas Kickflick » 17. Aprill 2011, 18:39

Mulle väga meeldis ja ega "Moonile" eriti alla ei jäänud, tegu oli siiski millegi uue, huvitava ja põnevaga. Näitlejad olid mulle sümpaatsed ja pikkus oli täiesti paras. Kuna ma ennast ulmefilmide alal asjatundjaks ei pea, siis rohkem ei oskagi midagi öelda. Soovitan vaatama minna neil, kes veel näinud pole!

8½/10
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas rauls » 19. Aprill 2011, 19:52

Mulle ka üllataval kombel täitsa meeldis. Ütleks isegi, et huvitav oli. Täiuslikkusest oli jah asi kaugel nagu Ralf juba mainis, aga meelt lahutas hästi. Lõpu oleks muidugi võinud vähe ägedamalt lahendada.

7,5/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Sten » 21. Aprill 2011, 00:09

Sisult lihtne ja hea film. Jake on alati suurt sümpaatiat avaldanud ning ei vedanud ka seekord alt. Paralleeluniversumite poole pealt oligi hea mindtwist jätta mõned lahtised küsimused filmi lõppedes. DVD soetaksin küll riiulile. 8/10
Kasutaja avatar
Sten
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 516
Liitunud: 12. September 2010, 20:48

PostitusPostitas damon » 09. Mai 2011, 14:03

Mõnusalt tempokas. Kordagi ei olnud tunnet, et kaua veel või et millal lõpp hakkab paistma. Täitsa korralik näitlejatöö. Ja muidugi surnu poolik torso kastis, mida hoitakse seal juba üle kahe kuu, oli isegi veidi õõvastav.

Korralik 8/10
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 11. Mai 2011, 22:47

Täiesti normaalne film. Aeg lendas. Jones ei ole ühepaugumees. Minu silmis oli Moon parem aga kas see üldse teemagi on. Jään temalt järgmisi tegemisi ootama.

Jah, lõpuga polnud ka mina rahul.

Michelle'i armusin ka ära.

8/10
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Lähtekood

PostitusPostitas Rain » 05. Juuli 2011, 20:53

Ei, Mooniga see küll kohe kindlasti võrdväärne pole, Moon oli parem. : P Aga film ise oli täitsa kobe. Algus oli väga sobiv, asuti kohe asja kallale, ei olnud mingit mökutamist ega midagi, mis ühtlasi on plusspunkt. Aeg lendas suhteliselt kiiresti, millest võib ka järeldada, et see oli kaasahaarav. Aga lõpp oli küll selline asi, mis oleks võinud ära jääda,
Spoiler :
pole mõtet sellist asja ilustada, masekas võib vahest filmi ka heaks teha.
8/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re:

PostitusPostitas Ronet » 10. Juuli 2011, 06:08

Väga korralik Hollywoodi ulmekas. Pole vaja seda kuskilt otsast Mooniga võrrelda. Mõlemat nautisin.. küll aga erinevates võtmetes. Moon üks mu suurimaid lemmikuid viimase ~5 aasta jooksul.

Gyllenhaal ei tüüdanud (nagu ka Donnie Darkos ja Zodiacis) ja Michelle oli väga armas.

Spoiler :
Scott Bakula voice of Colter's father. Bakula starts off his phone conversation by saying "Oh Boy". That was his trademark line from "Quantum Leap" (1989), which has a similar plot to this film.

(Y)

DaydreamDiamond kirjutas:Michelle'i armusin ka ära.

+1

8/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Lähtekood

PostitusPostitas CM-Girl » 21. Detsember 2011, 22:05

Surma saamine ja tagasiminek 8 minutiks muutus üpris kähku tüütuks. Gyllenhaal meeldis selles rollis. Muud nagu polegi selle filmi kohta öelda. Pool keha-->awesome.

4/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Lähtekood

PostitusPostitas These Silent Nights » 21. Aprill 2016, 19:35

Üks mu absoluutseid lemmikuid 2011 aastast, mida olen mitu korda uuesti vaadanud.Eile vaatasin uuesti kuna viimasest korrast on päris mitu aastat möödas ja endiselt väga sümpaatne.Paraku ei hakka ma mitte ealeski mõistma inimesi kes väidavad, et lõpp oli kehv või jama või midagi sinna lähedale.

8/10
Kasutaja avatar
These Silent Nights
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 33
Liitunud: 15. Aprill 2016, 11:05

Re: Lähtekood

PostitusPostitas Ralf » 07. Veebruar 2017, 05:20

Mnjah. DVD kommentaaris arutletakse filmi lõpu üle. Režissöör Duncan Jones ja stsenarist Ben Ripley toovad välja selle, mis nagunii ilmselge on ja ma läksin jälle närvi. :| :| :|

Spoiler :
Duncan Jones: And I have to set this up for you, Ben, just so that you can give your answer... 'cause it always makes me laugh... As Colter Stevens has gone back into the source code, and stopped the train from blowing up, what's happened to Sean Fentress?

Ben Ripley: *muheleb* Sean's dead.
Mind on puht põhimõtteliselt see häirinud ajast, mil filmi esimest korda nägin... Muidugi siin teemas ka seda välja juba toodud.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 63 külalist