Kõrvalnähud

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kõrvalnähud

PostitusPostitas Rain » 21. Detsember 2010, 22:36

Kõrvalnähud
Limitless



Eddie Morra (Bradley Cooper) on kirjanik, kes elab New Yorgis ning töötab oma uue raamatu kallal juba üle kuue kuu, kuigi samas pole veel ühtegi lauset kirjutanud. Kui tema tüdruksõber Lindy (Abbie Cornish) ta maha jätab, arvab mees, et elu on läbi. Siis aga kohtab vana sõpra, kes tutvustab talle uut ravimit nimega NZT, mis aitab inimestel kasutada oma ajupotentsiaali täies mahus.

Forumcinemas.ee



Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

PostitusPostitas Apophis » 18. Mai 2011, 20:07

Kahjuks oli hoopis valesti kirjutatud see tutvustus (mitte MTD, vaid NTZ; mitte logard ja narkosõltlane, vaid kirjanik jne), lisasin Forumcinemas'e variandi.

Spoiler :
Eddie (Bradley Cooper) on logard ja endine narkosõltlane, kes praeguseks üritab oma elule jalad alla saada ja teenib leiba reklaamtekstide koostajana ühe väikse firma jaoks. Kuid peagi muutub tema elu täielikult, nimelt meeleheitlikkuse tõttu langeb ta korraks enda ohvriks ning ei suuda vastu panna talle pakutud tabletile, MTD-48, mille ta endale sisse võtab. Kuid selle tableti tagajärjel hakkavad tal esinema veidrad kõrvalmõjud, mis tõstavad tema intellekti ja kiirust. Magamata ja asjale keskendudes, suudab ta nüüd vahetpidamata oma alustamata raamatu ära kirjutada, õppida ära võõrkeele ja leida suurest infohulgast mustri, mille abil suudab ta ette ennustada kindlaid sündmusi - ja seda kõike ainult mõne tunni jooksul. Olles aina rohkem huvitatud sellest narkootikumist, hakkab ta uurima selle päritolu, mis omakorda muudab tema elu iga hetkega aina ohtlikumaks.


Mainin ära ka filmi kohta, et mulle vägagi meeldis see. Häiris mind küll see effekt, kui lihtsalt "sukelduti" läbi tänavate, tundus üleliia. Aga pani küll mõtlema, et mida inimene suudaks oma ajuga, kui kasutaks palju rohkem sellest ära.

8/10
Kasutaja avatar
Apophis
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 154
Liitunud: 10. Juuni 2007, 13:54
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 19. Mai 2011, 13:23

Mulle sellised kõrgendatud intelligentsi lood meeldivad, "Phenomenon" on näiteks samast valdkonnast ja päris nauditav. Ega antud põnevik just täiuslik pole - mitmed kohad panid ausalt öeldes kulmu kergitama - kuid stiilne ta oli ja pealekauba veel kaasahaarav ka.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Rain » 27. Mai 2011, 23:02

Väga kena film, mis suutis end üllatavalt kiiresti kaasahaaravaks teha. Pole kaua aega nii head filmi näinud. 9/10
Võib-olla ma hetkel liialdan hindega, aga kui mõelda ja võrrelda seda teiste minul nähtud filmidega, siis peaks see täitsa sobiv hinne olema.
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

PostitusPostitas Ronet » 28. Mai 2011, 20:26

Mõnus ulme-thriller. Mõni stseen tundus PG-13 reitingu jaoks isegi liiga karm.
Spoiler :
Igati pro oli see, et lõpus mingit MIND=BLOWN asja ei olnud


Vaatan, et film on päris korralikult raha sisse toonud. Ehk toob järgmine kuu Eesti kinodes jooksmisega natuke veel juurde.

Slava bogu!


7/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

PostitusPostitas Spellbound » 28. Mai 2011, 22:13

Kui võtta filmi tagline ja pöörata see tõeks siis kõlaks see umbes nii: The most generic movie about limitless options.

Kohe kui sain aru, et piiritud võimalused ei haaku mitte kuidagi kirjanikuks olemisega, vaid et film suundub raha teenimise teema juurde, kadus minus täielik huvi edasise vastu. Raha ja veelkord raha. Keda see huvitab kui saaks näidata kõike muud ja palju põnevamalt? Olla kirjanik ja sülitada välja üks raamat päevas ning sukelduda kirjandusellu - vot siis oleks film kandnud, aga praegu hüpati ühelt teemalt teisele teadmata, mida nendega ette võtta.

Vahepeal tekkis taas huvi selle vastu, kuhu film siiski areneb, kuid nähes, et tabletiga seotu piirneb siiski ainult selle tahtjate omavahelise jagelemisega, kujunes film minu jaoks tavaliseks narkofilmiks, kus tarbitakse lihtsalt ebatavalist narkootikumi. Lõpp meeldis. Piisavalt palju värskust ja üllatusmomente, et hing rahule jääks, aga kripeldama jäid kasutamata võimalused ja mastaap, mida oleks saanud antud teemaga väga lihtsalt ära kasutada. 6/10
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas LiveForThis » 28. Mai 2011, 22:33

Spellbound kirjutas:Kui võtta filmi tagline ja pöörata see tõeks siis kõlaks see umbes nii: The most generic movie about limitless options.


ja see võtab kokku ka minu arvamuse.

Piiramatuse teemat puudutati ainult näpuotsaga.
Olen piiramatu ja leiutan valemeid raha teenimiseks? Pigem ei, sest see on lihtsalt liiga igav ja oodatud edasiliikumine. Ka sellise suunaga oleks saanud midagi väga põnevat teha, aga isegi rahamaailmas liikumine mõjus pealiskaudse lapsemänguna.

Cooper on üha rohkem meeldima hakanud. Lahe näitleja. Ka peategelane ise oli tähelepanu vääriv.
Meeldis ka filmi viis näidata peategelases toimuvad muutusi: värvilahendused, pildikeel üldiselt ja soundtrack.

6/10 on vist sobilik anda küll.


Miks on tõlge "Kõrvalnähud"? Limitless on ju pigem piiritu, piiramatu.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Defka » 29. Mai 2011, 12:48

LiveForThis kirjutas:

Miks on tõlge "Kõrvalnähud"? Limitless on ju pigem piiritu, piiramatu.
Vene keeles on nimi üldse Области тьмы ehk siis oblasti pimeduses? :)

Aga tra seda teab, miks nii tõlgitud on. Variant 1. Levitaja pani puusse rängalt. Variant 2. Stuudio surus oma peale

Either way, tehti vale otsus ja see pealkiri kinodes väga ei müü.

Levitaja on Leedu firma, nii et üllatust ei ole, samas suudavad puusse panna ka kohalikud.

Kas te 16. juunini ei kannatanud, et seda kinos vaadata?
Kasutaja avatar
Defka
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 161
Liitunud: 19. November 2009, 18:29

PostitusPostitas eerik » 29. Mai 2011, 12:52

Minu arvates täiesti normaalne pealkiri. :pööritus: Filmi ennast pole ma veel muidugi näinud.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas ruut » 29. Mai 2011, 13:57

Pealkiri selline, et suvalised vandid ka ikka vaatama tuleks, lootuses korraliku narkomärulit näha!
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

PostitusPostitas Spellbound » 29. Mai 2011, 14:19

Defka kirjutas:Kas te 16. juunini ei kannatanud, et seda kinos vaadata?


Ausalt öeldes arvasin, et see jooksis meil juba kinodes. Sama juhtus The Lincoln Lawyeriga.

Pole nii ammu kinokavasid jälginud ja olen juba harjunud sellega, et meile jõuavad filmid kohale USA-ga samaaegselt ja kuna netis oli film juba olemas, siis arvasin ka, et see jooksis meie kinodes ammu ära :)
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 29. Mai 2011, 14:44

Defka kirjutas:Kas te 16. juunini ei kannatanud, et seda kinos vaadata?

Ma tean, et eerik pole minuga nõus ja vabandan jämeduse eest, aga kui ma lähen midagi kinno vaatama, siis teen seda eeldusel, et mulle pakub asi piisavalt huvi, et ma ei peaks 2 kuud või kauem ootama, et see neti vahendusel kättesaadavaks muutuks. Kui film on BDrip'ina juba ammu võrgus ja selle kinnotulekuni on IKKA mitu nädalat, siis tõesti - what's the point?

Minu jaoks tähendab kino ennekõike filmi varaselt ja värskelt nägemise privileegi.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas snufffy » 20. Juuni 2011, 01:54

Apophis kirjutas:Häiris mind küll see effekt, kui lihtsalt "sukelduti" läbi tänavate, tundus üleliia.

Kuid film siiski meeldis ning ei tekitanud igavustunnet kordagi . Jälgisin põnevusega ja lõpuga jäin igati rahule,kuna ootasin midagi teistsugust.
8/10
Kasutaja avatar
snufffy
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 491
Liitunud: 02. Aprill 2010, 15:17

Re: Kõrvalnähud

PostitusPostitas Zinera » 04. Juuli 2011, 18:48

7/10

Mulle meeldivad filmid, kus ei mökutada alguses ja kohe minnakse asja juurde, nii ka siin. Tegevus toimub kiiresti, pole selliseid pausi kohti, mis igavust tekitaksid.
Nagu ka eelnevalt on siin mainiud, on keskseks teemaks raha ja nii kuni lõpuni välja, samas raha ongi ju tegelikult see, mis kõik tööle paneb ja ilma ka nagu ei saa, parem kui kirjanikustory, mis kuidagi üldse ei kandnud, samas natukene häiris see ülikiire üleminek raamatutelt keerukale matemaatikale. Siiski ei kurda.
Ega ta just parim film ei ole, samas huvitav ja põnev, segatud natukene erinevaid karaktereid ja sisukust, mis teebki ta sellise hinde vääriliseks.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Kõrvalnähud

PostitusPostitas rauls » 12. August 2011, 00:01

"Limitlessi" puhul meeldis see, et film polnud liiga tavaline (klišeelik). Oli üllatusi ja ei osanud täpselt arvata, millega see ulmeline värk lõppeb. Kõige rohkem imponeeris kaameratöö ja montaaži mäng (natuke ka eriefekte). Lemmikkohtadeks olid need, kus pilt tormas mööda tänavat läbi kvartalite. Kena, et Bradley Cooper sattus lõpuks normaalsesse filmi. Mees oskab ju näidelda küll! Mõnus ulmepõnevik.

7/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 131 külalist