Jane Eyre

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Jane Eyre

PostitusPostitas Rain » 27. November 2010, 23:08

Jane Eyre
Jane Eyre



Pärast rõõmutut lapsepõlve ja iseseisvaks saamist saab Jane Eyre (Mia Wasikowska) lõpuks ometi oma lapsepõlvekodust, mis oli tema jaoks kui õudusunenägu, välja ja hakkab koduõpetajaks. Ta saab tööd Thornfieldi villas, kus ta kohtub sünge ja külmaverelise villaperemehega, härra Rochesteriga (Michael Fassbender). Kuid villaperemehe iseloomust hoolimata tekib Jane'il peremehega lähedane sõprussuhe ning peagi ta ka armub temasse. Näib, et lõpuks ometi on Jane leidnud enda õnne, kuniks härra Rochesteri õudsad saladused hakkavad tasapisi päevavalgele, mis seavad Jane'i tunded suure küsimärgi alla.



Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

PostitusPostitas LiveForThis » 21. Märts 2011, 20:53

Kuuldes Jane Eyre`i tulevasest ja järjekordsest adaptsioonist polnud ma asjast eriti huvitatud, aga Cary Fukunaga lavastajarollis ning Wasikowska ja Fassbenderi osalus tekitas mingil määral ootusärevuse. Pärast esmast trailerit olin juba vägagi ärevuses, sest lubatud visioon pidavat olema vastupidine kõigile eelmistele versioonidele.

Ma pole just kõiki olemasolevaid adaptsioone näinud, aga 2011. aasta Jane Eyre on kõike muud kui klassikaline melodraama, millena paljud teised filmid on Eyre`i lugu jutustanud.
Vaheldusrikkad visuaalid, mille kontrastsus töötab taolise loo juures vägagi efektselt. Kord hukatuslik või siis teisisõnu sügisene, talvine süngus ja kord meeli rahustav kevadine soojus illustreerimaks tegelaste meelevaldset maailma. Meeleolukad kunstiliselt läbimõeldud võttepaigad, kohustuslikuna näiv, aga samas tabav muusika. Ühesõnaga kunstiliselt on tegu väga kauni ajastufilmiga.

Stsenaarium on värske oma märgatavalt erinevama struktuuri poolest. Ei aeta Bronte kirjutatut tikutulega taga, vaid suundutakse raamatust erinevamale rajale, mis tuleb filmile ainult kasuks.

Igati meeldivad näitlejavalikud ja eriti peaks ära märkima Mia Wasikowska, kelle jaoks on Eyre`i roll küll põhjapanev sooritus. Fassbender Rochesterina oli enam-vähem selline nagu olin seda tegelast endale ette kujutanud.
8/10
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Spellbound » 22. Märts 2011, 02:59

Kõige ägedam on see, et kinno jõudis 115 minutiline versioon, aga režissööri visioon on umbes 2 tundi ja 30 minutit. Traileris on näha mitu kohta, mis filmi ei jõudnud ja paljud neist hõlmavad filmi juurest meeldivalt palju toonitatud õuduselementi.
Näited trailerist:
Spoiler :
Pilt

Spoiler :
Pilt

Spoiler :
Pilt

Cary Fukunaga ja samuti tema eelmise filmi juures operaator olnud Adriano Goldmani koostöö on puhas ja selgepiiriline, ei ole mingit värelust stiili juures, vaid stiilipuhas lähenemine klassikalisele ja mitmeid kordi filmiks ja sarjadeks tehtud loole.
Dario Marianelli muusika paitab kõrvu nii mis kole.
Kunstiline külg ei meenutanud lihtsalt kostüümidraamat, vaid ajastufilmi omas mullis.
Vähe aega pühendatakse Eyre lapsepõlvele ja ajale koolis - nende tähtsus ja mõju tema tulevikule antakse kohe edasi paari täpselt valitud stseeniga. Põhirõhk on Thornfieldis ja St. John Riversi juures toimunul.

Teiste filmidega tuttav ei ole. Ühte sarja olen näinud, aga siiski on see versioon mulle kõige rohkem meelt mööda ja vaataks varsti uuestigi. 8/10

Mia Wasikowska karjääri parim roll, mida näitab väga hästi kas või see klipp.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Jane Eyre

PostitusPostitas Pixie » 31. Märts 2012, 16:34

Kaunis film ilusa ja realistlikult mõjuva keskkonnaga. Kaasa aitasid detailsed riietused, dekoratsioonid, keelepruuk ja muusika. Kuni Rochester'i tulekuni tundus film venivat ja isegi igav oli vaadata. Lõpp oli kena, kuid veidi järsk ehk oleks soovinud peategelasi natuke ka õnnelikkudena näha. :) Kahjuks puudub võrdlusmoment raamatuga. 7/10
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 116 külalist

cron