Briani elu

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Briani elu

PostitusPostitas Cochrane » 07. Mai 2005, 04:11

Briani elu
Life of Brian (1979)

Kristus sündis tallis ja lunastas maailma pattudest. Kuid vähemtuntud on lugu Brianist, kes sündis kõrvaltallis ja kelle saatus oli Kristuse omaga üsna sarnane, kuigi ta ise seda ei tahtnud. Ilmuvad targad ja tahavad kinke tuua, kuid lasevad siis järsku jalga. Pärast poliitilise organisatsiooniga Juudamaa Inimeste Liit (ja mitte Liit Juudamaa Inimesi) liitumist peetakse teda juhuse tõttu lunastajaks ja kui rahvas on otsustanud midagi uskuda, siis pole sinna midagi parata. Film tekitas paljude usklike seas tõsist pahameelt, kuid kuulub kindlasti komöödiavaramusse.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Taavi » 03. Juuni 2005, 16:05

Suht jõhkralt mõnitavad jumalakummardajaid. Väga palju kahtlasi kohti oli .. Kogu film oli üldse väga kahtlane. Vana-Rooma kultuur sai ka päris korralikult ..
Näidati siis ära kust kohast seina-sodijat pärit on ..
Minu arust natuke üle hinnatud.. a täiesti vaadatav
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Kama » 05. August 2005, 23:48

Kahtlaseks seda filmi ma küll ei tituleeriks,ilmselt esimene asi mida pythonilt nägid?Mina ise ytleks et parem kui"Püha Graal".Vot seda filmi vaataks mitu korda järjest ilma et tüdineks,nii mõnigi stseen ajab naerma peale mitmekordset vaatamist.Filmi lõpp on ka hea.Kindlasti üks lemmikfilmidest.30 aastat hiljem ka ikka kaardile suutnud jääda.Monty python on ja jääb parimaks.
Kasutaja avatar
Kama
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 131
Liitunud: 21. Veebruar 2005, 20:43

PostitusPostitas Gatito » 01. Veebruar 2008, 22:03

Väga naljakas film. Minu arvates samuti veidi parem kui "Püha graal", mille lõpp jäi minu arust veidi poolikuks, aga mõlemad on head tegelikult. Lõpp on jah tore, positiivne. Peale filmi vaatamist ümisen tavaliselt veel päev otsa "always look on the bright side of life..." :)
Soojust, värve, rõõmu, vabadust
Kasutaja avatar
Gatito
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 58
Liitunud: 31. Jaanuar 2008, 20:05
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas SileemR » 25. Mai 2009, 10:20

Elu on elu :?: on elu :?:
9,5/10
Kasutaja avatar
SileemR
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 89
Liitunud: 21. Mai 2009, 21:50

PostitusPostitas damon » 25. Mai 2011, 11:46

Olin eile vist imelikus tujus ning mõtlesin uuesti vaadata.
Aegumatu klassik. Usutegelased saavad tõesti täiega.
Samuti said roomlased mõnitatud kasvõi oma nimedega. Klassikalise nimekuju asemel oli neil hoopis Suurus Munnus. :))

8/10
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu

Re: Briani elu

PostitusPostitas Forzelius » 04. August 2013, 03:32

Päris korralik anti-religiooni film, aga mis seal ikka. See punt sobib hästi mingi tuntud müüdi-usundi konteksti võtma ning seda läbi kuiva briti huumori ning terava poliitilise pilgu seda naeruvääristama asuma. Mulle Püha Graal istus rohkem, kuna seal mul ei tekkinud kordagi igavusmomenti (siin kiskus keskel päris tuimaks ikka, eriti nende followeride teema suures mahus). Lõpp lunastas korralikult, tho.

8/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 137 külalist