Paljad luud

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas rauls » 15. Jaanuar 2011, 01:28

Mulle jättis "Winter's Bone" äärmiselt hea mulje. Samas mu sõbra, kellele väga meeldivad sellised filmid nagu "The Hangover", "Red" või "The Tourist", esimene kommentaar pärast filmi lõppu oli selline: "õudsalt masendav oli". Jah, sisus on masendust tõesti palju ja lahedus sisuliselt puudub, aga minu arust mängib see olustikule igati kasuks. Üleüldse on antud teose suurimaks plussiks atmosfäär ehk loodud õhkkond, mis on parajalt sünge ja realistlik ning lihtsalt nauditav. Mina hindangi atmosfääri filmide puhul isegi rohkem kui dialoogi. Sellepärast mulle meeldibki tohutult näiteks "Enter the Void", kus on erilist rõhku pandud just atmosfäärile. "Winter's Bone'i" sisu koha pealt köitis enam peategelase (supersooritus Jennifer Lawrence'i poolt!) võitlus ja mitteallaandmine äärmiselt karmis olukorras, mida oli väga kaasahaarav jälgida. Lisaks vahepeal kõlanud kantri oli mulle igati meelepärane, aga ka sobilik ning see aitas kindlasti veel filmi headusele kaasa.

9,5/10

Vaatan suuretõenäosusega filmi veel 2. korda üle ja ehk otsustan anda maksimuhinde.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas 0ll » 15. Jaanuar 2011, 05:35

Ma ei ole hetkel sellises konditsioonis, et sellest filmist vääriliselt kirjutada... aga äkki läheb hiljem see mõte meelest ära: "Paljad luud" on umbes 6 korda KEHVEM pealkiri kui esialgne nö Pöffi tõlge "Luupaljas". Kui ingliskeelset pealkirja võib (sõltuvalt vaatajast) tõlgendada vähemalt X eri moodi*, siis "Paljad luud" on selle kõrval selgelt liiga konkreetne ja robustne (ja mõttetu). Abstraktne "Luupaljas" oli suurepärane leid!
Tahaks näha seda (Sõpruse?) tonti, kes sellise otsuse vastu võttis ja kellegi teise välja mõeldud sõnade järjekorra "ilusamaks muutis"...

* throw a bone, pick a bone, (down) to bone, dog with a bone, bare bones jne
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Soprano » 15. Jaanuar 2011, 06:31

Lisasin alguses PÖFFi pealkirjaga ja muutsin pärast ära. Imelik, et nad üldse uue pealkirja mõtlesid.
Filmi vaatasin muidu enne PÖFFi ja polnud nii suures vaimustuses, kui siin paljud teised. Lugu ei haaranud 100%-liselt. Jennifer oli tubli.
6,5 luud 10'st
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Ronet » 03. Veebruar 2011, 03:47

Ootasin filmilt rohkem raevu, kuid sain rohkem hinge kriipivat pinget. Hawkes oli sümpaatne, peategelane oli tubli. Lõpp oleks võinud Dogville stiilis minna.

7/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

PostitusPostitas CM-Girl » 14. Veebruar 2011, 00:15

rauls kirjutas:Üleüldse on antud teose suurimaks plussiks atmosfäär ehk loodud õhkkond, mis on parajalt sünge ja realistlik ning lihtsalt nauditav.
Ja nii ongi!
Tegelastest kujunes lemmikuks Teardrop.

7/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

PostitusPostitas Kickflick » 14. Veebruar 2011, 21:34

Hea ja eluline draama, kuigi hinge eriti ei läinud. Kõik oli hästi tehtud, aga WOW-tunnet jah ei tekitanud. Lõpp jäi ka kuidagi igavaks. Ning oravast hakkas kahju! :(

7½/10
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 14. Veebruar 2011, 22:17

Kickflick kirjutas:, kuigi hinge eriti ei läinud


Kickflick kirjutas:, aga WOW tunnet ei tekitanud


Kickflick kirjutas:Lõpp...igavaks




Kickflick kirjutas:7,5/10


?
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Kickflick » 14. Veebruar 2011, 22:26

Millest sa aru ei saa? Film oli hästi tehtud, head näitlejatööd ja huvitav vaatamine, lihtsalt ei pakkunud mulle midagi enneolematut.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 14. Veebruar 2011, 22:29

Kusjuures sellistes piirkondades süüaksegi oravaid.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Forzelius » 14. Veebruar 2011, 23:23

Ei, props sulle, Kickflick, kui suudad hinnata hästi ka siis, kui emotsiooni ei tekita
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Trash » 14. Veebruar 2011, 23:37

Ralf kirjutas:Kusjuures sellistes piirkondades süüaksegi oravaid.


Kusjuures ma imestasin, et lastele alles nii vanalt õpetati oravanülgimist. Tegelt nagu jah üsna tavaline söök.

Mul endal ka oravapiruka retsept kusagil vedelemas, peaks paja tulele panema.
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Kasutaja avatar
Trash
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 909
Liitunud: 06. Märts 2009, 00:37

PostitusPostitas MNC » 16. Veebruar 2011, 13:13

Trash kirjutas:
Ralf kirjutas:Kusjuures sellistes piirkondades süüaksegi oravaid.


Kusjuures ma imestasin, et lastele alles nii vanalt õpetati oravanülgimist. Tegelt nagu jah üsna tavaline söök.

Mul endal ka oravapiruka retsept kusagil vedelemas, peaks paja tulele panema.


Kas selle retsepti järgi valmibki kauaoodatud(!) superroog "Lont Trashi moodi"?

A sa Forza "The 10/10" Forza oled jah õige mees seletama.
"Little Ralf Sauter. How I loved listening to your sweet prayers every night. And then you'd jump in your bed, so afraid I was under there. And I was!"

http://realmnc3.blogspot.com/
Kasutaja avatar
MNC
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 391
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:46
Asukoht: Tarbatu

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 25. Veebruar 2011, 02:15

Kickflick kirjutas:Hea ja eluline draama, kuigi hinge eriti ei läinud. Kõik oli hästi tehtud, aga WOW-tunnet jah ei tekitanud. Lõpp jäi ka kuidagi igavaks.
Soprano kirjutas:6,5 luud 10'st
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

PostitusPostitas lostinthemist » 30. Märts 2011, 23:47

"Winter's Bone" suutis vaatamisel tekitada ääretult rusuva ja groteskse atmosfääri, mida oli teatud momentidel väga õõvastav vaadata. Värvitoonid olid hallid, pruunid ja üleüldse väga ängistavad. Filmikaadrid olid selles mõttes väga masendavad, kuid samas säilitasid ilu.
Lugu on väga kurb ja kaasahaarav. Ma polnud enne vaatamist sisututvustust lugenud, seega pani see kohe alguses kaasa mõtlema, mis ometi toimub. Kuid eriti tabavalt oli näidatud külakogukonna omavahelisi suhteid ning ei jäänud puudu salapärased ning kahtlaseid tegelaskujusid. Külaelu kujutamisel oli tunda teravat reaalsust.
Näitlejatööd olid suurepäraselt tehtud, mainides ära Jennifer Lawrence ja John Hawkes'i. Tegelastest meeldis mulle kõige enam Teardrop. Väikese eelarvega suudeti väga korralik film valmis teha.

7,5/10


taaskord oli kõik nii üle keeratud, eriti see "relvadega maakad" teema - reaalsusest ehk tavavaataja puhul liiga kaugel.


"Relvadega maakate" puhul ei keeratud asja üle võlli, kui tahes võõrastavalt see ka ei kõlaks, on see täielik reaalsus.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

PostitusPostitas Wisegirl » 08. Oktoober 2011, 22:59

lostinthemist kirjutas:"Relvadega maakate" puhul ei keeratud asja üle võlli, kui tahes võõrastavalt see ka ei kõlaks, on see täielik reaalsus.


Mhmh, taolistes kogukondades võivad suuremad perekonnad väga lihtsalt vihavaenlastekst saada ning sedasi mitu põlvkonda edasi elada. Film oli realistlik, nende maailm väga usutav. Mis, tegelikult on see meeste maailm (ses mõttes, et mees on perekonnapea, toob toidu lauale, naine hoidku suu kinni - selline suhtumine kumas ka filmis läbi).
Minu jaoks olid mitmed looduspildid ilusad, midagi ei olnud õõvastavat ega masendavat; kõik see tühermaa, kuidagi kodune oli.
Paistis, et terve linnake oli narkootikumidega sina peal.

"Paljad luud" on muidugi nõme pealkiri. Minu arvates sümboliseerib pealkiri talve selgroo murdmist, filmis elati ju talv üle vaatamata kõigele halvale, mis juhtunud oli.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 75 külalist