Hr. Nobody

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Hr. Nobody

PostitusPostitas Ralf » 17. November 2010, 04:38

Hr. Nobody
Mr. Nobody



On aasta 2092. Teaduse arenedes on inimkond saavutanud surematuse. 117aastane Nemo Nobody (Jared Leto) elab maailma viimase surelikuna oma viimaseid päevi, kuid ei mäleta, kes ta on. Pärast seda, kui tema vanemad lahku läksid, pidi Nemo 9aastase poisina tegema südantmurdva valiku: kas jääda isa juurde Suurbritanniasse või kolida emaga teise maailma otsa Kanadasse.

Mida ta otsustas? Kas ta üldse otsustas? Kumbki valik toonuks endaga kaasa mitu erinevat eksistentsi, mida Nemo nüüd surivoodil "meenutab", kuid ei ole sealjuures enam sugugi kindel, mis temast tegelikult sai ja mis on vaid tema elava fantaasia vili. Ja kas see ongi üldse oluline?

- http://2010.poff.ee



Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas rauls » 20. Detsember 2010, 01:14

See film pakkus alles elamuse! Üks paras mindfuck, aga mulle meeldis. Oma keerukuse ja kummalisuse poolest on "Mr. Nobody" sarnane mitme David Lynchi teosega ("Inland Empire", "Mulholland Dr."). Filmi fantaasialend on lihtsalt äge. Visuaalselt on asi jube kihvtilt lahendatud. Kuni nii umbes pool filmi oli läbi, olin täiesti lummatud. Paraku ühel hetkel keerati vint liialt üle oma déjà vu'dega ning samas fantaasia hoog rauges ja tekkis kerge tüdimus. Film oleks võinud veidi lühem olla kui 2 ja pool tundi.

"Mr. Nobody" on visuaalselt naudingut pakkuv ja annab erakordse elamuse, kuid muidu suurepärane fantaasialend ei kanna end lõpuni välja.

8,5/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas eerik » 20. Detsember 2010, 01:17

rauls kirjutas:Oma keerukuse ja kummalisuse poolest on "Mr. Nobody" sarnane mitme David Lynchi teosega ("Inland Empire", "Mulholland Dr.").

Pilt

MIS AINEID SA TARBINUD OLED???
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas rauls » 20. Detsember 2010, 01:30

eerik kirjutas:
rauls kirjutas:Oma keerukuse ja kummalisuse poolest on "Mr. Nobody" sarnane mitme David Lynchi teosega ("Inland Empire", "Mulholland Dr.").

Pilt

MIS AINEID SA TARBINUD OLED???
Mõttetu kommentaar.

Muide, ma ei mõelnud seda, et film terviklikuna oleks sarnane nende David Lynchi teostega, vaid mõlemad on ühtviisi keerukad ja kummalised. Sisu poole pealt üldisemalt meenutab "Mr. Nobody" isegi mingil määral "The Butterfly Effect'i".
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas eerik » 20. Detsember 2010, 01:54

Et selles David Lynchi näha peab enda vaimusilmas ikka üsna palju juurde fantaseerima. Film ise on ka vägagi ebaoriginaalne: "Butterfly Effect", "Eternal Sunshine of a Spotless Mind", "Benjamin Button", "The Fountain" jne. blenderisse kokku pandud ja tulemuseks on üks halb kokteil.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas rauls » 20. Detsember 2010, 02:08

Oh seda eerikut ja tema arvamust. Eks "Mr. Nobody" on jälle selline vastuoluline film, mis on väga paljudele meistriteos, aga samas väga paljudele ka täielik pask.

Tuletaks veel meelde, et Euroopa filmiauhindade jagamisel teenis film publiku lemmiku auhinna!
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Gang-pae » 26. Juuni 2011, 09:20

Nemo tähendab ladina keeles eikeegi. Härra Eikeegi Eikeegi.
Kasutaja avatar
Gang-pae
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 576
Liitunud: 01. Jaanuar 2009, 23:58

Re: Hr. Nobody

PostitusPostitas Zinera » 02. Juuli 2011, 13:03

7/10

"The Butterfly Effect" oli päris palju teemas, kuid siiski oli film suhteliselt omanäoline kõikide keerukuste ja tegelastega. Siiski kohati päris segane, vajab palju mõtlemist ja asjade kokkuviimist.
Jared Leto mängis tegelase hästi välja, samuti noored näitlejad, kes suhteliselt hea mulje jätsid.
Spoiler :
Nii kurb lõpp oli... "This is the happiest day of my life".
Ei ole kindel selles happy endingus, kus kõik ikkagi välja tuli...

Spoiler :
Parim osa filmist oli 12. veebruar 2092 kell 5.50. Nimelt olen sündinud 12. veebruar kell 5.50... :))
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Hr. Nobody

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 04. Juuli 2011, 23:23

Natuke kulunud temaatika, samas hoidis kaasa elamas.
Ka minu arust keerati ühel hetkel vint liialt üle ning hoog rauges, tekkis tüdimus. Film oleks võinud lühem olla, ei kandnud lõpuni välja. Lõpp läkski käest ära ja ilma selle
Spoiler :
aja pöördumiseta
oleks etem olnud. Ootasin ka lahendusi või puänti.

7/10

Pilt
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Hr. Nobody

PostitusPostitas H6umy » 17. November 2011, 12:51

See on mu lemmikfilm. Vaadanud seda üle 20 korra kindlasti.

Mindfuck, kuid samas paneb mõtlema. Esimest korda vaadates olin nii lummatud filmist, et ei saanud pooltest asjadest aru. Teist korda panin juba rohkem tähele ning siiamaani leian igakord sellest filmist midagi uut.

Kõigile, kes ei saanud ikka millestki aru..
Spoiler :
Põhipoint oli selles, et poiss, kes jooksis rongile, kus ta ema istus, järgi, mõtles joostes kõigele sellele, mida me filmis nägime. Kui ta läheks emaga kohtuks ta Annaga. Kui ta isaga jääks, abielluks ta kas Elise'i või Jeaniga. Kõiges oli midagi halba, seega otsustas poiss üldse mitte valida ja jooksis minema. Nagu Nemo isegi ütles: ''In chess, it's called Zugzwang... when the only viable move... is not to move."! Seega põhimõtteliselt terve film toimus poisi peas.


Suurepärane film ja ma kahtlen, et ükski film suudaks mul samasuguseid elamusi ja tundeid tekitada kui see.

10/10.
H6umy
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 28
Liitunud: 17. November 2011, 11:53


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 40 külalist

cron