Kurb valentinipäev

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kurb valentinipäev

PostitusPostitas eerik » 07. November 2010, 23:11

Kurb valentinipäev
Blue Valentine (2010)

"Kurb valentinipäev" on lugu leitud ja kaotatud armastusest, mida jutustatakse läbi hetkede olevikust ja minevikust. Aus ja liigutav lugu jälgib abielupaari Deani (Ryan Gosling) ja Cindyt (Michelle Williams), kes veedavad ühe öö eemal kodust ja tütrest, et päästa oma abielu. Ritta on pandud mängulised stseenid alates kurameerimisest kuni julma südamemurdmiseni, millega kaasnevad hääbuv armastus ning murtud lubadused.

"Kurb valentinipäev" nomineeriti 2011. aastal Oscarile (parim naisosatäitja - Michelle Williams) ja Kuldgloobusele (parim meesosatäitja - Ryan Gosling, parim naisosatäitja - Michelle Williams).

www.acmefilm.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Zinera » 06. Veebruar 2011, 19:53

3/10

Suhteliselt igav suhtedraama. Rohkem täiskasvanute film. Kahjuks sisust jäi midagi puudu.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Kurb valentinipäev

PostitusPostitas Mr.Pompeij » 29. Oktoober 2011, 22:06

Film erilist muljet ei avaldanud. Näitlejad olid muidugi suurepärased. Aga jah, eks see üks pisarakiskumise film oli. Pikaks siiski mõjuma ei jäänud. Tänu peaosalistele tuleb hinne natuke kõrgem, kui muidu oleksin pannud.
5/10
Mr.Pompeij
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 36
Liitunud: 23. Mai 2010, 19:56

Re: Kurb valentinipäev

PostitusPostitas rauls » 02. November 2011, 22:48

Mulle "Blue Valentine" kohe tõsiselt meeldis! Täitsa minu maitse järgi draama. Ilus, valus, karm, liigutav. Draamale omast pinget oli piisvalt. Lugu oli äärmiselt realistlik ja eluline ja see mulle meeldis eriti. Michelle Williams oli vapustavalt hea, Ryan Gosling ka. Tänu nende kahe rollisooritustele tundus film tõesti harvanähtavalt realistlik. "Blue Valentine" tekitas palju mõtteid ja jättis sügava mulje.

Zinera mainis, et rohkem täiskasvanute film - seda kohe kindlasti! Ise ka ei usu, et noortele peale läheks. Lisaks sai film esialgselt kõige rangema raitingu NC-17. Hiljem muudeti R-ks, mis on ühe võrra kergem aste.

9,5/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Kurb valentinipäev

PostitusPostitas JazZ- » 05. November 2011, 17:56

"Blue Valentine" meenutas nii idee kui ülesehituse poolest üsnagi "500 Days of Summerit", ainult kui pärast "500 Days of Summeri" vaatamist oli tunne üsna õnnis, siis ma ei mäleta, millal viimati mõni film nii rusutud meeleolu suutis tekitada kui seda tegi "Blue Valentine". Filmiga üritati siis selgeks teha, et armastus kaob varem või hiljem ja et vankumatut paratamatust ERITI selgelt illustreerida, kasutati Ryan Goslingut - kui juba Ryan Gosling suhte purunemist vältida ei suuda, siis ülejäänud lihtsurelikel pole ilmselt lootustki...
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Kurb valentinipäev

PostitusPostitas Kickflick » 05. November 2011, 20:47

Igav.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Kurb valentinipäev

PostitusPostitas rauls » 05. November 2011, 21:21

Praegu on küll siuke tunne, et saadaks teid õige ... ühte "heasse" kohta. Aga no maitse üle ei vaielda. Minu jaoks on "Blue Valentine" üks aasta parimaid.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Kurb valentinipäev

PostitusPostitas Ronet » 05. November 2011, 21:51

rauls kirjutas:Praegu on küll siuke tunne, et saadaks teid õige ... ühte "heasse" kohta. Aga no maitse üle ei vaielda. Minu jaoks on "Blue Valentine" üks aasta parimaid.

Tegu on eelmise aasta filmiga.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Kurb valentinipäev

PostitusPostitas rauls » 05. November 2011, 22:00

Level kirjutas:
rauls kirjutas:Praegu on küll siuke tunne, et saadaks teid õige ... ühte "heasse" kohta. Aga no maitse üle ei vaielda. Minu jaoks on "Blue Valentine" üks aasta parimaid.

Tegu on eelmise aasta filmiga.

Ega ma loll ei ole. Meile kinodesse jõudis "Blue Valentine" aga sellel aastal. Ma mõtlesin, et üks parimaid, mida selle aastal esmakordselt nägin. Sama hästi võib imestada, et miks "The King's Speech" kandideerib 2011. aasta Euroopa filmiauhindadele, kuigi tegu on ju 2010. aasta teosega.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Kurb valentinipäev

PostitusPostitas IlseV » 05. November 2011, 22:15

Ei jäänud väga muljet, et JazZ-i arvamus väga põhjapanevalt halb oli, seda (500) Days of Summeri paralleeli märkasin isegi ning pigem olid need just ... heas mõttes meenutamised. Tegelikult nõustun üldiselt raulsiga, aga kas BV oli just 2011. parim film, aga meeldiv küll. Ning Goslingu kasutamine on üldse kindla (?) peale minek, sest alates 2004. aastast kui The Notebook välja tuli ja seda veel ise näinud polnud, ütlesid vähemalt kõik need teised, kes filmi näinud olid, et "appi, kui nunnu", "oh jesus, kõige parem nutufilm üldse" või "sa PEAD seda nägema selle tüübi pärast" või miskit muud sarnasest varieeruvusskaalast.

Teine film, millega vähemalt kulgemise mõttes samastuda saaks, on umbes samal ajal välja tulnud "Somewhere", mis tiksus vaikse ja mittemidagiütleva tempoga. BV oli aga sisuliselt natuke traditsioonilisem ja liikus vähemalt ajalises mõttes kuhugi. Samas, mingitpidi jäi mulje, et tegemist on järjekordse "mida hipsterim, seda parem" ja kui juba alguses kaamera-käes-tõttu-pilt-natuke-väriseb, tuleb film ise ka reaalsem teha ning selle asemel, et lugu ilusti lõpetada, asi inetumaks muuta. Asjaolud, miks nood kaks alguses kokku jäid, ei tundunud samuti midagi sellist, mis võiks lifetime'i pikkuseks areneda.

Ning veel üks seos, mis võib-olla tulenes koerte kasutamisest: kui välja arvata plotline'id, mis ilmselgelt ei klapiks kokku, siis Michelle Williamsi "Wendy and Lucy" oli nagu eellugu BV-le. Samamoodi melanhoolne ja .. realistlik.
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

Re: Kurb valentinipäev

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 06. November 2011, 22:16

Kolmest vahvast vandersellist meeldis minule film kõige rohkem - ja enim meeldis just seesama realistlikkus. Siiski oleks siin ja seal saanud parem olla: teostus jättis natuke soovida, sisu ja näitlejatöö oli aga hea, Michelle Williams isegi liiga häiriv - ehk liiga lits, juhtides tähelepanu eemale suhteprobleemidelt kui sellistelt ja armastuse lõppemiselt. Karakterite tausta oleks võinud rohkem selgitada, too "25 meest läbi tõmmanu" ja "lahutatud perest juhutööline" jäid pisut pealiskaudseteks. Mis juhtus vahepeal, et sündmused üldse selleni jõudsid, jäi selgusetuks. Miks naine nii käitus? Kohati kippus ka igavus ligi tükkima.

Hästi näideldud draama, laul meeldis samuti väga,
7/10


The older appearance of Dean is based on director Derek Cianfrance, who is bearded and has pattern baldness.
Spoiler :
PiltPilt

P.S - Kuutõbine naine meie seansil pakkus senini huvitavaima kinoelamuse.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Kurb valentinipäev

PostitusPostitas Soprano » 06. November 2011, 22:28

Pilt

One Blue Valentine Day
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Kurb valentinipäev

PostitusPostitas rauls » 11. November 2011, 01:01

Käisin filmi täna 2. korda vaatamas. Meeldis vist isegi veel rohkem. Toonitaks veel, et harva kui nii realistlikku draamat (paljuski tänu Williamsile ja Goslingule) saab näha. See võluski. Vahest poeb mõni film kuidagi eriliselt hinge nagu sellega juhtus. Nii hakkad tegelastele kõvasti kaasa elama ja tekib eriline süvenemine - filmi vaatamise hetkel on peaaegu tunne, et oleks tegu sinu eluga. Seda on polegi alati nii lihtne seletada, miks just see või teine film nii väga korda läheb.

Nutufilmiga küll nüüd tegu ei olnud. Kurbi hetki iseenest oli, aga mitte rohkelt. Minu arust oli päris palju ilusaid ja ka muigele ajavad kohti - eriti see episood. Poleks "Black Swani", oleks "Blue Valentine" hetkeseisuga mu lemmik 2010. aasta film. Kas keegi märkas, et lõputiitrite jooksma hakkamise alguses oli jube hästi kujundatud ja kokku monteeritud fotode/kaadrite galerii filmist?! Veel üks pluss.

Võibolla olen liiga helde, aga pane pärast teistkordset vaatamist 10/10 ära.

uLtImAtEcRiTiC kirjutas: Mis juhtus vahepeal, et sündmused üldse selleni jõudsid, jäi selgusetuks. Miks naine nii käitus?

Mis juhtus? Abielu juhtus! Inimesed ikka tüdinevad üksteisest (selles filmis küll peamiselt naine) ja üldse abielust. Tavaline asi ju. Lisaks mees minu arust liialt tänitas naise kallal.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Kurb valentinipäev

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 11. November 2011, 13:15

rauls kirjutas:
uLtImAtEcRiTiC kirjutas: Mis juhtus vahepeal, et sündmused üldse selleni jõudsid, jäi selgusetuks. Miks naine nii käitus?

Mis juhtus? Abielu juhtus! Inimesed ikka tüdinevad üksteisest (selles filmis küll peamiselt naine) ja üldse abielust. Tavaline asi ju. Lisaks mees minu arust liialt tänitas naise kallal.

Ei vaidlegi sellele vastu, aga oleks oodanud siis mingeid hetki ka vahepealsest ajast, mis naise sinnani viisid. Praegu jääb tema käitumine arusaamatuks, isegi kui mees veidi liiga palju tema kallal tänitas (oleme ausad, pigem tänitatakse päriselus oluliselt rohkem ja ikka sellist asja ei juhtu - vähemalt mitte nii drastilist muutumist).

Leidsin arvamusi lugedes ka sarnaseid küsimusi/etteheiteid. Minu jaoks oleks lihtsalt saanud kõike ehk veel paremini ja realistlikumalt/kaasa elama panevalt edasi anda.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re:

PostitusPostitas LiveForThis » 11. November 2011, 21:49

Zinera kirjutas:3/10

Suhteliselt igav suhtedraama. Rohkem täiskasvanute film. Kahjuks sisust jäi midagi puudu.


Mis asi on täiskasvanute film?


trolololololoooooooooooooooool
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 69 külalist