Kuninga kõne

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas rauls » 07. Veebruar 2011, 01:35

See film on tõeline kvaliteet. Eriti nauditavad on rollisooritused. Colin Firth suure tõenäosusega võidab ka oscari ja ta on tõesti väärt seda. Geoffrey Rush on samuti väga hea, tuues filmi palju head huumorit. Karakterid on tõesti veenvalt välja mängitud. Film ise on lihtsalt väga hästi tehtud, eraldi tõstaks esile veel kunstnikutööd. Stsenaarium on tugev. Uskumatu, kui pingeline ja emotsioone tekitav võib olla ühe kõne esitus.

9/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Kidd » 09. Veebruar 2011, 12:47

No ei tea kustpoolt peaks seda filmi hindama. Nagu rauls ütles: tõeline kvaliteet, rollisooritused, kunstnikutöö... jne, väga pro, aga no tra... ma ei lähe kinno ju näitlejatööd imetlema, vaid mõnusasti aega veetma, tahaks, et ei ajaks kogu aeg haigutama. Kas on raske teha filmi, mis oleks nii kvaliteet kui ka põnev? Õnneks oli filmil ajalooline vaatenurk, mis kogu kupatust veidi päästs. Aga no alla 8/10 ikka panna ei saa. Igatahes olen pettunud :?
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 17. Veebruar 2011, 00:58

Saal 10, rida 10, koht 10 istunu arvab samuti, et ainult rollisoorituste ja 'kvaliteedi' pealt siiski meistriteost ei saa. Midagi šokeerivalt head polnud, pigem kippus venima ja oli palju igavaid kohti. Lõpp, küll eelnevast edasiminek, ei pakkunud sama emotsiooni, nagu näiteks The Fighteri puhul. Nagu öeldud, siis Rush hea, Firth vaimustama ei pannud, aga oli siiski väga tubli. Bonham Carter on isiklik antipaatia, Guy Pearce aga väga halb valik - ei mõista, kuidas saaks keegi uskuda, et ta neist vanem vend on :?. 12 nominatsiooni ilmselge liialdus.

5/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

PostitusPostitas eerik » 17. Veebruar 2011, 01:23

uLtImAtEcRiTiC kirjutas:12 nominatsiooni ilmselge liialdus.

Tegin nimekirja nominatsioonidest, mis minu arvates on täiesti teenimatult saadud:
  • Art direction ja costume design - kui teha tõsielul põhinevat filmi lähiajaloost, mis on väga hästi dokumenteeritud, siis ei jää filmikunstnikel ja disaineritel muud üle, kui vaid kõvasti arhiiivimaterjalidega tutvuda nende põhjal replikaadid valmistada. Võiks ju arvata, et nendes kategooriates hinnatakse loomingulisust, mitte kopeerimisoskust.
  • Cinematography - mitte midagi huvitavat, ilusat ega imestama panevat. Väga kindel, kuid igav lähenemine.
  • Sound mixing - ei leia selles midagi keerulist ega oskusi nõudvat. Valdav enamus helist oli ju dialoog, millele kohati oli vaja raadio ja kõnepuldi efekti lisada.
  • Music - jäi tagasihoidlikuks, kahvatus filmis kasutatud Beethoveni jms. klassika ees.
  • Editing - enam-vähem sama mis operaatoritöö puhul. Lihtne ja igav.

Ehk siis pooled nominatsioonid võtaksin mina kõhklematult ära. :pööritus:
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Kickflick » 26. Veebruar 2011, 19:48

Emm... päris hea!

8/10
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas friendo » 26. Veebruar 2011, 23:11

Film on pälvinud äärmiselt suured kiidusõnad. Pidi ära vaatama. Ootused olid laes. Pettuma ei pidanud kuid samas ei tekitanud ka suurt vau-efekti, mida veidi ka ootasin. Colin Firth´i poolt suurepäraselt välja mängitud ! Huvitav mis mulje praegusele kuningannale Elizabeth II´le film enda isast võis tunduda.. :) 8/10
*What's the most you've ever lost on a coin toss?*
Kasutaja avatar
friendo
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 9
Liitunud: 26. Veebruar 2011, 22:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 26. Veebruar 2011, 23:40

friendo kirjutas:Huvitav mis mulje praegusele kuningannale Elizabeth II´le film enda isast võis tunduda.. :)

See on ka meediast läbi käinud. Hetkel ei viitsi otsida, aga üldiselt olevat meeldinud.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

PostitusPostitas Forzelius » 27. Veebruar 2011, 02:01

Ei viitsi pikalt möliseda, sest filme veel vaadata on ja schedule on tight. Will say this, though: tugev film ja tugevad rollisooritused, aga kindlasti mitte BP vääriline. Selliseid filme nagu Sotsiaalvõrgustik ei tehta iga aasta. Kuid iga aasta on vähemalt 2-3 King's Speechi. Ei ole otseselt midagi kurta selle filmi kohta, muidu. Oli täitsa tore vaatamine.
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas ruut » 27. Veebruar 2011, 02:24

Ei salga, üritasin täna tirida seda. Trolliti ära siiski, lõplik fail osutus Inceptioniks.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

PostitusPostitas Kaido » 26. Märts 2011, 01:14

väga hea film oli. Mulle meeldis, et polnud liiga üle pingutatud, mistõttu oli elutõene
Kasutaja avatar
Kaido
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2223
Liitunud: 28. Detsember 2004, 23:57

PostitusPostitas Dream » 12. Aprill 2011, 22:54

Sai ka King's Speech ära vaadatud viimaks. Peale filmi olin üsna sõnatu. Paraku mitte emotsioonist, vaid just vastupidi, emotsiooni puudumisest. Ei oskagi nagu midagi öelda. Parima filmi Oscar? Ei tunne, et see väga õigustatud oleks, samas ei hakkaks esimese hooga kuldmehikest produtsentide sõrmede vahelt ära ka kiskuma.

Ühest küljest ütleks, et väga tublisti tehtud film. Eriti meeldis mulle Bonham Carteri tegelaskuju - vahelduseks normaalne toetav abikaasa, kellel ei viska suurest frustratsioonist situatsioon teatud hetkel üle, et saaks kulminatsioonis klišeeliku pisararohke leppimisstseeni välja mängida. Spall Churchillina oli ka üsna sümpaatne. Teisest küljest, mõned dialoogid venisid nii pikaks, et keset filmi kööki kohvi järgi jalutamine ei jäänud kuidagi hinge kriipima ja olgem ausad, see ei ole kunagi hea näitaja.

Firthile tahaks õlale patsutada, silma vaadata ja täiesti siiralt öelda, et nicely done. Muus osas...eip, võtaks ikka selle parima filmi Oscari ära ja jagaks mõnele teisele nominandile.
Filmipäevikud | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015
filmigurmaan.blogspot.com
Kasutaja avatar
Dream
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 321
Liitunud: 13. Märts 2011, 11:36

PostitusPostitas Maggy » 13. Aprill 2011, 17:50

hea film.

8.5/10
Pilt
Maggy
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 1
Liitunud: 13. Aprill 2011, 17:43

PostitusPostitas damon » 09. Mai 2011, 14:13

Film oli hea. Kuna eelnevalt küllalt kommitud siis ei hakka selle kohta enam midagi lisama.

7/10

Õnnetuseks käisin üle väga pika aja uuesti Pärnus Mai kinos vaatamas.
Krt ma ei tea, miks ma arvasin, et 1,50 eurot on piisavalt väike raha, et maha suruda emotsioonid saali ja kvaliteedi osas. Ei olnud !
Pingid pinkideks (loe: väga kulunud), kui on hea film ja pilt/heli ok siis olen nõus istuma ka tabureti peal. Aga pilt ise saali kohta väike, udune, äärtest "kaardus", trapetsis, "prahti" täis, värvid kõikusid ja "filmimasin" plärises nii kõvasti, et terve filmi ajal oli seda häirivalt kuulda ... MASENDAV !

Jään maja lammutamist ootama ja seni külastan kino Tartus või Tallinnas.
Kui kodus on nauditavam vaadata kui kinos, siis pole enam kinol pointi.
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu

Re: Kuninga kõne

PostitusPostitas Pixie » 25. September 2011, 10:19

Kõik mu mõtted on juba eelnevalt öeldud. Tahaks siiski mainida, et ma poleks kunagi arvanud, et ühe kõne esitamine võib olla niivõrd pingeline. Lõpp oli väga kena. Kuid üle 7/10 ei teeni.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Kuninga kõne

PostitusPostitas Weirdo » 23. September 2013, 20:44

Nõustun eelnevatega, et natuke ülehinnatud film. Kuigi mulle väga meeldis, siis midagi jäi veidi puudu - sära ja see salapärane Miski, mistõttu mõjus film üldkokkuvõttena natuke kuiva, igava ja kiretuna, mis on ju iseenesest nii britifilmilik. Võimalik, et see mis puudu jäi, oligi vana hea (khm) ameerikalikkus (N)

Rush oli põnev. Tema tegelaskuju oli lihtsalt suurepärane. Selliseid inimesi tahaks isegi isiklikult tunda, eriti tahaks omada sellist õpetajat/mentorit/treenerit vms. Firth oli laitmatult hiilgav nagu alati. Peaks vist kõik tema parimad filmid ära vaatama.

Mis puudutab Bonham Carterit, siis hakkas vastu nagu alati...Natuke raske uskuda, et ühe kuninga abikaasa päris selline oli. Või vähemalt vajutab antud näitleja igale tegelasele, keda ta kehastab, hoopis mingisuguse teistsuguse pitseri. Praegu meenub paratamatult tema tegelaskuju "Sweeney Todd'is". Mingeid paralleele saab vist maneeris tuua. Kõigis filmides, kus ma teda senini näinud olen, mõjub ta alati vulgaarse ja natuke (või rohkem) hullumeelsena. Ok, selles filmis hullumeelne otseselt ei tundunud, aga vulgaarne siiski. Krt, kas nad tõesti mingit asjalikumat, tõsisemat naisnäitlejat ei leidnud? Raske uskuda, et on nii võimatu leida Bonhamist paremat briti näitlejat.

See film tõestas jällegi, et ma lihtsalt jumaldan biopic'uid.

Special thanks läheb Beethoveni oivalise pala suurepärasele kasutusele.
Film, mida vaataks kindlasti veel. Kahju, et suurel linal ei näinud, väiksel ekraanil jäi vähemalt minu jaoks märkamatuks see nii kiidetud operaatoritöö.
Kasutaja avatar
Weirdo
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 802
Liitunud: 02. Mai 2006, 18:28

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 119 külalist