Blow Out - viimane tunnistaja

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Blow Out - viimane tunnistaja

PostitusPostitas eerik » 05. November 2010, 20:53

Blow Out - viimane tunnistaja
Blow Out



Jack Terry (John Travolta) on helirežissöör, kes ühel õhtul uue b-filmi jaoks heliefekte salvestades autoõnnetust pealt näeb. Jack päästab vrakist noore neiu Sally (Nancy Allen), kes osutub prostituudiks, samas kui autot juhtinud ja õnnetuses hukkunud mees oli võimalik tulevane president ja kuberner. Jack avastab õnnetuse helisalvestust kuuldes, et auto rehvi tulistati. Isiklikku juurdlusse kisub ta ka Sally, kelle elu on nüüd ohus, kuna autoõnnetuse eest vastutav Burke (John Lithgow) võtab eesmärgiks tüdruk tappa.


Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Ralf » 22. Aprill 2011, 01:27

Armond White kostis /Filmi podcastis, et Brian De Palma on sündinud filme tegema ja ma ei saaks enam nõustuda - võib-olla on asi isiklikus maitses, kuid minu silmis on tema nö. "shot composition" lihtsalt perfektne, operaatoritöö pööraselt sujuv ja muudab tema muidu rämpsused thrillerid meeletult haaravaks. Muidugi siin linaloos ei hoidu ta jällegi teistelt režissööridelt varastamast, see algusstseen oli täiesti "Halloween"-ilt maha vehitud. "Blow Out" polnud küll kahjuks nii hea, kui "Body Double" ja "Dressed to Kill" - tunduvalt rohkem all over the place ja raskesti jälgitav. Puudu oli ka De Palmale omane narratiivivahetus filmi keskel... mitte, et see just halb oleks, lihtsalt väike tähelepanek. Ja kasutatud semi-elektrooniline filmimuusika oli ehk natuke liiga energiline.

PS. Sisututvustus on vist kõige vigasem, mida FV andmebaasis üldse näinud olen.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas eerik » 22. Aprill 2011, 01:43

Ralf kirjutas:PS. Sisututvustus on vist kõige vigasem, mida FV andmebaasis üldse näinud olen.

Varastasin selle Õhtulehest. Pole ise filmi näinud.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Ralf » 22. Aprill 2011, 02:01

eerik kirjutas:
Ralf kirjutas:PS. Sisututvustus on vist kõige vigasem, mida FV andmebaasis üldse näinud olen.

Varastasin selle Õhtulehest. Pole ise filmi näinud.

Jah, sain aru. Muudan ära.

Ei saa neile iseenesest pahaks panna, nad olid selle omakorda IMDb'st võtnud ja emakeelde tõlkinud.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Blow Out - viimane tunnistaja

PostitusPostitas Forzelius » 18. August 2012, 05:01

Põhimõtteliselt võib rahule jääda, kuigi Nancy Allen oli waaaay liiga hitchcockianlik rumal blond. Grace Kelly jätab tema kõrval Pulitzeri võitja mulje. Lugu ise tõesti veidi Blow-up'i sarnane, kuid kuna ma pole viimase suurim fänn, ei hakka siin uusversiooni kaarti välja käima. Võtsin Blow Out'i sellena, mida ta oli ja sain umbes kolmveerandi oodatust. Võib-olla jäi veidi pinnapealseks. Vandenõu ei avanenud just eriti palju ja lõppude lõpuks:
Spoiler :
surma sai ainult 1 hitman

ja ilmselt point polnudki
Spoiler :
õnnelikku ning konklusiivset lõppu tuua, mida näitas ka traagiline lõpusurm ning Conversationlik lõpuhävitus ning depressioon.

Mitte nii õnnelik lõpunoot sellel filmisaksofonil annab kusjuures punkti juurde. Travolta poolt võtete ajal põetud insomnia andis karakterile palju juurde, mis oli samuti pluss, kuna varase Travolta suurim fänn ma ei ole (ega ka hilise).

7.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 61 külalist

cron