Tõeline visadus (2010)

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Tõeline visadus (2010)

PostitusPostitas eerik » 25. Oktoober 2010, 16:55

Tõeline visadus (2010)
True Grit (2010) (2010)

14-aastase Mattie Rossi (Hailee Steinfeld) isa tapeti külmavereliselt argpüks Tom Chaney (Josh Brolin) poolt ning tüdruk soovib üle kõige, et süüdlane saaks õiglase karistuse. Selleks palkab ta appi kerge päästikusõrmega lakkamatult purjutava vana seadusesilma Rooster Cogburni (Jeff Bridges). Cogburni protestidest hoolimata asuvad nad koos teele, et Chaney üles leida. Mattie isa veri nõuab, et nad jälitaks kurjategijat ka ohtlikul indiaaniterritooriumil ning püüaks Chaney kinni enne, kui Texase korravalvur LeBoeuf (Matt Damon) ta ise kätte saab ning ühe teise mehe tapmise eest hoopis Texasesse viib.

Karm kättemaksulugu "Tõeline visadus (2010)" on Oscari-võitjatest vendadepaari Joel ja Ethan Coeni ("Ei ole maad vanadele meestele", "Fargo") kirjutatud ja lavastatud uusversioon 1969. aasta klassikalisest vesternist, mis tõi legendaarsele John Wayne’ile meespeaosa Oscari. Osades Jeff Bridges ("Crazy Heart"), Matt Damon ("Bourne’i ultimaatum"), Josh Brolin ("Wall Street: Raha ei maga"), Barry Pepper ("Reamees Ryani päästmine") ja uustulnuk Hailee Steinfeld.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas eerik » 25. Oktoober 2010, 17:11

Võtsin sisututvustuse otse levitaja kodulehelt ja ei hakanud seda muutma AGA minu teada on tegemist raamatu uue adaptsiooniga, mitte eelmise filmi uusversiooniga. Olen 1969. aasta filmist ainult trailerit näinud ning selle järgi on tegemist paraja camp saastaga, mida ei anna Coenite omaga võrreldagi.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Ralf » 02. Jaanuar 2011, 15:13

Coenitele omase hea režiitööga ja meeldejääva muusikaga kaasaegne vestern, kuid paraku kippus end liigselt kordama. Suur osa dialoogist justkui jooksis nii-öelda mööda nii minu kui ka filmi enda külgi alla. Hailee Steinfeld ja Jeff Bridges olid väga head, ülejäänud näitlejad ei toonud ekraanile midagi vaimustavat. Josh Brolinit oli filmis kokku vist ainult 10 minutit. "No Country for Old Men"-i sarnast pingelist kassi-hiire mängu oodata ei maksa. Kirjutaksin kohe pikemalt ja täpsemalt, miks filmist väga ei erutunud, aga miskipärast ei oska... äkki on paari kohvi vaja. Võimalik, et vaatan kinos uuesti, kui see 15 aasta pärast meie ekraanidele jõuab. Kusjuures minu arust oli trailer filmi suhtes vägagi eksiteele viiv, eriti stiili ja selle olemuse poolest.

Kahjuks 6/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas 0ll » 27. Jaanuar 2011, 01:22

Nii palju kui poole kõrvaga kuulsin, valitses CC Plaza 1. saali ukseummikus konsensus: "OK film, aga suurepärane algus lubas midagi palju paremat..."
Olen täiesti nõus. Väga kena sissejuhatus ja kolme peategelase tutvustamine, võllad ja metsiku lääne kohus, lehma(hobuse)kauplemine, aegunud keelendid, kostüümid - kogu kupatusest õhkus sellist "vana hea aja" hõngu.
Kahjuks oli LUGU ise tunduvalt nõrgem kui vundament... lihtsalt mitte piisavalt põnev. Tegelaste "viimane katsumus" tundus aga juba päris odava võttena.
Steinfeld oli tasemel. Tema ja kostüümikunstnikud väärivad ainsana oma Oscarinominatsioone.

6/10
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 27. Jaanuar 2011, 01:38

Küllap Coenid üritasidki rohkem midagi road movie draama moodi teha kui reaalset vesternipõnevikku.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas 0ll » 27. Jaanuar 2011, 01:51

Raske öelda, mida nad täpselt üritasid, sest ei töötanud ka sellises võtmes. Tegelased oluliselt ei muutunud, midagi uut endas ei avastanud. Omavaheline nägelemine ja tee peale kohatud indiaanlased ning "karu" ei anna veel road moviet kokku...
edit:näpukad
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Soprano » 27. Jaanuar 2011, 01:52

0ll kirjutas:Nii palju kui poole kõrvaga kuulsin, valitses CC Plaza 1. saali ukseummikus konsensus: "OK film, aga suurepärane algus lubas midagi palju paremat..."

Jolt ütleski täpselt seda trepist alla minnes. :P Kusjuures olen ka samal arvamusel. Enne kinno minekut jäi mul originaali vaatamine pooleli (lõpust u. 15 min) ja Coen'te oma vaadates üllatusin, kui sarnane see ikkagi oli. Võisin nt. teatud lauseid peast kaasa öelda, et Coen'd olid suhteliselt vähe dialooge muutnud ja oma huumorit lisanud. Sisus oli ka minimaalselt muudatusi tehtud. "Karu" oli üks vendade väljamõeldis. See "viimane katsumus" minu jaoks ei toiminud, oli kuidagi veider...
Originaalist paremaks tegid aga Bridges ja Steinfeld, Damon oli ka muhe. Kokkuvõttes kerge pettumus, kuid tegu siiski korraliku vesterniga.

7/10 (originaalile 6/10)
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas wallah » 27. Jaanuar 2011, 04:20

Ei lase mina mõjutada end teiste arvamusest. Mulle film meeldis ja oli vägagi kaasakiskuv. Ei mäletagi kuna viimati pea 2 tundi filmi nii kiiresti läbi sai. Mingit hullu kassi-hiire mängu ma ei eeldagi, see oleks vaid üks pudru ja kapsad nagu seda oli Inception.

No ja näitlejatöö. Hailee Steinfeld tegi vapustava rolli. Teised samuti.

9/10
wallah
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 5
Liitunud: 15. November 2010, 15:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas adi » 27. Jaanuar 2011, 07:39

Väga hea film oli, otsekohene kättemaksudraama, tugevad selgepiirilised karakterid ning suurepärane stoorytelling. Stiilipuhas vestern täis kriipivat vägivalda ja Coen'itele omast musta huumorit.

Indiaanlase viimane kõne, kahele indiaanitüdrukust lapsele kerepeale andmine, Matt Damoni keelehammustamine ning sellele eelnenud tulevahetus teevad sellest filmist tugevaima komöödia üle mitme aasta.
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

PostitusPostitas CM-Girl » 04. Veebruar 2011, 23:43

Filmi algus ja lõpp meeldisid enim. Kohe algusminutitel hakkas mulle meeldima Mattie. Hailee Steinfeld tegi suurepärase rollisoorituse. Jutt oli kiire,asjalik,ladus..nauditav oli kuulata. :) Steinfeld oleks võinud saada nominatsiooni teises kategoorias(leading role) aga tõenäoliselt jääks ta seljuhul Ocarist ilma. Tema on teine kellele hoian kõvasti pöialt.

9/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

PostitusPostitas adi » 05. Veebruar 2011, 00:00

high five CM-girl! Parim film üle pika aja.
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

PostitusPostitas eerik » 05. Veebruar 2011, 00:07

Näitlejad saavad nominatsiooni vastavalt sellele, kummas kategoorias neile rohkem hääli antakse. Ja see on juba vana tava, et akadeemia liikmed ei raatsi noortele näitlejatele peaosa nominatsioone anda, eriti kui see veel nende debüüt on. Olgu roll filmis nii kandev ja tähtis kui tahes.

Oleks näiteks James Franco 10 aastat noorem siis ma üldse ei imestaks, kui ta oleks oma nominatsiooni meeskõrvalosa kategoorias saanud. Kuigi siis oleks see ikka väga tobe olnud. :pööritus:
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Forzelius » 05. Veebruar 2011, 10:45

eerik kirjutas:Oleks näiteks James Franco 10 aastat noorem siis ma üldse ei imestaks, kui ta oleks oma nominatsiooni meeskõrvalosa kategoorias saanud. Kuigi siis oleks see ikka väga tobe olnud. :pööritus:


Hahah, tõepoolest. Samasse ooperisse näiteks Ryan Reynolds Buried'i eest meeskõrvalosa.
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 17. Veebruar 2011, 22:55

Öelge, mis tahate aga mulle ikka väga meeldis. Ma vist olin treilat ainult korra vaatanud ja ma jõudsin selle ühe korra ka ära unustada seega suht blank lehe pealt minek.

Väga väga ilusad kaadrid, normaalne tekst ja tugevad osatäited (Bridges ja Steinfeld eriti). Sellest oli kahju, et Josh suurt midagi ei teinud ja üldse sai vähe ekraaniaega. Võibolla ainsa asjana, mis mind veidi häiris olid need komöödiahetked. Kuidagi eksitavad tundusid. Filmi nö. climax toimis minu peal vääga hästi.
Njah, paar miinust aga üldiselt ikka - 8)
8/10
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 20. Veebruar 2011, 02:04

Esiteks - trailer, küll tõesti pisut eksitav, oli igatahes võimas tehtud, seetõttu kibelesin ka kiiremas korras kinno. Soprano sõnadega iseloomustades: kokkuvõttes kerge pettumus, kuid tegu siiski korraliku vesterniga. Story koha pealt jäi natuke vajaka, aga näiteks Bridges oli ainult üks suur pluss. Kahju, et ta Oscarit ei saa, minu poolehoid läheb igatahes talle. Muidu toimis hästi ja igav ei hakanud.

Jääb 7,5/10

Edit (02.09.2013): vaatasin teistkordselt, endiselt meeldis ja mõne aasta pärast vaataks veelgi. Korralik vestern ja head näitlejad.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 145 külalist