Häbimärk

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Häbimärk

PostitusPostitas Rain » 01. Oktoober 2010, 23:41

Häbimärk
Easy A



Olive Penderghast (Emma Stone) oli klassikaaslaste jaoks praktiliselt nähtamatu keskkooliplika, kuni ühest süütust valest sai alguse tõeliselt plahvatuslik skandaal.

Kui Olive'i populaarne sõbranna Rhiannon (Aly Michalka) tahab teada, kuidas kulges ta nädalavahetus, siis ei saa ju tüdruk talle kirjeldada igavat reaalsust? Nii mõtlebki ta kiiresti välja mahlaka loo endast ja ühest tudengist ning unustamatust kuumast nädalalõpust.

Paraku kuuleb seda pealt kooli moraalijünger Marianne (Amanda Bynes) ning kuuldused Olive'i (väljamõeldud) ulakustest levivad minutite jooksul läbi Facebooki, Twitteri ja SMSide kulutulena üle terve kooli. Kuna ootamatult tabanud populaarsus tundub vägagi meeldiv, ei hakka Olive ka kuulujutte umber lükkama, vaid mängib rolli kaasa, omandades uue seksika välimuse ja vastava suhtumise. Lõppude lõpuks teab ta ise tõde ning tema mõistvad vanemad (Stanley Tucci ja Patricia Clarkson) usaldavad teda. Ent kui Olive kaotab kontrolli meeletult paisuvate kuulujuttude üle, peab ta sellele kõigele lõpu tegema, enne kui keegi korralikult haiget saab.

http://www.forumcinemas.ee



Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

PostitusPostitas eerik » 26. Oktoober 2010, 21:16

Komöödiana pani mind korduvalt naerma, kuid ei suutnud avaldada veidikenegi pikema ajalist mõju, st naljad tulid ja läksid kuid midagi meenutamist väärt neis polnud. Filmi ülesehitus oli minu arvates veidi logisev, romantika sisuliin koos oma tüüpilisusega tüütas lõpuks ära ning hakkasin kannatlikult lõppu ootama.

2/5
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Spellbound » 26. Oktoober 2010, 21:20

Aga Emma Stone? Kinos nähtud trailer jättis külmaks just lõpu tõttu, kus Stone vinguva häälega ütleb "Mooooomm"
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas eerik » 26. Oktoober 2010, 21:25

Mängis enda rolli hästi välja. Ma pole temast varem vaimustuses olnud ega sattunud ka nüüd.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Spellbound » 26. Oktoober 2010, 21:33

Ma täitsa usun, aga mind üllatasid alguses mitmelt rindelt tulnud positiivsed arvustused. Et siis tegemist ei ole romantilise komöödia ei tea mitmenda uue tulemisega, saan siis rahulikult hingata ja selle mälust kustutada.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas eerik » 28. Oktoober 2010, 16:45

Romantilise komöödia uut tulemist pole selles mitte kuidagi võimalik näha. Huumorist suur osa oli iroonia/sarkasm, mis muutus aimatavalt tüütavaks. Sisaldab liialt palju otseseid ja kaudseid viiteid John Hughesi filmidele ja teistele 80ndate noortefilmidele. Mõnuga tehakse ka kristlaste kulul nalja.

Samas ma olen üsna kindel, et tegemist on parema filmiga kui kõik need teised romantilised komöödiad, mille trailereid ma viimasel ajal kinos olen õõvastavalt palju pidanud nägema.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

?

PostitusPostitas sasa » 29. Oktoober 2010, 15:55

Kas sel filmil on ka mingid piirangud? Mul 1 sugulane tahab minna vaatama. ;-)
Hello sunshine , the earth says HELLO!
Kasutaja avatar
sasa
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 75
Liitunud: 27. Juuni 2009, 13:55
Asukoht: Universum

Re: ?

PostitusPostitas eerik » 29. Oktoober 2010, 16:03

sasa kirjutas:Kas sel filmil on ka mingid piirangud? Mul 1 sugulane tahab minna vaatama. ;-)

Alla 12 a mittesoovitatav

Samas minuga samal seansil oli üks usna noor tüdruk (kes oli ilmselt noorem kui 12 a.) oma vanema õega/emaga. Ühel hetkel tuli üldse mingi suur kamp kümneaastaseid sisse, õnneks nad avastasid enne filmi algust, et on vales saalis.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: ?

PostitusPostitas sasa » 31. Oktoober 2010, 15:23

eerik kirjutas:
sasa kirjutas:Kas sel filmil on ka mingid piirangud? Mul 1 sugulane tahab minna vaatama. ;-)

Alla 12 a mittesoovitatav

Samas minuga samal seansil oli üks usna noor tüdruk (kes oli ilmselt noorem kui 12 a.) oma vanema õega/emaga. Ühel hetkel tuli üldse mingi suur kamp kümneaastaseid sisse, õnneks nad avastasid enne filmi algust, et on vales saalis.

Tore et ta avastas!
Hello sunshine , the earth says HELLO!
Kasutaja avatar
sasa
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 75
Liitunud: 27. Juuni 2009, 13:55
Asukoht: Universum

PostitusPostitas Ralf » 22. November 2010, 05:12

Tegu pole otseselt romantikafilmiga, pigem niisama intelligentse ja hästi kirjutatud noortekomöödiaga. Keskne idee või mõte jäi miskipärast küll arusaamatuks, kuid lugu jooksis ladusalt, peategelane oli äärmiselt sümpaatne (nii tänu Emma Stone'ile, kes rolli väga kenasti välja mängis kui karakteri enese väljendusoskusele ja sõnavarale) ja naerda sain korduvalt. Mis kõige tähtsam - mul ei hakanud igav. Tavaliselt pole mul piisavalt hea attention span, et pooleteisetunnise filmi viimase kolmandiku juures mitte nihelema hakata, kuid "Easy A" puhul sellist probleemi polnud.
Sylvia Plathi surma puudutanud nali oli küll väga kohatu. (N)

7,5/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas MettelRay » 22. November 2010, 18:03

Pärast treileri ilmumist olin filmi suhtes väga elevil. Ootasin aega, millal saaks kinno vaatama minna ja kui siis lõpuks seal saalis istusin, muutusin natuke nukraks. Jäi nagu mulje, et olin kogu filmi näinud. Miks? Sest ma vaatasin treilerit - mulle ei mahu pähe, miks pannakse kogu filmi sisu/naljad nii selgelt treilerisse. Kas huvi tekitamiseks tõepoolest peab kogu filmi 2 minutilise klipi sisse toppima? Või siis on Häbimärk hea näide sellest, kuidas filmi saab 2 minutiga kokku võtta.
5(+)/10
MettelRay
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 5
Liitunud: 21. November 2010, 21:44

PostitusPostitas Rain » 30. November 2010, 00:52

Täiesti muuseas muretsesin selle filmi, kuna ei tundunud kohe üldse mulle meeltmööda filmina, kuidagi girlylik oli. Tegelikult oli täitsa siuke keskmine film, ei olnud hea, ja ei olnud ka halb. Oli huumorit, kuigi lootsin seda seda rohkem; romantik oli selline nagu see alati on, mida ma väga märkimisväärseks pole kunagi pidanud ja peaosatäitja elas väga hästi enda rolli sisse. The end.
7/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

PostitusPostitas Karoliina23 » 12. Detsember 2010, 01:09

Minu arust oli täitsa kihvt film :) Nalja sai, kuid jah ega enam -- nii pool minutit peale filmi lõppu -- pole küll ühtegi meeles. Naljakas on see American High Scool, see on nii veider minu arust, et on mingid Jesus Freaks, Sluts, Sports Jocks, Cool Kids ja Nerds jne. Ja nendest jaksatakse filme teha ikka over and over and over again. Jah, ma tean palju Estonglish'it aga seda on võimatu eesti keeles mõistetavalt väljendada. Näitlejatest nii palju -- Emma Stone vedas karakteri väga hästi välja. Üks asi nende Rhiannoni vanemate kohta, Olive ei tahtnud tema vanematega matkama minna, sest nad on nii imelikud, aga minu arust ei olnud tema vanemad rohkem mõistuse juures. Nii liberaalseid vanemaid on raske leida, eriti Ameerikas. Kokkuvõttes hea komöödia, uuesti vast ei vaataks nii pea, aga mulle meeldis :D
"Honey, what are you doing? These guys don't use doors." -Mummy Returns
Kasutaja avatar
Karoliina23
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 76
Liitunud: 21. Märts 2009, 20:59

PostitusPostitas Zinera » 23. Detsember 2010, 21:30

5/10-st

Täitsa tavaline komöödia, omajagu huumorit, samas natukene tõsine ka, sest peategelane neiu rääkis ikkagi oma karmist keskkoolikogemusest :))
Uuesti vaadata vast ei kannata, aga muidu soovitaks vaadata üle.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas d4ncestyle » 02. Jaanuar 2011, 15:11

hea film, emma stone hakkas mulle nüüdsest hetkest meeldima.
Andke minna, ma tulen!
Kasutaja avatar
d4ncestyle
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 154
Liitunud: 31. August 2008, 16:58
Asukoht: pragu

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 160 külalist