Must luik

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Defka » 11. Veebruar 2011, 12:43

Pole just minu teetass, juu ma olin kruttinud ootused vähe teisuguseks ja ootasin seda pidevat tranformi Nina poolt.

Korralik thriller, hea lõpp, kaiff klubistseen 7/10
Kasutaja avatar
Defka
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 161
Liitunud: 19. November 2009, 18:29

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 13. Veebruar 2011, 00:33

Mõned ebamugavad, mõned venivad kohad, hea muusika, head näitlejad - eriti meeldisid Mila Kunis ja Cassel. Üldmulje positiivne, pisikese pettumuse maiguga. Siiamaani valdab emotsioonitus, pean vast teise korra veel vaatama.

8/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

PostitusPostitas Kickflick » 13. Veebruar 2011, 01:00

Kuigi mõne asja üle oleks viriseda, sain päris suure elamuse. Alustan virisemisega. Ei meeldinud see, et osatäitjad ei osanud tantsida, vaid vingerdati kaameratööga ja mõeldi, et vaataja ei saa sellest aru. Teisena häiris mind see, et Natalie Portman oli kogu filmiaja sellise näoga, nagu oleks tal s*tahäda. Ja mis värk selle näpukaga kogu aeg oli?

Samas "Luikede Järve" tõlgendus, diip sisu, hulluks minemise osa, psühhedeelne klubistseen, muusika, mõned twist'id, lõpp ja Mila Kunis olid suurepärased.

9/10
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Spellbound » 13. Veebruar 2011, 01:13

Oleks vast väga imelik üldse oodata, et peaosatäitjad oskaksid just selle filmi jaoks tantsida. Isegi kui oleksid paar kuud harjutanud poleks see siiski mõjunud nii nagu oleksid nad profibaleriinid. Film tõmbas mind nii endaga kaasa, et ei jõudnud profibaleriinide kasutamise ja näitlejate sissepanemise peale mõeldagi. Samas võib öelda, et film suutis need kaks elementi kokku sulatada nii, et ei jõua märgatagi, kust algab näitleja ja kust kehadublandi osa. The magic of cinema 8)
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Soprano » 13. Veebruar 2011, 01:47

Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Pixie » 13. Veebruar 2011, 02:49

Soprano kirjutas:Ja üks hästi huvitav teooria:
http://www.slashfilm.com/nina-mom-black ... zophrenia/

Ja mina ootasin filmi algusest peale paljastust, et Nina elab tegelikult üksinda ja kujutab ette, et on koos emaga. :|
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas Ralf » 13. Veebruar 2011, 06:15

Soprano kirjutas:Ja üks hästi huvitav teooria:
http://www.slashfilm.com/nina-mom-black ... zophrenia/

Spoiler :
Minu arust oli ta ema kõigest nii-öelda vesseliks, et osaliselt anda õigustust Nina seksuaalsele ebaküpsusele sellises vanuses, Nina psühhoosi süvenemine ei vasta justkui mingile alateadvuslikule freudilikule ängistusele, vaid pigem eneseavastusele ja sellest tekkiva segadusele, mille manifestatsiooniks oli vaimne lõhenemine, ja seda toetab muidugi ka keskne balletitemaatika.

Tahaks kiiremas korras filmi uuesti näha! Ma muidugi ei väsi kordamast, et minu meelest on sama psühholoogilise taustaga filme/raamatuid juba varem ja paremalt tehtud/kirjutatud. Vt: "Carrie". ;-)
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Ralf » 13. Veebruar 2011, 21:50

Garli kirjutas:Ning mida iganes see Aronofsky peeglikiiks siin filmis tähendas - mulle meeldis.

Spoiler :
Mis ta ikka tähendas, sümboliseeris Nina lõhestumist.


Kickflick kirjutas:Ja mis värk selle näpukaga kogu aeg oli?

Spoiler :
Film ju keskendubki sellele, kuidas Nina üritab jõuda kunstliku ja ekspressiivse täiuseni läbi enda häiritud psüühika mittetaotlusliku proovilepanemise, ja suur osa sellest häiritud psüühikast oli tingitud kontrolliva ema tõttu tekkinud seksuaalsed kammitsad - hence, "näpukas".


Kickflick kirjutas:Teisena häiris mind see, et Natalie Portman oli kogu filmiaja sellise näoga, nagu oleks tal s*tahäda.

Spoiler :
Jep. :D


Vaatasin kinos üle ja tahaks kangesti ikka 6/10 panna, kuid võttes malliks eelmise aasta filmide üldise taseme, tundub see siiski kuidagi karm - jään siis 7/10 juurde.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Ronet » 18. Veebruar 2011, 10:27

uLtImAtEcRiTiC kirjutas:eriti meeldisid Mila Kunis ja Cassel.

Word! Cassel oleks võinud ka auhinnagaaladelt mingitki tunnustust saada. Mila sai mõnedel vähemal nominatsioonigi.
Spoiler :
Lily silmad kui ta Ninale oraalselt naudingut tegi. WOW!

Üldiselt ootasin rohkem mindfuck'i.. kuid algusest peale oli aru saada mis keiss oli.

8/10 siiski, kuid nõrgem 8/10 kui Kuninga Kõne.

btw, mingi kinos käimise rutiin hakkab sisse tekkima.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

PostitusPostitas Mr.Pompeij » 19. Veebruar 2011, 00:21

Ei tea, mulle tundub, et film liiga üles haibitud. Midagi nii eriliselt head see küll ei olnud, kui kommentaaride järgi oodata oleks võinud. Parima filmi Oscar sellele? Kaheldav. Natuke oli isegi igav. Osatäitmised meeldisid küll väga, Portman peaks kindlasti Oscari võitma. Kunis ja Cassel olid ka head!
6/10 ja tänasele kinopublikule CC Plazas 1/10
Mr.Pompeij
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 36
Liitunud: 23. Mai 2010, 19:56

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 21. Veebruar 2011, 12:00

Minu jaoks oli see film väga hea režii-, näitlemise- ja operaatoritöö ning tõeliselt suurepärase muusika sümbioosi võidukäik.

Vist meeldis isegi rohkem kui Reekviem unenäole.
9/10
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas lostinthemist » 23. Veebruar 2011, 03:00

Olen sellest filmist jõudnud juba päris palju positiivseid muljeid jagada ja mitmed sõbrad ongi lõpuks seda vaatama läinud. Üks sõber, kes käis täna "Musta luige" seansil, küsis pärast vaatamist minu käest, mis mulle selles filmis meeldis.
Mina aga vastasin sõbrale: "Part ja jänes," ning pärast vaikusemomenti lisasin "ja mõmmi ka."

Aga nüüd siis filmist. Pärast seanssi olin filmist väga pahviks löödud ja ei suutnud muust mõelda, kui võrratult hea filmiga oli tegemist ja nüüdseks olen jõudnud rahulikumalt selle peale mõelda. Väga sügav ja ilus sisu, korralikult sisupöördeid, fantastilised näitlejatööd ning suurepärane muusika. Muusika oli tohutult kaasahaarav eriti lõpus etenduse ajal. Nii head kui need esimesed kaks kolmandikku olid, pole mul sõnu, kui võimas viimane kolmandik oli. Etenduse teise vaatuse ajal olid mu silmad nii ekraani külge naelutatud kui võimalik, seda on raske sõnadega kirjeldada - see muusika ja musta luige õide puhkemine... Kaameratöö oli mitmekülgne, vahel väga professionaalne ja kohati lausa toores.

Lõpetuseks ütlen, et ma pole pikka aega näinud filmi, millel on niivõrd perfektne lõpp - tõepoolest oli ja see lõi mind kõige enam pahviks.

9/10

Samuti, sõber pani tähele ka viite Aronofsky üleeelmisele filmile "The Fountain." Tsiteerin teda:
Spoiler :
Lõpus oli, kui see luik suri.
Kõik läks valgeks.
Naise nägu oli
Siis ta oli nagu Hispaania kuninganna.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

PostitusPostitas Soprano » 23. Veebruar 2011, 18:17

Mind=blown
Spoiler :
Leidke piltidelt valge ja must luik...

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas rauls » 24. Veebruar 2011, 02:15

2010. aasta parim film!

10/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas bulgaarlane » 24. Veebruar 2011, 23:28

Nägin ka nüüd ära siis... alles nüüd.
Kui peaksin seda veel kusalgi nägema, siis ära ei ütleks. Vot nii hea film on.
Kasutaja avatar
bulgaarlane
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 65
Liitunud: 22. Veebruar 2011, 01:04

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 82 külalist

cron