Tsentuurio

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Tsentuurio

PostitusPostitas Zinera » 15. August 2010, 14:54

Tsentuurio
Centurion

Hinda filmi: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Aasta 117. Rooma impeerium ulatub Egiptusest Hispaaniani ja idasuunas lausa Musta mereni välja. Kuid olles jõudnud Briti saartele, pidurdub seni võidult võidule sammunud Rooma leegion ootamatult tavatu sõjataktika ees, mida viljelevad metsikud, järeleandmatud ja nii mõnelegi Rooma sõdurile hirmujudinaid peale ajavad piktid.

Quintus Dias (Michael Fassbender), piktide ootamatu pealetungi ainus ellujääja, marsib põhja poole kindral Viriluse (Dominic West) legendaarse 9.leegioni koosseisus. Leegion on saanud käsu piktid maamunalt minema pühkida ning nende liidri Gorlaconi eluküünal kustutada. Kõik ei lähe aga sugugi nii nagu plaanitud oli - tundmatul maastikul tabab neid vaenlase ootamatu varitsus ja Virilus võetakse piktide poolt vangi. Quintus seisab nüüd silmitsi pealtnäha võimatu ülesandega - hoida vaenlase territooriumil elu sees nii endal, kui ka käputäiel varitsusest eluga pääsenud sõduril. Põigeldes vaenlase eest otsustavad mehed kindral vangistusest päästa ning leida tee tagasi roomlaste rindejooneni...

http://www.forumcinemas.ee




Täielikku tutvustust loe siit.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas Ralf » 16. August 2010, 19:28

Äärmiselt nauditav ja lavastaja varasemaid ponnistusi tähele pannes üllatavalt kõrge produktsiooniväärtusega, kuid mõistetavalt kaheldava ajaloolise accuracy'ga rajult vägivaldne juustukino. Hulgaliselt sümpaatseid näitlejaid (eriti Michael Fassbender!), meeldival hulgal Neil Marshallile omast jäsemete küljestraiumist ning üle ootuste paindlik ja puhas storytelling. Erinevalt harilikest ajaloolistest epicutest sai vahelduseks näha ka natuke individuaalsemat karakterikesksemat lähenemist - tihtilugu tundub mulle, et kõnealune žanr seisneb vaid võimalikult muljetavaldavate massistseenide filmimises.

7/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas LiveForThis » 18. August 2010, 23:51

Jep, Ralf, nõus.
6,5/10
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Rain » 16. September 2010, 21:25

Film polnud minu jaoks just teetass, aga see oli piisavalt vaadatav ja suhteliselt verdpritsiv :). Näitlemises jäi ainult see silma, et Olga Kurylenkole ei sobinud enda roll, võitluste ajal olid tal kutsikasilmad peas, umbes sellised, et kohe hakkab nutma. :) Mõned asjad olid natukene ebaloogilised ka:
Spoiler :
*Sõdalased kardavad hunte ja jooksevad nende eest ära? Wtf, mõõk kätte, üks piste kutsule ja ongi asi korras.
*Tüübid ajavad neid mitu päeva taga, et neid ära tappa, siis lasevad ühele noolega jalga ja üks tüüp ütleb, et jätame ta veritsema. Ei no mitme päeva tagaajamise eest võiks ikka ta otsekohe ära tappa.
Neid oli veel, aga hetkel ei tule meelde...

Film oleks võinud olla natukene rohkem kaasahaarav.
6/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

PostitusPostitas MNC » 02. Oktoober 2010, 21:27

Ooooou nouuuu.
See oli kohutav - ehkki vaatasin seda ainult veerandijagu.
See tähenndab, et nii kui neegerleegionär läparello ekraanile ilmus panin raisa kinni.
Ausõna - kuskilt läheb ikkagi piir ka minu jaoks. Pean silmas, et ma olin valmistunud jõujurakast kaheterakirvega neegervägilaseks ja aeroobikatreeneri kehaga naisvargad on juba teada-tuntud ning ammu harjutud värk, aga neegerleegionärid on minu jaoks liig mis liig.

Krt, poliitiline korrektsus või mitte, aga neegerleegionäre ei olnud ja ei saanud olla, kuna sõjaväevõimalus ei kehtinud inimestele kelle arengutase oli kiviajas.
Sick sad world .... :'(
"Little Ralf Sauter. How I loved listening to your sweet prayers every night. And then you'd jump in your bed, so afraid I was under there. And I was!"

http://realmnc3.blogspot.com/
Kasutaja avatar
MNC
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 391
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:46
Asukoht: Tarbatu

PostitusPostitas damon » 05. Aprill 2011, 23:37

Eks ta ole jah, et leidub ikka ajaloolistes filmides loogika vigu.
Ise olen juba ammu loobunud filmides pööramast tählepanu neegrite olemasolu poliitilisele korrektsusele.
Filmis lihtsalt peab olema üks neeger. Kompensatsiooniks - enamasti killitakse see üks neeger ära.

Tore ajalooline tagaajamine/põgenemine.

7/10
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 124 külalist

cron