Algus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Soprano » 08. August 2010, 17:19

Ralf saatis SMS'i...
Ralf kirjutas:Inception on 6,5/10 vilm. Run and tell that!


Mis ma ütlesin... :pööritus:
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Ralf » 08. August 2010, 21:01

Käis küll. Meeldisid suhteliselt peen storytelling, usutavad eriefektid, suurem osa castist ning valdav osa filmi kontseptsiooniga seondunud terminoloogiast, nt. kicker või totem. Probleem on aga selles, et Nolan ei oska kirjutada häid ja intrigeerivaid tegelasi, ja kuna suurem osa filmis leiduvast dialoogist kulutatakse äratoodud terminite seletamisele ja unenäomaailma tutvustamisele, siis ei jää nimitegelaste luudele just kuigi palju liha. Leonardo oli ses mõttes hea valik: suur osa ta eneseväljendusoskusest peitub just ta heas miimikas. Ja kuna tegelased nõnda üksluised olid, polnud just lihtne end filmi emotsionaalselt investeerida - eriti oluline ongi see ju sellise linateose puhul, mille puhul suur osa sündmustest toimub unes, kus ohutunne pole nõnda hoomatav kui pärismaailmas.

Nolani ambitsioonikus mulle meeldib, ent kui tal on vaja edgy olla, siis seda saaks ka põnevamalt teha - näiteks arvasin ma stseenis, kus Ariadne siseneb Cobb'i unenäkku, et Cobb on pedofiil (seal olid ju korraks nukumaja jne.) - CGI sitta oskab igaüks ringi lennutada, midagi sellist oleks mulle tunduvalt rohkem meeldinud. Aga ega Nolanilt nii äärmuslikku lähenemist oodata ei saa, kuna ta jääb arvatavasti elu lõpuni tegema fan service'it oma kolmeteistaastastele Vonneguti jumaldavatele fännidele, kes peavad teda geeniuseks, kuna ta teeb mitmedimensionaalseid filme ("Inception"-i puhul siis juba sõna otseses mõttes, he he) ning pakub midagi enamat kui tavaliselt limpsikinos näha võib. Aga jah, Nolani püsivaks leivanumbriks jääbki vist lastesõbralike fantaasiaseikluste tegemine...

Üldiselt tubli teos, kuid meistritööst on asi vääääga kaugel. Korralik tõlge Timo Dienerilt, lausa lust oli lugeda.

Õnneks continuity polnud sedapuhku nii halb kui "The Dark Knight"-is, kuid sai siingi sellega nalja, eriti kohvikustseenis, kus ühes plaanis näeme Ariadnet juukseid silumas ja siis kohe järgmises plaanis on tal käed laua all, või kui samas stseenis mees ajalehte loeb ja see siis lampi kadunud on. :D

Nagu eelmisest postitusest järeldada võib, 6,5/10 - filmipäevikus 6/10.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Soprano » 08. August 2010, 21:19

Ralf kirjutas:Õnneks continuity polnud sedapuhku nii halb kui "The Dark Knight"-is, kuid sai siingi sellega nalja, eriti kohvikustseenis, kus ühes plaanis näeme Ariadnet juukseid silumas ja siis kohe järgmises plaanis on tal käed laua all, või kui samas stseenis mees ajalehte loeb ja see siis lampi kadunud on. :D

Kas see mitte une point pole, et asjad pidevalt muutuvad and whatnot?
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Ralf » 08. August 2010, 21:25

Soprano kirjutas:
Ralf kirjutas:Õnneks continuity polnud sedapuhku nii halb kui "The Dark Knight"-is, kuid sai siingi sellega nalja, eriti kohvikustseenis, kus ühes plaanis näeme Ariadnet juukseid silumas ja siis kohe järgmises plaanis on tal käed laua all, või kui samas stseenis mees ajalehte loeb ja see siis lampi kadunud on. :D

Kas see mitte une point pole, et asjad pidevalt muutuvad and whatnot?

Ah, see on tüüpiline Nolani fanboy-talk, erinevalt "Shutter Island"-ist olid selle filmi continuity errorid taotluslikust kaugel.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Soprano » 08. August 2010, 21:36

Ema on sul fanboy. Tahtsin lihtsalt arutelu edasi viia, kuigi on palju paremaid teemasid, mille üle arutada.

Näiteks üks väga huvitav tõlgendus filmist:
http://www.chud.com/articles/articles/2 ... Page1.html

Inception is about making movies, and cinema is the shared dream that truly interests the director.

Cobb is the director
Arthur is the producer
Ariadne is the screenwriter
Eames is the actor
Yusuf is the technical guy
Saito is the money guy (aka the studio)
Fischer is the audience
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Trash » 16. August 2010, 13:04

Eks tuleb üle vaadata aga minu arust lõi tolliametnik Leonardo passi USA--se sisenedes templi asemel selle joonise kujutise mis Loe noorele tsikile joonistas. Kas kellelgi ei jäänud see silma?
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Kasutaja avatar
Trash
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 909
Liitunud: 06. Märts 2009, 00:37

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 16. August 2010, 22:05

Laisalt ja lühidalt:
rauls kirjutas:Tegu oli väga oodatud filmiga ka minu jaoks. Ei pettunud. /-/ Nolan oleks võinud veel rohkem fantaasiaga mängida. /-/ Üldkokkuvõttes ütleks, et film on hea, kuid mitte super.

Kindlasti polnud lõpp täiuslik, kuigi oleks võinud olla, Memento-efekt jäi tulemata.

Piirduks 8+/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

PostitusPostitas Serrano » 19. August 2010, 18:09

Käisin ka mingi aeg tagasi seda vaatamas. Päris üllatav oli teada saada, et lausa #3 IMDB-s. Olin üpriski veendunud, et kuskil 250 sisse ta mahub kindlasti,
Filmi algus läks minu jaoks kahjuks kaduma, ligikaudu 10 minutiline tehniline probleemi tõttu.
Probleem, mis sai lahendatud kõvade haamri löökidega, nagu oleks seina maha võetud. :P
Serrano
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 21
Liitunud: 23. Aprill 2008, 22:12

PostitusPostitas eerik » 22. September 2010, 22:02

Ma juulis-augustis kinno ei jõudnud seda vaatama minna aga nüüd pandi see Solarises üheks nädalaks suurimasse saali ja otsustasin kaemas käia.

Ei olnud hea film. Nolanil oli ilmselgelt liiga palju raha ning väga hea meeskond, kuid liiga vähe ideid või visiooni nende realiseerimiseks, mis tõttu oli film tehniliselt võimas, ent sisult kohati lausa naeruväärne. Kontseptsioon polnud veenev (eriti tobedaks muutus see siis, kui mindi "lost in limbo" juurde), tegelaskujud olid olematud, dialoog nõrk. Suur osa Cobbi ja tema naise sisuliinist oli klišeelikult tavapärane, täis rumalat pseudomelanhoolsust. Zimmeri kirjutatud muusikat olin ma enne filmi nägemist korduvalt kuulanud ja võin öelda, et see meeldib mulle (ja meenutab kangesti Vangelise muusikat Blade Runnerile), kuid filmis oli see täielikult ülekasutatud ja liialt korduv. Praktiliselt kogu filmi vältel kõlas taustaks muusika, millega justkui taheti puudulikku dialoogi või midagi muud kompenseerida. Filmi teises pooles muutus ka montaaž häirivaks. Pidev tempo muutus ühelt unenäolt teisele hüpates ei tõstnud pinget, vaid muutis elamuse füüsiliselt koormavaks. Aegluubis võtteid oli üleliia palju ja need venisid tohutult. Ei maksaks Snyderit kopeerida, kes sel viisil oma lühifilmid täispikkusesse venitab.

Njah, see teine film, kus Leo enda surnud naisest luulusid näeb, meeldis mulle tunduvalt rohkem.


2/5
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Will Turner » 03. Oktoober 2010, 17:40

Ülihea film lühidalt öeldes, kuid täpsemalt saab lugeda mu arvamust --http://millwauke.blogspot.com/2010/10/inception-algus.html
Kasutaja avatar
Will Turner
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 153
Liitunud: 18. Juuni 2007, 14:02

PostitusPostitas d4ncestyle » 06. Oktoober 2010, 10:10

10/10 (y)
TÄIELIK ELAMUS.
Täitsa hea lugu, aga lõpp jäi painama, mind tõesti huvitas...
Kõik mis seal räägiti on liiga reaalne, see nt ainult 1 mehe head fantaasiat :)
Parim Film siiani!
Andke minna, ma tulen!
Kasutaja avatar
d4ncestyle
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 154
Liitunud: 31. August 2008, 16:58
Asukoht: pragu

PostitusPostitas ruut » 06. Oktoober 2010, 20:28

Kuidas on film unenägudest "liiga reaalne"?
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

PostitusPostitas Loop » 07. Oktoober 2010, 09:49

ruut kirjutas:Kuidas on film unenägudest "liiga reaalne"?



d4ncestyle-il väga õige jutt, minul ka 10st 10e 4 sure , ülepikaaja üks parimaid filmielamusi , see film lõi täpselt märklauda . ja selle liiga reaalse kohta ütleks seda , et sa kas pole unenägusi näinud või sa lihtsalt ei süvenenud ega saanudfilmist aru :D
Kasutaja avatar
Loop
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 354
Liitunud: 26. August 2010, 10:27

PostitusPostitas ruut » 07. Oktoober 2010, 18:30

Loop kirjutas:ja selle liiga reaalse kohta ütleks seda , et sa kas pole unenägusi näinud või sa lihtsalt ei süvenenud ega saanud filmist aru :D

Selle juttu peale tahaks nüüd küll öelda, et blow me. Unenägusid näen ma pidevalt ning filmi süvenemine ei olnud sedalaadi lihtsakoelise idee puhul nüüd küll teab mis keeruline värk, 4sho nigga. Vot.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

PostitusPostitas d4ncestyle » 08. Oktoober 2010, 15:07

kle ruuduke, blõu joorself. kas sa vaatad sci fi- d sp et saaks peale filmi parastada, et see ei ole võimalik jne... see on ju film issand jumal. ja kui sa oled kõva unenäo nägija siis äkki sul on samamoodi juhtunud nagu seal filmis... mul nt oli mitu aspekti mis läks filmiga 1/1le kokku ja sobis. ja head back-i olid teinud , sest suht täpselt seletas seal unenägude kohta , mida olen ise uurinud ja tean rääkida , nii et jookse peale igat filmi kohe kuhugi linna vahele kahma endalt ja siis korruta et see ei ole reaalne :D
Andke minna, ma tulen!
Kasutaja avatar
d4ncestyle
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 154
Liitunud: 31. August 2008, 16:58
Asukoht: pragu

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 26 külalist

cron