Surmasoov

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Surmasoov

PostitusPostitas Cochrane » 27. Aprill 2005, 12:15

Surmasoov
Death Wish (1974)

Arhitekti Paul Kersey (Charles Bronson) naine sureb brutaalse rünnaku tagajärjel ja tema tütar on jäädavalt traumatiseeritud. Aja jooksul taipab Paul, et ta suudab New Yorki kuritegevusele vastu astuda. Ta hakkab teadlikult kurjategijaid ligi meelitama, et neid tappa. Sellal kui politsei teda leida püüab, muutub ta üha enam meedias ja elanike seas kangelaseks.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas KiiZ » 16. Märts 2010, 23:40

Päris mõnus märul hoolimata mõnedest häirivatest detailidest (millises actionfilmis neid poleks?). New Yorgis aset leidvad filmid on mulle alati meeldinud, mänguplats on juba tuttav ja olustik sobib märulile/thrillerile ideaalselt.
Antud film maalis New Yorgist pildi, millel Charles Bronson oli keskne objekt. Ei möödunud tal palju õhtuid ilma, et kuskilt põõsast mõõgaga neeger välja poleks karanud, andes talle ettekäände oma vigilante teemat ajada. Ajalehtede kaanelood kõnelesid kõik Bronsoni tegudest, samas kui New Yorgis juhtub iga päev midagi märkimisväärsemat, kui mingisuguse narkari surm.
"Death Wishi" eristab tavalistest märulitest fakt, et kindel paha tegelane puudub, on vaid anti-hero ja kari pätte, kes tappa saamist ootavad. Hea on vaadata märulit teades, et pole mingit jorssi, kes terve filmi jooksul küll badassi mängib, aga lõpuks ikka surma saab. Bronsoni ükskõikne suhtumine asetleidnud sündmustesse + need vuntsid ei lasknud
ka peategelase vastu erilist sümpaatiat tekitada, nii et vaatasin filmi täiesti erapooletuna.
Oma aja kohta oli tegu küllaltki provokatiivse teosega ning hoolimata selgetest liialdustest oli sotsiaalne kommentaar ka olemas, Bronsoni meetmete tõhusust reaalses elus aga ei oska ma kahjuks kommenteerida.
Kasutaja avatar
KiiZ
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1637
Liitunud: 09. Juuni 2007, 09:06

Re: Surmasoov

PostitusPostitas Rasmus » 27. Veebruar 2018, 13:41

Eks ta üpris loll film ole, kuna kannab endas sedasama ameeriklaste tulirelvalembust, millest neil ka viimase aja sündmuste valguses kuidagi lahti ei õnnestu saada. Selles mõttes on film hästi aegunud, kuna täpselt sama üleriigiline diskussioon käib lombi taga 44 aastat hiljemgi, vahet pole, et fookus hetkel tänavaröövide asemel koolitulistamiste ärahoidmisele suunatud. Ja selles diskussioonis esindab "Surmasoov" kahtlemata rumalamat poolt: anname õpetajatele püssid või relvastame kogu New Yorgi elanikkonna, et niimoodi rööve ja vägivalda ära hoida... sama naiivsed ja pealiskaudsed lahendid mõlemad.

Aga kuna film peategelase tegusid vähimalgi määral hukka ei mõista ega neid kahtluse alla sea, on vaatajana keeruline lõdva päästikuga Bronsoni vägitükke pahaks panna ― niisiis pole ma filmi suhtes sugugi negatiivselt meelestatud, olgugi et see üpris jultunult mulle vastumeelset mõtteviisi propageerib. Nagu mainis KiiZ, toimub tegevustik alternatiivreaalsuses, kus New Yorgi tänavaid täidavad vaid pätijõugud, politsei on läbinisti korrumpeerunud ega suuda kedagi kaitsta ning muud peale röövlite-narkarite surmade ei toimugi. Ja kui "Surmasoovi" maailmas ongi asjalood nii, et üks vanamees haarab relva ja terve suurlinna kuritegevus seepeale järsult kokku kärbub, siis pole ka eriline ime, et seal relvastatud omakohus linnaametnikegi poolt heaks kiidetakse.

Niisiis nautisin filmi väga. Mõnusalt toores ja maalähedane ― pole mingi hullumeelne kõmmutamine, tempo valdavalt vägagi rahulik. Kenasti üles võetud, lahe ja ajastukohane muusikaline kujundus ning huvitav ja inimlik lugu, mille lahti rullumist vaatasin suure põnevusega. Michael Winneri suurepärane režii viib otse alternatiiv-New Yorgi tänavatele ja see maailm on vägagi usutav.

4/5
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4990
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Nakatomi Plaza

Re: Surmasoov

PostitusPostitas Rasmus » 28. Veebruar 2018, 23:58

Lol, mõtlesin eelmist kommentaari kirjutades, et tõmban andekaid paralleele filmi sõnumi ja Trumpi lollide ideede USA päevapoliitika vahel, aga avastasin nüüd, et Trump kasutaski "Surmasoovi" oma hoiakute õigustamiseks. :pööritus:
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4990
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Nakatomi Plaza


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist

cron