Betty Blue

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Betty Blue

PostitusPostitas Ralf » 20. Aprill 2010, 12:47

Betty Blue
37°2 le matin



Philippe Dijan'i romaanil põhinev lugu kahest noorest inimesest, hakkajast ja vaimukast noormehest Zorg'ist (Anglade) ning tema temperamentsest ja seksikast kaaslannast Bettyst (Dalle), kes sageli ühiskonnanormide ja kaaskodanike arvamustega vastuollu satuvad. Nende hulljulgeid ja lõbusaid ettevõtmisi saadab kord õnnestumine ja kord ebaedu, millest nad end aga sugugi segada ei lase, jätkates kangekaelselt oma õnne ja tasakaalu otsimist, mis neil aga üha uuesti käest kipuvad libisema.

Linateos sai 1987. aastal parima võõrkeelse filmi Oscari nominatsiooni.



Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Ralf » 20. Aprill 2010, 19:00

Olin juba poole filmi peal, kui avastasin, et minu versiooni pikkuseks on umbes kaks ja pool tundi, samas kui ainuõige Director's Cut on täpselt kolm tundi pikk ja tavaversioon kaks. Ühesõnaga oli tegu siis mingi vastikult kärbitud versiooniga, kuid otsustasin siiski lõpuni vaadata, kuna teadsin, et vaatan seda kunagi veel (ja siis juba õige pikkusega varianti).

2005. aasta (+/- 1 aasta) jõuludeks sain kingituseks raamatu "Betty Blue" ja sellest sai kohe üks mu suuri lemmikuid, mida siiani aeg-ajalt loen. Imelik, et filmi vaatamisega nii kaua viivitasin, ju siis valdas mind teatud alateadvuslik hirm, et the movie doesn't serve the book justice, kuid oli teine suurepärane. Lõpus valasin isegi pisara. :(

Hoolimata saja viiekümne minutilisest pikkusest tundus see-eest aga kohati ikka, et midagi oleks justkui puudu. Raamatus avaldus Betty psühhoos kuidagi aeglasemalt, filmis juhtus see ehk natuke liiga hilja ja kole järsku. Siiski on see üks parimaid filmiadaptatsioone, mida näinud olen. Vaadates meenusid mulle kõiksugu detailid, mis raamatust meelde olid jäänud. Filmis mingeid erinevusi polnudki, kõik oli üsna üks-ühele (mõned asjad olid välja jäetud, kuid see on ka mõistetav).

Béatrice Dalle oli filmis üliilus ja välimuse poolest täpselt selline nagu raamatuski. Eddy tegelast kujutasin aga teisiti ette. :P

Soovitan soojalt nii romaani kui filmi!

10/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Betty Blue

PostitusPostitas Enya » 28. Veebruar 2017, 22:16

Ega seda eesti keelse tõlkega pole vist kuskilt vaadata?
Enya
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 1
Liitunud: 20. August 2012, 14:21
Asukoht: Pärnumaa

Re: Betty Blue

PostitusPostitas Ralf » 02. Märts 2017, 00:43

Enya kirjutas:Ega seda eesti keelse tõlkega pole vist kuskilt vaadata?

"Kinovärgiga mandariini" kuulasid?
Mainisin "Betty Blue'd" viimases saates :irw:
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 46 külalist

cron