Vääritud tõprad

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas IlseV » 18. August 2009, 15:13

Hehe, Basterdeid reklaamitakse isegi sellises kenas eesti raadiokanalis nagu Elmar.
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

PostitusPostitas hau » 19. August 2009, 23:29

+ pikad stseenid (põhimõtteliselt koosnes film vist viiest erinevast Chapterist ja põhimõtteliselt iga chapter oli nagu üks pikk stseen. Mitte päris, aga osad chapterid küll. Algus ja Baar ja metsas retsimine olid päris kõvad)
+ tegelased (eriti Hans Landa ehk evil Imre Kose, kes oli mu lemmik. Aldo oli ka väga muhe. Eli Roth oli jälle üle võlli kahjuks.)
+ brutal action (esimesed kaadrid skalpimisest ja muust laadsest olid ikka väga ehmatavad, hiljem ei harjund ära, ikka oli hull)
+ Mexican stand-off (üli kõva build-up ja action, mis tasub täiega ära. Toda stseeni oleks tahtnud kohe uuesti vaadata)


- osade tegelaste surmad olid liiga äkki ja mitte ootamatult, aga lootsin ikka, et kui nad juba on suuremaks mängitud siis ei sure nii lambist.
- meeleolu ja muusika kasutus ja montaaz oli paaris kohas veits imelik.
peale shoshanna surma mängis ilus meeleolukas muusika ja siis lambist cut to eli roth

-
Isegi Tom Cruise ei suutnud Hilterit tappa ja faking ELI ROTH LASEB HITLERI JUPPIDEKS VE?

- lõpp ei tundund üldse nagu lõpp. Mõtlesin et läheb veel edasi isegi kui kõik suured kliimaksid olid juhtunud. Maitea, mingi dramaturgia ja meeleolu värk oli paigast või midagi sellist.
- kaameratöö ei meeldind. Ei olnd nii vinge nagu varasemates QT filmides. Kuigi see pidigi selline men on mission stiilis olema, nagu näiteks Dirty Dozen vms, oleks saanud ikkagi paremini. Osades stseenides oli minu arvates isegi päris kehv meeleolu ja valgus. Kuidagi dull ja igav pilt. Seda oli juba esimeste promomaterjalide põhjal näha, aga ma koguaeg lootsin, et nendel piltidel värvid keeramata või midagi sellist.
- lõpu twist oli liiga lihtne. Lõpp tuli üldse liiga lihtsalt kätte. Ootasin suuremat vastupanu või võitlust vms. See oli väga kergelt natsidele ära panemine. Ebaaus. Villainiga seoses twist oli isegi veits jabur.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 19. August 2009, 23:39

hau kirjutas:jutt

Aga kuidas võrreldes varasemate Tarantino filmidega oli?
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas hau » 19. August 2009, 23:49

No eile vaadatud Pulp Fictioniga ei võrdle miski. Ja ausalt öeldes olin ma enne ja pärast Death Proofi nägemist rohkem äksi täis. Eks ma kahe aastaga muutund ka, aga ikkagi. Nii üli excited polnud enne nägemist, samas teadsin, et meeldib, sest ikka QT. Aga kohe homme uuesti ei vaataks nagu Death Proofiga sai tehtud. A lähiajal tahaks uuesti tsekkida kindlalt. Fun times. Vägivald oli brutaalsem ja ehedam kui Kill Billis, mis on ka loogiline - erinevad stilistikad.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 21. August 2009, 16:34

Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas rauls » 21. August 2009, 22:04

Hea, aga mitte super. Parim asi selle filmi puhul on huumor ja seda õnneks ikka oli küll. Imelik on aga, et IMDb-s pole žanri all komöödiat ära märgitud, vaid on ainult draama pandud. Samas mõnusat pinget leidus ka, aga mõned stseenid olid vahest liiga pikad, kus pinge kruvimine venis liialt.

Näitlejaid Tarantino oskab valida. Juudikütti mänginud Christoph Waltz tegi kindlasti kõige säravama ja ka parema rollisoorituse. Brad Pitt oli ka hea. Eli Roth mängis ehk tõesti üle võlli nagu hau juba ütles, aga tema tegelane oli lihtsalt nii lahe kuju, et ma ei pannud seda talle pahaks. Ei saa mainimata jätta, et Shosannat mänginud Mélanie Laurent oli väga ilus! Filmimuusika mulle meeldis nagu Tarantino filmides ikka.

7,5/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Kidd » 22. August 2009, 08:13

Suurepärane film, eriti meeldis Hans Landa, geniaalne kuju, isegi stritsli söömine oli pingeline :) Kuigi ma ei saa aru, mis kiiks Tarantinol nende chpterite ja filmile juurde kirjutamistega on? Samuti see kitarri tinistav muusika ei lähe üldse peale.

Igatahes 10/10
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

PostitusPostitas Jolt » 22. August 2009, 11:17

Inglourious Basterds on vast sisukaim Tarantino film, mingis mõttes ka kõige filmilikum.

Enne filmi nägemist pelgasin kaht asja. Esmalt, et Inglourious Basterds näeb välja väga hall ja tavaline. Õnneks oli see alusetu hirm, sest kinematograafia on kõike muud kui igav ja loid. IB'd oli väga mõnus vaadata. Koloriit, slo-mo, kõrgelt filmitud kaadrid, tegelaste ümber keerutav kaamera (mis erinevalt Michael BOOM Bay'i filmidesti tõesti annab filmile miskit) ja sarnane. Fckn super. Kõik dutch angle'd teenisid kindlat eesmärki ja mahutasid palju paremini ekraani info, mis horisondiga paraleelselt ei olekski mahtunuks. Mis hetkel hakkasid kõik arvama, et Tarantino film peab superhästi filmitud olema? Peale Kill Bill'i polegi tegelikult mitte ükski liiga eripärase visuaalse stiiliga. KB'le jääb Inglourious Basterds küll alla, kuid QT kraamist üks lemmikuid, kindlalt.

Teine asi, mida enne filmi pelgasin, oli liigne dialoog. Tarantinole meeldib oma loodud tegelasi enda kirjutatud dialoogi rääkimas kuulata ja tihti kuni vea piirini ( ning paljude jaoks üle tolle piiri). Ntks Death Proofi alguses on mõni dialoog, mis võinuks täielikult väljalõigatud olla ja film poleks sellepärast vähem terviklikuks muutunud. Mulle isiklikult meeldivad ta dialoogid, kuid ühtlasi tunnetan, et kõigi jaoks need sama lahedad ei näi. IB dialoogid on aga hoopis teist masti kui DP'i kuuldud japjapjapping weed'i hankimiste kohta või arutlused meeste vooruslike omaduste puudumisest. Enamuses saadab IB dialooge meeletu pinge kasvatamine. Esimese peatüki, mexican standoff'i ja "tuhkatriinu" omad olid ilmselt kõige võimsamad. Kahes neist dialoogidest lõpetas Hans Landa naeratamise ja see tegi olemise hoobilt väga ebamugavaks. Erinevalt Rauls'st ei arva ma, et need stseenid kestsid liiga pikalt, mulle meeldis kuidas pinge kasvas talumatuks ja kestis siis veel 5 minutit.

Muusika oli hullupööra hea, eriti esimese kahe sphagettilikuma lõigu ajal. Westernide viisid töötasid nii hästi IB's, et olekski nagu selle filmi jaoks tehtud. Tegelikult on vist kõige rohkem kõikjalt teistest filmidest kokkulaenatud sountrack, võrreldes ülejäänud Tarantino filmidega.

Osatäitmised olid enamuses väga head, kuid pean ka kajana teisi kordama. Landa varastas kogu filmi. Pitt, Aldo Raine'na, oli kogu filmi suht muhedalt over the top kuni paaris viimases peatükis keeras ta asja viimaks üle võlli. Christoph Waltz mängis ikka täiesti pöörase enesekindlusega ja tegi Landa täielikult enda omaks. Nii võrd nii, et kui Leo oleks mänginud Juudikütti - nagu algne plaan oli - oleks see hoopis teine film.


Aga IB jätab mõnes asjas soovida ka. QT tahtis teha filmi kino mõjust, aga kartis et publik ei tule ja pani seepärast peibutusena välja men on a mission filmi. Filmides salaja ikkagi midagi veidi ambitsioonikamat, kuid mitte sedavõrd... meelelahutuslikku. Need ei pea olema vastandid eesmärgid, aga IB puhul paraku natukene nagu olid.
Minu jaoks oli põhiline miinus, et basterds'eid oli lihtsalt liiga vähe (võibolla 40% filmist, kusjuures 20% sellest toimetasid nad suht taustal). Ma teadsin ette, et neid on vähem kui reklaami põhjal eeldaks ja ma ei saanud ikkagi küllalt. Lisaks, ma ei pannud tähele, et kuhu umbes pooled nendes kadusid, peale mexican standoffi. Kino osas neid lihtsalt enam polnud. Huvitavaid tegelasi ja sisuliine oli lihtsalt liiga palju. IB oleks pidanud HBO sari olema.
Lõpukaader ei olnud ka kõige parem, tõsilugu. Eelnev oli lihtsalt liiga võimas, et miski tollega konkureerida suudaks.


Juubelipostitus ja seepärast ekstrapikk!
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas Pikku My » 22. August 2009, 19:31

Oh, ei tea kust alustadagi. Kartsin enne filmi, et pettun, aga asi oli sellest kaugel. Juba alguses tundsin, et tuleb igati väärt kaks ja pool tundi.
Dialoogid olid suurepärased ning pinge aina kasvas ja kasvas. Kui mõnele ei pruugi pikad dialoogid istuda, siis mina nautisin neid. Osatäitmised olid väga head, vaid Eli Roth pingutas üle, kuid minu rõõmuks ei olnud ta liiga tihti kaadris. Ka ei sa muidugi mainimata jätta Christoph Waltzi ülihead rollisooritust, Landa oli tegelastest lemmik.
Muusika meeldis taas, nagu ikka.
Kasutaja avatar
Pikku My
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 99
Liitunud: 04. Aprill 2009, 19:00

PostitusPostitas LiveForThis » 28. August 2009, 00:44

Hetkel veel 9/10, aga suur tahtmine on maksimum anda. Eks ootab DVD-ni ja siis otsustab ära.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Hülss » 30. August 2009, 14:34

Enam-vähem samal arvamusel Jolt'iga, seega ei hakka midagi erilist lisama. Hea eskapism siiski. Enamus, kui mitte kõik, sooviks seda fantaasiat ka omal käel läbi elada.

Üle pika aja üks film, mida tahaks lähiajal uuesti vaadata. Sama käib ka District 9'a kohta.
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Jolt » 30. August 2009, 18:12

Tõsilugu, isegi käisin IB uuesti vaatamas ja District 9'le lähen ka ilmselt teiskordselt. Niikuinii suurt muud kinos hetkel polegi.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas Kidd » 02. September 2009, 08:52

Puhas kuld, võtsin uued piletid ja lähen reedel teistkorda vaatama.
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 02. September 2009, 11:24

Kui mõned ütlesid, et pikad dialoogid olid igavad ja tüütud, siis ma leidsin enda jaoks täpselt vastupidist. See oli nagu raamatu lugemine, ja väga hea raamatu lugemine. Cast: Waltz omas kogu filmi suht kergelt, naisosalised olid nagu roosinupsud, Pitt oli ka täiesti okei, Eli võiks edaspidi kaamera taha jääda. Muusika: Tarantinole omaselt:5+.

Üldiselt väga kena produkt taaskord QT sulest tulnud. Ei petnud lootusi.
Küsimus on: kuhu siit edasi minna?
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Hülss » 03. September 2009, 17:31

http://jaredcbell.artician.com/portfoli ... d-at-That/

Üks kasutaja Steam'i foorumist joonistas käsitsi. Andekas sell.
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist