Silent Hill

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Ralf » 17. Juuli 2006, 14:56

Erinevad riigid suhtuvad roppustesse, verre ja seksi erinevalt. Ameeriklastel näiteks pole veristamisest suurt midagi kuni asi seksini ei jõua. Eestis vist ollakse seksi osas vabameelsemad ja verisematel filmidel läheb reitingu poolest halvemini (nt. "40 Days and 40 Nights" oli MS-12, mida mina 11-12 aastaselt rõõmsana vaatamas käisin).
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Milenko » 19. August 2006, 17:23

Ka mina mängsin kunagi ohtralt Silent Hill`i ja lõpuks vaatasin filmi kah ära...
Muidu suht vaadatav aga lõpp kiskus liiga naiselikuks ära... :pööritus:
Kasutaja avatar
Milenko
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 626
Liitunud: 28. Juuli 2006, 01:45

PostitusPostitas PakisPaks » 04. September 2006, 17:43

Väga hea film. Mõned väidavad et sisu jäi kuidagi tühjaks ja igavaks aga mina pole küll nii hea storyga õudukat ennem näinud!
PakisPaks
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 6
Liitunud: 03. August 2006, 20:49

PostitusPostitas Priit » 15. September 2006, 17:53

Kahjuks pidin leppima seekord DVD'ga, kuid muljeidki.. Kes ei taha filmile ega mängule massiivseid spoilereid, ärgu lugegu.

Nii. Mulle meeldis ja ei meeldinud, võib-olla seepärast et ootasin midagi enamat. Igastahes räägiks ennem headest külgedes. Kaameratöö oli vägev, täpselt nagu mänguski. Nad ise veel kommentaarides maininud, et hoolega jälgisid mängude kaameraliikumist jne. Veel meeldis mulle majade räämane olek ehk siis kujundus, kõik oli nii Silent Hill'ilik kui vähegi võimalik. Ega neil oli tükk tegemist kah, kuna nad pidid igast ümbrusest koostama 4 võimalikku kihti: 30 aastat tagasi olev Silent Hill(Kui Dark Alessa jutustas Alessa lugu), õige tänapäev (ehk siis kus seikles pereisa), foggy world (koht, kuhu Radha siis lõksu jäigi) ning alternative world aka nightmare world (roostes värk ja särk). Ning kommentaarides peadisainer vms isegi ütles, et kirikut kujundades nad alguses ehitasid foggy worldi oma ja siis pärast ehitajad kiskusid jälle kõik lahti. Tunnen kaasa. :D Muusika... no vot see oli super, kuna ma niikuinii armastan mängude soundtracke. Kui ma oleks seda kinos näinud, mõtleks keegi et ma olen mingi loll, et vaatan creditsid täiesti lõpuni. Ma juba paljalt muusika pärast jään creditseid vaatama. Kuid see kuidas nad selle stseenidele külge liimisid ei meeldinud, st paljud kohad ei sobinud antud soundtracki looga imo. Peale selle oli ka monster design väga kena ja monsterid olid kõik väga SH'likud. Minu lemmik on Pyramid Head (2. mängu pea nn boss) ning lying figure (teile vist see nimi ei ütle midagi, aga mõtlen selle all esimest koletist kellega Cybil kohtub, ehk siis see ilma käteta olevus). Nursed olid ka väga võimsad, kuid miskit mis mängud neid hirmsaks tegi jäi puudu. Mudu alternative worldi shift tuli neil täitsa hästi välja, kuigi sireen oli veidikene liiast. Halvast ka siis....sisu, no WTF?!?!?!?! Inimestele, kes mängudest ei tea midagi arvavad, et sisu on perfekto aga mulle kui fännile, no oi jumal. Kuigi väga palju asju olid SH1'ga sarnased, muudeti see liialt kahtlaselt ära. Näiteks Dahlia kui mingi prükkar (no wtf?!?! mängus oli ta ikka tugevamat tüüpi) ja tema isiksus on mängu omaga täiesti vastu. (Mängus üritas tema kutsuda esile jumalat, nn ohverdades oma tütart ja tema pärast sattuski Alessa tulekahju ohvriks). Siis veel kindlasti lõpp, mis oleks võinud paremini lahti seletatud olla, näiteks oleks võinud asendada lõpu, mis sarnaneb Jacob's Ladderi omale. Neid viperusi sisus on kindlasti veel, mis mulle kohe üldse ei meeldi. Ahjaa, Pyramid HEAD?!?! Kuigi ta mulle väga meeldis, ei saa see võimalik mängu nn universumi poolest olla. Kuid, nii nagu mängus väljendus on ta tegelikult "karistaja", kes karistab inimesi, kes on teinud pattu. No näiteks SH2's oli see James endale tunnistamata tapnud oma naise ja PH oligi tegelikult tema illusion. Kohe kui ta sai oma veast aru, tegid ka PH'd enesetapu. Tegelikult Silent Hill'i foggy'st ja nightmare world'i näevadki ainult patused. Niiet see oli liialt tobe mõte teda "niisama laheduse" tõttu filmi kaasata. Näitlemine oli tegelikult täitsa hea ja kohe muutus sümpaatsemaks kindlasti näitleja Radha Mitchell ja see väike plika. No ma ei tea, saan tegelikult ikkagi aru, et ei saaks jutustada päris lühikese ajaga SH1'te, seega nad tegid suuri muudatusi. No ma ei teagi, film kokkuvõttes meeldis aga ise ikka natukene pettusin just sisu osas.


Aga üks on kindel, see on kindlasti parim mänguekraniseering. ;)


7,5/10.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas d33m0n » 27. September 2006, 15:42

Täitsa ok film

7/10
kui kokku saame, siis kirjutame
Kasutaja avatar
d33m0n
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 367
Liitunud: 27. Jaanuar 2005, 16:48
Asukoht: -=filmilindil=-

PostitusPostitas Ecu » 28. September 2006, 12:21

Priit kirjutas:Kahjuks pidin leppima seekord DVD'ga, kuid muljeidki.. Kes ei taha filmile ega mängule massiivseid spoilereid, ärgu lugegu.



kust sa selle DVD välja omale võlusid?
Kasutaja avatar
Ecu
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 91
Liitunud: 04. September 2006, 10:05

PostitusPostitas V » 28. September 2006, 20:53

V
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 905
Liitunud: 16. Märts 2006, 15:24

PostitusPostitas Gamma14 » 04. Märts 2007, 14:17

Film oli tegelikult väga sügavamõtteline. Ma ei vaadanud seda nagu mingit õudusfilmi või lihtsalt arvutimängu-flicki, vaid nagu lugu kättemaksust ja õiglusest üldiselt.
Igatahes, super

10/10 !!!
Pilt
Kasutaja avatar
Gamma14
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 151
Liitunud: 09. Detsember 2006, 17:03
Asukoht: The Infinite Darkness?

PostitusPostitas Lallu » 30. Märts 2007, 21:48

Ma pole mängu mänginud, aga film mulle meeldis. Lõpp oli kahtlane :pööritus: aga kui seda teistkorda vaatasin (koos sõbrannadega) siis sain lõpust paremini aru.
Lallu
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 1
Liitunud: 29. Märts 2007, 23:04

PostitusPostitas Hülss » 27. September 2008, 14:13

Vaatasin eila neljandat korda. Peab ütlema, et Silent Hill'i soundtrack on pool filmi, mis koos cgi'ga loob fantastilise atmosfääri. Ja mitte ainult muusika, vaid ka kõik võimalikud helid. See osa filmist on kohe kindlasti aplausi väärt. Kõik muu pole kahjuks päris samal tasemel.

Isiklikult häiris mind Jodelle Ferland, kes pole just kõige andekam lapsnäitleja. Ta käis kohati kergelt närvidele ja üldse ma ei saa aru, mis kinnisidee on Aasia õudukatel väikeste kurjade tüdrukutega. Kas seal on tõesti selline ideede puudus ? Ma mõistan, et see põhineb arvutimängul, mis ei tohiks omada mingit tähtsust siinkohal, kuid kõigele vaatamata on ta siiani parim mängu ekraniseering. Mul on isiklikult nendest väikestest mustajuukselistest tüdrukutest villand, sest nad on viimased aastad pea igas õudukas, klišee piiridest oleme juba ammu möödas.

Teine asi, mis kuidagi ei saa meeltmööda olema on filmi lõpp. Ta on kohane ja kes asjale pihta sai, ainuke võimalik lõpptulemus, kuid ta lihtsalt ei meeldi mulle kuramus. Ma oleks kuidagi teistviisi seda kujutanud. Ma ei tea kuidas, aga oleks pead murdnud selle üle kohe kindlasti. The Mist'i lõpp näiteks, polnud samuti õnnelik, kuid see oli fantastiliselt kujutatud. Õige muusikavalik, ülimalt dramaatiline ja mis kõige tähtsam, pani mõtlema. Silent Hill'i lõpp aga soigub ära ja lõpus kõlab sama muusika, mis filmis juba eelnevalt mitmel korral. Kui nüüd arvestada seda, et SH'le tuleb järg, siis võib see lõpp olla rohkem õigustatud, aga seda näitab, mida teine osa meile pakub.

Mõningaid apse veel siin ja seal, kuid kaks eelnimetatud olid need kaks põhilisemat, mis mind häirisid. Kõigele vaatamata meeldib Silent Hill mulle väga, sest filmis loodud õhustik on lihtsalt suurepärane. Normaalse tempoga, eriti kahetunnist pikkust meeles pidades. Isiklikult ei ehmatanud kordagi, kuid hästi loodud õhkkond hoidis kerget närvi sees ning võikad kohad lihtsalt võimendasid seda pisut. Tänapäeval pole kerge enam vaatajat ehmatada, enamasti piirdub see kinosaalis kõva soundi toel labase "pauguga". Silent Hill valis õige tee, seda silmas pidades. Lisaks on siin head näitlejad ja kuigi keegi siin vaatajat pahviks ei löö on rollisooritused rahuldavad, Sean Bean'ilt oleks siiski enamat oodanud. Heale tasemele vaatamata oleks SH saanud veelgi parem olla.

Silent Hill
7/10
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Hea Aasta » 09. Mai 2009, 13:13

Sai ka lõpuks "Silent Hill" vaadatud. Eks sai teatava huviga vaadatud, sest Silent Hilli mängud on ikka ühed need, mis noorusest saati Playstationiga kaasas käinud on.
Aga täitsa huvitav film. Huvitav näha, kuidas film nii mitmele maailmale üles ehitatud on. Selline "silent hillilik", nagu oodata võinuks.
Hea Aasta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 486
Liitunud: 19. Jaanuar 2007, 16:02

PostitusPostitas M2ido » 09. Mai 2009, 23:52

Nähtud filmi umbes siis kui see välja tuli. Oli vist 2006 kevad/suvi kui väga metsa ei pane. Sai mitmeid kordi vaadatud ning peab nentima, et film läheb mulle isiklikult väga hästi peale. Olen ka paari Silent Hill mängu mängida saanud (seejuures esimest mille põhjal film tehtud oligi) ning õhkkond püsis üsna sama ja mõnusalt pingeline. Paraku mängus saadud ´kaifi´ kätte ei saanud, kuid võibolla on asi vanuses mil sain mängu mängida ning alles aastaid hiljem tuli film.

Hindeks paneks 8/10.
M2ido
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 11
Liitunud: 04. Mai 2009, 22:24

PostitusPostitas siilupart » 06. September 2009, 20:34

Olen Silent Hill mänge palju mänginud ja vaadates esimest osa filmina.. Tunnistan ausalt ei saanud päris hästi aru mis lõpus juhtus, kui naine ja tüdruk enam tagasi koju ei jõudnud kuigi nad enda arvates läksid. Muidu oli see film üsnagi hea.

Annan oma hinde:8/10
I Know I Am Little Stupid Girl, But I Learn Always Something
Kasutaja avatar
siilupart
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 109
Liitunud: 27. Juuli 2007, 23:49
Asukoht: Kuressaare (Saarlane:D)

PostitusPostitas Spellbound » 06. September 2009, 20:59

siilupart kirjutas: filmi trailer on juba youtubes üleval.


Tõesti? Miskipärast ma kahtlen selles.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas siilupart » 06. September 2009, 21:07

No siis on keegi lolli nalja teinud seal. Sorry vale teate eest!!!
I Know I Am Little Stupid Girl, But I Learn Always Something
Kasutaja avatar
siilupart
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 109
Liitunud: 27. Juuli 2007, 23:49
Asukoht: Kuressaare (Saarlane:D)

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 44 külalist