Avatar

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Defka » 19. Detsember 2009, 02:56

MNC kirjutas:Puust ette ja punaseks :D

pole sõnu kui jõhker see film on. Jah nõustun, siin eelpool mainitud, et sisu on veits nõrk, aga sellest loodi täiesti usutav maailm.

Defka:
10/10, [i]Kui tahta millegi kallal norida, siis on see muidugi sisu, aga siiski-siiski oli see, must see film.


jne...

Eksole., suudad sammu pidada?



Tundus lihtsalt, et esimese asjana lõi inimeste oletatav enesekaitserefleks ja eeldatav vajadus selle järele lihtsalt analüüsivõimel kraanid kinni ja hakati mingit soodat panema ...


bahhh....pakin tänaseks pillidside lõpp ! :)
Sobid õhtulehe ajakirjanikuks, kes lõikab välja, vaid selle, mis sobib.
Mainisin, postituses, et minul pole sisule etteheiteid, kuid mõistan, et osadele võib see pinget pakkuda.
Kasutaja avatar
Defka
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 161
Liitunud: 19. November 2009, 18:29

PostitusPostitas Defka » 19. Detsember 2009, 03:00

Soprano kirjutas:MNC sa seda muidu tead, et Defka on kinotöötaja ja ta tahabki pos. hinnanguga in. kinno meelitada? :pööritus:
Hehe, miks ma siis murtud südametele, vaid 4/10 panin.

Asjaga on ikka nii, et kui ma siin kirjutan, siis ikka oma maitsest. Mind pole palgatud filme veebisaitidel promoma :).
Kasutaja avatar
Defka
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 161
Liitunud: 19. November 2009, 18:29

PostitusPostitas 0ll » 19. Detsember 2009, 17:52

Õigus oli nendel, kes ennustasid üsna lihtsakoelist "Pocahontas" ja "Dances with Wolves" uusversiooni, suurimaks sisuliseks erinevusteks lõpplahendus ja indiaanlaste nahavärv. Samas ei saa kuidagi nõustuda, et varem kuuldud loo jutustamine on automaatselt mõttetu. Häid lugusid tulebki mitu korda rääkida. Teemad on ju ajatud: inimlik ahnus, tasakaal loodusega, väärtuste ümberhindamine, keelatud armastus, võitlus vabaduse, rahva ja kodu eest. Ja selle loo jutustamisega on lavastaja ning näitlejad vähemalt rahuldavalt (kohati suurepäraselt*) hakkama saanud.

Visuaalselt lummav. Kusjuures mulle ei avaldanud kõige sügavamat muljet naavid ja erinevad peletised (võrreldes "King Kongi" ahvilõustaga ja dinosaurustega mäekurus on areng minimaalne), samuti mitte mehhaanilised vidinad ("Transformers" kohati isegi ületas)...
Lõi pahviks, kui hästi tegelased ümbritsevaga kokku sulavad ja kui loomulikuna oma keskonnas tunduvad, kogu see kunstlikult loodud maailm oma detailirohkusega, varjude ja valgusmänguga, puulehtede liikumisega... Ilus.
Suur SUUR tänu Cameronile mõistliku 3D kasutamise eest. Filmi ainus stiilipuhas "kirvega vaatajale näkku" koht oli jäetud lõppu (ei pea seda spoileriks) ja mõjus seetõttu väga värskelt, efektselt. 3D peamine funktsioon peaks olema ennekõike konkreetsele elemendile mingi teatud lisamõõtme või omaduse andmine. Pean silmas näiteks alguskaadreid kosmoses (suurepärane sissejuhatus 3D-sse), "kaameralendu" üle naavide kätemere või ekraaniservas kergelt hõljuvad õhkõrnad olendid.
Varem oli plaan vaadata kõrvale võrdluseks ka tavaversiooni, aga nüüd kahtlen sügavalt, kas käsi tõuseb 2D piletit ostma... teades, et saaksin peaaegu sama raha eest uuesti seda 3D maailma kogeda.
Teerajaja kahtlemata. Samas mõistavad ilmselt kõik, et nüüd kui pall on tõeliselt veerema pandud, paistab "Avatar" juba ca tosina aasta pärast nagu iidne ajalugu. Huvitav kui palju aega kulub, kui ei saa enam aru, kas ekraanil tegutsevad inimesed võtteplatsil või täielikult digitaliseeritud "näitlejad" virtuaalses keskkonnas.

Mõned ebemeeldivad tõigad ka, nö meeleolumurdjad
"Lõpuboss" oli selgelt üle võlli - minu jaoks muutis fantaasia hetkeks orientatsiooni - muinasjutust koomiksiks.
Riitus - tundsin, et täiuslik harmoonia ja tasakaal astus sammu usuhulluse poole.
Ja suurim miinus kogu loo juures - filmi kõrghetk saabus umbes 40 minutit(?) enne lõppu. Võimalik, et olen erand, aga mind tõmbasid need stseenid emotsionaalselt täiesti tühjaks. Kurbus ja viha lämmatasid ning muutsid järgneva kuidagi vähem tähtsamaks. Teoreetiliselt ei tohiks filmitegijad midagi taolist lubada... kuidas seda selle konkreetse loo puhul praktiliselt teostada, ei tea. Sellega seoses tuleb meelde mu selle aasta lemmikfilm "Ink", kus muinasjutt lõppes tõelise grande finalega. 1000 (TUHAT!) korda väiksema eelarvega linateos pakkus kokkuvõttes suurema hingelise elamuse.

Filmi soovitan kõigile, vanusest ja soost sõltumata... kas või selleks, et mõista meie tehnilise võimekuse hetketaset ja fantaseerida, kuhu tulevikus jõuda võime (filmis esindatud kõik meie prioriteedid - kosmoseuuringud, tehistingimustes organismide kasvatamine, robootika, neurotehnoloogia jne)
Inimesed, kes nimetavad ennast kinokunsti (mitte mõne selle niši) suurteks austajateks ja pole seda filmi kinos 3D-s näinud, ei ole minu jaoks tõsiselt võetad tegelased. Nii lihtsalt on. Võib sügavalt pettuda nii teose sisus kui tehnilistes uuendustes, aga vaatamine on kohustuslik.

8/10

- - -
P.S. Huvitav, millal saabub aeg, kui filmimaailma maineka auhinna võidab (või vähemalt kandideerib) mõni arvuti taha peidetud näitleja. "Avatari" suurim väärtus lisaks uuele tehnoloogiale ja loodud maailmale on Zoe Saldana rollisooritus. Suurepärane. Tegelikult oleks pidanud esimese sellise preemia välja andma juba aastaid tagasi - Andy Serkis äratas ellu King Kongi. Kes ei usu, laenutage, vaadake (värske pilguga) ära film ja kinnituseks kaadritagused materjalid. Kõrvalosa Oscari võitis tol aastal George Clooney "Syriana" eest... Kellelgi lööb pirn eredalt põlema? Retooriline küsimus, ei pea vastama...

P.P.S. Kas ma kuulen hääli? Netipäringud ei anna ühtegi tulemust, aga ma olen täiesti kindel, et filmis kõlas kurikuulus Wilhelm Scream (võib-olla õige pisut tuunitud). Kusjuures väga julgelt, otse kaamerasse.

P.P.P.S. Väga palju mõttetut möla on selle teema all, kas see ongi selle alafoorumi funktsioon? Uue kasutajana jäi natuke teine mulje. Läks peaaegu tuju ära midagi postitada, aga olin teksti juba varem valmis kirjutatud... Sitta kah! nagu ütlevad põllumehed
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 19. Detsember 2009, 18:00

Mind lihtne sisu ei häirinud. Mulle väga meeldib üks quote Total Film ajakirjast: "Cameron knows that if we don't give a toss about who's getting the kiss of death, we might as well go watch a Michael bay movie". <- see võtaks kohta selle, mida ma arvan selle filmi sisu ja tegelaste kohta.

Visuaalne külg pettumust ei valmistanud. Oli väga väga ilus ja ma ei leidnud, et Na'vid oleks kummist vms.

sorry, et ei oska keeruliste sõnadega väga analüüsivat kommentaari kirjutada. Las see jääb meie kõiketeadja(te) teha.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas rauls » 19. Detsember 2009, 18:45

Mina olen pettunud. Selline muinasjutuline kogupere film ikka ei ole minu teema. Põhimõtteliselt olen nõus eeriku öelduga:
eerik kirjutas:6/10. Möh?!

Kesine stoori; sitt dialoog; kohati suurepärane ja tõetruu CGI; kohati väga puine ja vilets CGI, mis jättis lõpetamata mulje. Mingit väljareklaamitud eepilist lahingut ka lõpus polnud. Hinne tulenebki suuresti tänuna 3D ja muu tehnoloogia arendamise eest.

See suur lõpuvõitlus pakkus mulle sama vähe naudingut, kui "Iron Mani" lõpukaklus. Põnevust väga ei tundnud. Sisu oli üldjoontes selline nagu ikka taolistel Hollywoodi superkangelaste filmidel tavaks. Dialoog oli lame. Jah, visuaalselt on film ilus, kuid minu jaoks loeb alati väga palju ka sisu. Midagi ei ole teha, aga mind ei võlu lapsiku ja lihtsa sisuga linateosed.

6/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Forzelius » 19. Detsember 2009, 19:42

MNC kui jalkast midagi ei tea, siis loomulikult võib see postitus imelik tunduda. Keegi, kes kunagi seda jälginud on, saab väga hästi aru.
Ma vähemalt püüan grammatikavigu oma tekstis vältida ning kasutada kirjastiili, mis on iseloomulik 18-aastasele. Sa peaksid kuulduste põhjal minust veel vanem olema, seetõttu see eriti imelik veel.
Ja, Ralf, Pophead on lihtsalt idioot. Filmidest ei ole mõtet temaga rääkida. Muidu tore poiss, aga filmide koha pealt küll eriti ei jaga.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Ralf » 19. Detsember 2009, 20:45

Armond White tegi filmi muidugi maatasa. Tegelikult sai ta niikuinii filmist orgasmi, aga teeskles sourpussi, et tähelepanu saada.

Pilt

In December 2009, 63-year-old Dan O'Bannon from Huntington Beach, California, was suffering from the final stages of terminal vascular cancer. His dying wish was to live long enough to see "Avatar". Unfortunately, Dan was too sick to leave home and his family feared he would die without seeing the film. A family friend contacted Cameron, and a private screening was arranged for Dan. The company flew an employee with a DVD copy of "Avatar", along with some tie-in merchandise from the film. Dan couldn't see the screen because the pain kept his eyes closed, so his mother gave him a play-by-play of the film. Seven hours after viewing the film, Dan passed away.


"Avatar" on muide haiglaselt vähe kassat teinud, kõigest alla kolmekümne miljoni. Täiesti võimalik, et see võib reaalselt floppida.

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Soprano » 20. Detsember 2009, 00:41

I'm the King of the World!^^

Spill.com review

Artikkel: When Will White People Stop Making Movies Like "Avatar"?

Genka:
Avatar vaadatud. Metsasõpradele ja puuraiduritele koshustuslik. Ilus!
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Ralf » 20. Detsember 2009, 01:27

Ralfil on ostetud pilet esmaspäevaseks 15:45 seansiks! Järgmisel nädalavahetusel lähen ka teist korda vaatama, sedapuhku oma piletivoucheritega ja taffexiga käe kõrval. Tänan kaasfoorumlast AvP_75'te, kes oli nõus laenama mulle 25.-, kuna natuke puudu jäi. Soprano arvab, et mulle ei pruugi film meeldida, mis ei saa tõele vastata, kuna mulle meeldib trailer ja see film on nagu 100 trailerit kokku pandud + 3D.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas kigents » 20. Detsember 2009, 01:28

Lähen ka täna uuesti vaatama.
kigents
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 741
Liitunud: 02. Jaanuar 2007, 17:10
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Defka » 20. Detsember 2009, 01:29

Ralf kirjutas:"Avatar" on muide haiglaselt vähe kassat teinud, kõigest alla kolmekümne miljoni. Täiesti võimalik, et see võib reaalselt floppida.
Ons mõni 3D film avapäeval rohkem müünud?

http://www.boxofficemojo.com/news/?id=2631
Kasutaja avatar
Defka
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 161
Liitunud: 19. November 2009, 18:29

PostitusPostitas Ralf » 20. Detsember 2009, 01:34

Defka kirjutas:
Ralf kirjutas:"Avatar" on muide haiglaselt vähe kassat teinud, kõigest alla kolmekümne miljoni. Täiesti võimalik, et see võib reaalselt floppida.
Ons mõni 3D film avapäeval rohkem müünud?

Ma ei tea, Defka, kuid filmi produtseerimiskulusid arvesse võttes on see väga masendav tulemus. Kas mitte "Fast & Furious" ja see juustukomöödia Hugh Granti ning Julia Robertsigagi rohkem dollareid ei korjanud? "Avatar" oli minu andmetel $500 mln maksma läinud projekt.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Defka » 20. Detsember 2009, 01:38

Ralf kirjutas:
Defka kirjutas:
Ralf kirjutas:"Avatar" on muide haiglaselt vähe kassat teinud, kõigest alla kolmekümne miljoni. Täiesti võimalik, et see võib reaalselt floppida.
Ons mõni 3D film avapäeval rohkem müünud?

Ma ei tea, Defka, kuid filmi produtseerimiskulusid arvesse võttes on see väga masendav tulemus. Kas mitte "Fast & Furious" ja see juustukomöödia Hugh Granti ning Julia Robertsigagi rohkem dollareid ei korjanud? "Avatar" oli minu andmetel $500 mln maksma läinud projekt.
Küll ta kõik selle tagasi teenib, kui teine osa tuleb :).
Kasutaja avatar
Defka
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 161
Liitunud: 19. November 2009, 18:29

PostitusPostitas Trash » 20. Detsember 2009, 01:56

Defka kirjutas:Küll ta kõik selle tagasi teenib, kui teine osa tuleb :).


Film jääb poolikuks või?
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Kasutaja avatar
Trash
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 909
Liitunud: 06. Märts 2009, 00:37

PostitusPostitas Forzelius » 20. Detsember 2009, 01:57

Ma tahaks siiski loota, et ta liigub Battle Angeli tegemisse edasi, mitte ei jää Avatariga toppama. Kuigi ta on eksimatu lavastaja, siis ma ei usuks järje edusse. Las jääb nii nagu oli.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 38 külalist

cron