Avatar

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Forzelius » 18. Detsember 2009, 16:34

Ei saa aru, mida kõik selle looga vinguvad. Väga ok oli ju, kui natukene keskmist dialoogi välja arvata. Lugu ei saanud mitte mingis mõttes kasin olla, terve selle maailma olemus ja inimeste invasioon sinna on ka osa loost. See oli kasin või?
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas MNC » 18. Detsember 2009, 16:46

rivos kirjutas:>Sügavamalt ei viitsi uurida, aga kas ütleme tordi puhul on olulisem osa pealasetsev kirss või allaasetsev tort ?

Kui kirss on nii hea, et kompenseerib kasinat torti, siis võib ju andestada.

11/10 - lugu kasin, aga visuaali (3Ds) vingus ei lasknud õnneks häiruda. Lõpp vajus muidugi märgatavamalt ära.



Kerge "suhusaamise tunne" ei teki ve, et ostad tordi, et torti süüa ja lõppeks pead kirsiga leppima ?
Et ikkagi tort 10/10 ?

Olukorraga leppimine ei ole minu arust seesama mis ootuste täitumine ?
"Little Ralf Sauter. How I loved listening to your sweet prayers every night. And then you'd jump in your bed, so afraid I was under there. And I was!"

http://realmnc3.blogspot.com/
Kasutaja avatar
MNC
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 391
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:46
Asukoht: Tarbatu

PostitusPostitas Jolt » 18. Detsember 2009, 16:52

Forza, mida sa ajad? Kogu Pandora on dekoratsioon ja muul viisil butafooria. Lugu on karakterid, läbi kelle me seda maailma kogeme, ja teadmised, mida me koos nendega sellel rännakul omandame, ning see osa Avatarist on selgelt kasin. Vaata Aliens üle, seal on sisuliselt sama teema, kuid teostatud palju malbemalt ning oluliselt mitmetahulisemate karakteritega.

Kogu keskkonna kaitsmise nüanss on Cameroni loomingus pigem uudne, aga siingi kirjutab ta oma sõnumi liiga suurelt ja selgelt välja. Ma jõudsin samasugustele arusaamadele kuskil põhikooli lõpus... nii et sügavamõttelisuse poolest küündibki Avatar umbes sellise eagrupi taiplikuseni. Ma ei hakka välja ütlema, et mis see põhiline sõnum oli - see oleks selge spoiler lõpu kohta -, kuid camoon... filmi vaadates on seda vähemalt pool tundi ette näha.


Muidu, kogu see kirsi-tordi teema läheb tarbetult allegooriliseks.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas MNC » 18. Detsember 2009, 17:10

:Jolt

Vaata, kõik - peale Forza - tunnistavad, et sisu, dialoog ja blabla on keskmine ja isegi alla selle, samas pannakse hindeks 10/10 ???????!!!!!

Et mis süsteemiga see hindamine käib ?
teeme näitena lihtsustatud kujul ja loogikal põhineva hindamise.

Ütleme, et efektid/dekoratiivus moodustavad ühe kolmandiku filmist, karakterid teise ja loo mõte kolmanda kolmandiku...

Loogiliseks tulemuseks saaksime -
Efektide eest: 3
Karakterite eest: 2
Pointi eest: 1
kokku tuleb: 6(kuus) - ehk keskmine( + ), mille järgi need kümned ja kaheteistkümned lajatatakse?

Sellejärgi, et efektid moodustavad 100 % või isegi 120 % filmist ve?

Sama loogikaga lajatavad 12 aastased plikad Titanicule maksimumpunktid, kuna seal on ju DiCaprio või öeldakse, et N'stink on maailma parim bänd, kuna seal on Justin.

Ehk siis hinnatakse tordi asemel kirssi ja seda tortide kategoorias, möistad?
"Little Ralf Sauter. How I loved listening to your sweet prayers every night. And then you'd jump in your bed, so afraid I was under there. And I was!"

http://realmnc3.blogspot.com/
Kasutaja avatar
MNC
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 391
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:46
Asukoht: Tarbatu

PostitusPostitas Forzelius » 18. Detsember 2009, 17:16

Jolt kirjutas:Forza, mida sa ajad? Kogu Pandora on dekoratsioon ja muul viisil butafooria. Lugu on karakterid, läbi kelle me seda maailma kogeme, ja teadmised, mida me koos nendega sellel rännakul omandame, ning see osa Avatarist on selgelt kasin. Vaata Aliens üle, seal on sisuliselt sama teema, kuid teostatud palju malbemalt ning oluliselt mitmetahulisemate karakteritega.


Sorri, looks pean mina ka Pandorat ja ei mõtle visuaalset poolt vaid kogu planeedi olemust. Selle välja mõtlemine ja arendamine jne. Jake'i dilemmad jne kõik on samuti loo osa ning see tuli ka suurepäraselt välja.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Defka » 18. Detsember 2009, 17:34

MNC kirjutas:
Vaata, kõik - peale Forza - tunnistavad, et sisu, dialoog ja blabla on keskmine ja isegi alla selle, samas pannakse hindeks 10/10 ???????!!!!!

Et mis süsteemiga see hindamine käib ?
teeme näitena lihtsustatud kujul ja loogikal põhineva hindamise.

Ütleme, et efektid/dekoratiivus moodustavad ühe kolmandiku filmist, karakterid teise ja loo mõte kolmanda kolmandiku...

Loogiliseks tulemuseks saaksime -
Efektide eest: 3
Karakterite eest: 2
Pointi eest: 1
kokku tuleb: 6(kuus) - ehk keskmine( + ), mille järgi need kümned ja kaheteistkümned lajatatakse?

umm 1/3 ei = 3 punkti 10st :)

Mina näiteks rääkisin muideks pigem sellest, et kui tahta siis saab sisu kallal möliseda, samas saab alati iga asja kallal möliseda kui tuju on. Mina ei taha.

Mina jään oma 10/10 juurde. Kirsid ja tordid võite endale jätta. Film täitis kõik mu ootused, mida veel tahta.
Kasutaja avatar
Defka
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 161
Liitunud: 19. November 2009, 18:29

PostitusPostitas rivos » 18. Detsember 2009, 17:37

MNC: jah, ma saan aru, mida sa mõtled, ent enamus vaatajaist ei ole professionaalsed kriitikud, kes filmi kainelt-objektiivselt jne analüüsima peaks.

mul ei olnud suhusaamise tunnet ja kinost tulin välja meelelahutatuna. sellest hoolimata, lugu jättis külmaks (levinud suurkorporatsioon vs keegi nõrgem oma klišeedega) - aga visuaal ja 3D kompenseerisid tegid oma töö.

film on elamus ja elamus on emotsioon, see selgitab ka hindeid. minu 11/10 võid tõlgendada, et ületas ootusi.

PS. efektid ulmekas vs kirss tordil ei ole päris täpne võrdlus. pildi roll ulmes on olulisem kui 0,...%.
rivos
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 6
Liitunud: 03. August 2009, 15:16

PostitusPostitas MNC » 18. Detsember 2009, 17:37

Defka kirjutas:umm 1/3 ei = 3 punkti 10st :)



kas 3,333333333333333333333333333333333333333333333333... oleks paremini mõistetav olnud ?
"Little Ralf Sauter. How I loved listening to your sweet prayers every night. And then you'd jump in your bed, so afraid I was under there. And I was!"

http://realmnc3.blogspot.com/
Kasutaja avatar
MNC
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 391
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:46
Asukoht: Tarbatu

PostitusPostitas Jolt » 18. Detsember 2009, 17:40

MNCle:
Mõistsin sind, su küsimust ja eelkõige seda, et miks küsid sellist asja. Igati põhjendatud (kergem oleks arutleda juhul kui oleksid filmi juba näinud). Lihtsalt, kui tuleb juba jutuks, et aga kas on põhiline tort või kirss või see kas kasutatud on võikreemi (fui, see lapsepõlve sünnipäevarikkuja) või želeed tekkis kerge üleküllastus kujunditest ja nende kirjeldamisest. Ja suurem osa näintest räägivad nii või naa Avatari süžeest.

Mina isiklikult pole kaugeltki nõus täispunktilise hinnanguga Avatarile. Eelnevalt kritiseeritud sisu piirab sellise variandi lihtsalt ära. Samas, ma mõistan mingi määrani seda ülereageerimist nende efektide üle. Avatar on tõesõna midagi uudset ja kui puhtalt efektidele, isegi kui need on niivõrd innovatiivsed nagu Avatari omad, jääb selgelt napiks, siis mingi määrani tõstab see üldmuljet siiski. Kuid mitte mingil juhul perfektsuseni.

Forza kirjutas:Sorri, looks pean mina ka Pandorat ja ei mõtle visuaalset poolt vaid kogu planeedi olemust. Selle välja mõtlemine ja arendamine jne. Jake'i dilemmad jne kõik on samuti loo osa ning see tuli ka suurepäraselt välja.


Misasja? Sa pole enne kokkupuutnud sarnase mõttega, et looduskoosluses on ehk midagi keerukamat, kui inimene oma algeliste mõõtmisriistadega iialgi määratleda suudab? Et võibolla võivad teatud inimkonna poolt tehtud otsused endaga kaasa doomino-efekti, mille sarnaseid me lihtsalt ei suuda hoomata? NAGU PÄRISELT?
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas Defka » 18. Detsember 2009, 17:54

MNC kirjutas:
Defka kirjutas:umm 1/3 ei = 3 punkti 10st :)



kas 3,333333333333333333333333333333333333333333333333... oleks paremini mõistetav olnud ?
Kui sa ajad pilli mõttetult lõhki, võiksid ise lihtsalt täpsem olla.
Praegu jäi ju üks punkt lihtsalt õhku rippuma.
Kasutaja avatar
Defka
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 161
Liitunud: 19. November 2009, 18:29

PostitusPostitas Soprano » 18. Detsember 2009, 18:07

Minult 9. Rotten Tomatoes keskmine on 81%.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Forzelius » 18. Detsember 2009, 18:11

Defka kirjutas:Mina jään oma 10/10 juurde. Kirsid ja tordid võite endale jätta. Film täitis kõik mu ootused, mida veel tahta.


Täpipealt. Sada protsenti nõus. Poleks ise saanud paremini rõhutada selle tortide ja kirsside mõttetust siin. Lihtsalt superrahulolu ja kõik.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas MNC » 18. Detsember 2009, 18:16

sry , aga ma ei viitsinud sektordiagrammi koostama hakata, pealegi oli see sinu kommentaar enivei just see sama milles sa mind süüdistasid...

Jolt:
Jup,jup,jup....
Seda ma silmas pidasingi, et "okey, tordisai oli naa kuivavõitu, aga tükki küljest ära es vötnu' .....ja võib-olla see kreem oli säiltusaineid täis, mitte halvaks minemas ja sellest siis selline vastik lõhn....aga jah, kirss oli küll nagu äsja puu otsast nopitud...nii, et kokkuvõttes käis küll, aga täiuslikust tordist jäi kõvasti puudu..."

Ehk siis - üldhindeks jääb ikkagi 6 - 8/10.

Aga kui keegi nõustub sellega, et jah see oli kehv ja too oli kehv ja siis kütab, et 10 või rohkem....nagu mida ?

Endal jääb se Avatar mõnda aega vaatamata, kuna ei tekita minus nii palju huvi, et kinno minna....

Eelistan vaadata Filme ilma segavate faktoriteta.
"Little Ralf Sauter. How I loved listening to your sweet prayers every night. And then you'd jump in your bed, so afraid I was under there. And I was!"

http://realmnc3.blogspot.com/
Kasutaja avatar
MNC
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 391
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:46
Asukoht: Tarbatu

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 18. Detsember 2009, 19:38

MNC kirjutas:sry , aga ma ei viitsinud sektordiagrammi koostama hakata, pealegi oli see sinu kommentaar enivei just see sama milles sa mind süüdistasid...

Jolt:
Jup,jup,jup....
Seda ma silmas pidasingi, et "okey, tordisai oli naa kuivavõitu, aga tükki küljest ära es vötnu' .....ja võib-olla see kreem oli säiltusaineid täis, mitte halvaks minemas ja sellest siis selline vastik lõhn....aga jah, kirss oli küll nagu äsja puu otsast nopitud...nii, et kokkuvõttes käis küll, aga täiuslikust tordist jäi kõvasti puudu..."

Ehk siis - üldhindeks jääb ikkagi 6 - 8/10.

Aga kui keegi nõustub sellega, et jah see oli kehv ja too oli kehv ja siis kütab, et 10 või rohkem....nagu mida ?

Endal jääb se Avatar mõnda aega vaatamata, kuna ei tekita minus nii palju huvi, et kinno minna....

Eelistan vaadata Filme ilma segavate faktoriteta.


Kas siis jääb ka 3D ära?
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas eerik » 18. Detsember 2009, 20:01

6/10. Möh?!

Kesine stoori; sitt dialoog; kohati suurepärane ja tõetruu CGI; kohati väga puine ja vilets CGI, mis jättis lõpetamata mulje. Mingit väljareklaamitud eepilist lahingut ka lõpus polnud. Hinne tulenebki suuresti tänuna 3D ja muu tehnoloogia arendamise eest.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 51 külalist