Harry Potter ja surma vägised: Osa 1

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas sasa » 31. August 2010, 13:45

Ma oleks kahe osapoolt sest mida rohkem seda parem!
Hello sunshine , the earth says HELLO!
Kasutaja avatar
sasa
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 75
Liitunud: 27. Juuni 2009, 13:55
Asukoht: Universum

PostitusPostitas Ralf » 23. September 2010, 15:20

Uhiuus "Deathly Hallows"-i trailer: http://movies.yahoo.com/movie/1810004780/video/22060274

VÄGEV.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Kickflick » 23. September 2010, 18:42

Ootused on igatahes mul hetkel väga kõrgel, 2 nähtud treilerit on võimsad! 8)
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas LiveForThis » 24. September 2010, 14:11

Kui tulemus ei ole 5. osaga sarnanaev fastforward, siis jään arvatavasti rahule.
Treilerid on siiamaani raamatutruud olnud. Nii palju kui sealt välja lugeda saab.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 19. November 2010, 21:34

Ei meeldinud. Visuaalid olid köitvad ja paljud osatäitjad sümpaatsed (eriti Bill Nighy), kuid film ise väga igav - ja ma veel mõtlesin, et saabki olema tiba põnevam seekord Potteri filmi vaadata, kuna varasemat kuut olin vaadanud pärast romaani lugemist (viimane osa raamatu kujul jätkuvalt kätte võtmata), kuid polnud ta huvitav ühti. Erinevalt varasematest osadest oligi keskseid tegelasi kõigest kolm (Hermione, Harry ja Ron) ning nende pidev teleporteerumine linnast linna ja metsast metsa ei olnud piisav, et kahe ja poole tunnist filmi toita. Nendevaheline nö kolmnurk oli muidugi huvitav, kuid kahjuks jäi armu- ja sõprusintriige väheseks.

Animeeritud kujul esitatud lugu surma vägistest oli ülikõva!

Spoiler :
Dobby surm on vist naljakaim stseen, mida üheski selle aasta filmis näinud olen - tobe vaadata, kuidas mingi arvutiga tehtud makaak nutva Harry käte vahel hinge heidab.

4/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Kickflick » 20. November 2010, 14:51

Mulle meeldis. Jäin kõigega filmi juures rahule, kuigi huumor muutus natuke tüütuks ja ühekülgseks üsna kiiresti. Ja animeeritud lugu surma vägistest oli ka äge! Kuna selle raamatu lugemisest on mul juba mitu aastat möödas, siis ma õnneks/kahjuks ei oska öelda, kui palju erineb film raamatust.

9/10

Spoiler :
Dobby surm mulle küll nalja ei pakkunud, ta oli nii armas mu arust juba teisest osast alates. Mis sest, et ta arvutiga tehtud on.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Spellbound » 21. November 2010, 01:43

Meeldis natuke rohkem kui Half-Blood Prince, sest midagi niivõrd olulist polnud justkui välja võetud. Vähemalt selle põhjal, mida mäletan raamarust. Lugu arenes ladusalt, meeldivalt palju aega pühendati karakteritele ehk siis põhitriole. Operaatori - ja kaameratöö ning montaaž on lihtsalt üle kõige. Teostuselt pakub HP7 nii visuaalset kui ka tehnilist naudingut eriti kui silmas pidada efektseid võitlusi trio ja maailmavallutusplaane hauduva musta isanda käsilaste vahel.

Kõige enam rõhutati siiski karakterid, kes on saanud nii tuttavaks ja seetõttu ka armsaks, et lausa rõõm oli näha, kuivõrd palju pühendati just neile. Ei tekkinud kiirustamise tunnet nagu Order of the Phoenixis, kus lihtsalt hüpati kogu aeg suurte vahedega edasi. Vast kõige enam rahuluduspakkuvam osa seerias, mida toetavad edukalt kõik osad alates esimest kuni neljandani, siis tuleb väike paus ja peatajooksmine ning alles siis võetakse end taas kokku ja lubatakse võimast finaali. Arvatavasti see nii ka on. Vähemalt viimase osa esimese osa põhjal võiks küll nii arvata. 8/10

Spoiler :
Dobby surm oli raamatus kordi traagilisem ja mõjuvam, kuid filmis oli tema surm ikkagi väga kurb, mida võimendas vaikus pärast Bellatrixi saadetud nuga. Vaikuse ajal kõlas ilmselt väikese lapse õrn, malbe ja kurbust täis hääl, mis ütles ühte ja ainult ühte: "Dobby" Siis käis küll jõnks läbi. Dobby on ju nii armas ja süüdimatu olend, kes tahtis ainult head.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Hülss » 21. November 2010, 14:31

Lahkusin kinost kerge ükskõiksusega. Kui Half-Blood Prince kruvis finaaliks pinge üles, siis õige finaal on kahjuks 8 kuud edasi lükatud. Üldiselt on mulle Potteri filmid meeldinud, eelkõige Azkaban, Goblet ja Half-Blood, pakkudes südantsoendavat, lõbusat ja hea tempoga meelelahutust, samas kui Part 1 on nii tempo kui stiili poolest väga erinev oma eelkäiatest.

Medaljon, mis Lotr'i sõrmusele sarnaselt muudab selle kandja sitapeaks, töötas kenasti sisse suureks kasvanud trio teismeliste ängi ja armukadeduse teemad, ja kuigi lugu on nö küpsem, siis tunduvalt aeglasem tempo ja need lugematud piinlikult vaiksed looduse stseenid olid harjumatud Potteri filmi kohta. Part 1 on nagu vaese mehe Lord of the Rings, kerges Twilight'i kastmes, jättes mingisuguse lõputa road movie mulje. See film ei seisa mingil moel eraldi, ta nagu oleks Half-Blood Prince 1.5 või Deathly Hallows 0.5. Kui film oleks pisut kompaktsem ja tal oleks lõpp, siis poleks ta nii väeti.

Seitsmendas filmis on tempo- ja stiilimuutus vale otsus ja vaataja suhtes ebaõiglane. Keskmises vaatuses Part 1 venib räigelt ja kuigi tal õnnestub kuvada seda, milles Twilight nt täielikult läbi kukkus, on see pikem pilk tegelastele mõjuv peamiselt tänu eelmistele filmidele.

Miks on viimane film kahes osas, kui the Order of the Phoenix on seeria kõige mahukam raamat, siis sai temast miskipärast seeria kõige lühem film ja kui Deathly Hallows on raamatuna sama pikk kui Half-Blood ja enam-vähem sama pikk kui Goblet? Kas Order oli siis filmitegemise vaatevinklist täis tühja lora? Pole raamatuid lugenud, seega ei oska öelda, aga kas kokkuvõttes see pooleks lõikamine oli ka asja väärt, selgub alles juulis. Seeria nõrgimad lülid, Part 1 kaasarvatud, mõjuvad rohkem positiivsena ja tervikuna kui parasjagu Potteri filmid käsil ja kõik värskelt meeles. Eraldiseisvana mõjub ta pigem pikaks venitatud episoodina teleseriaalist, mille järgmist osa tuleb järgmise nädala asemel oodata 8 kuud.
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas _eesti999_ » 21. November 2010, 18:27

Eelmine venis rohkem, kuid seegi polnud parem. Mida rohkem osasid tuleb, seda rohkem tuleb erinevaid tegelasi ja uusi asju juurde (nt. medaljon selles jaos), ja seda venivamaks läheb. Rohkem kui romantikafantaasia, kui seda kohta järve ääres ka meenutada.


6/10
Kasutaja avatar
_eesti999_
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 548
Liitunud: 04. Detsember 2007, 21:18
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Spellbound » 21. November 2010, 20:23

Raamatus kujunes konflikt Roni ja Harry vahel paremini välja. Filmis ehitati osa konflikte taaskord 5-nda ja 6-nda osa stiilis jällegi kehamiimika ja pilkude vahetamise najal, kuid erinevalt eelmisest kahest mõjusid konfliktid seekord palju veenvamatena, sest lisaks miimikale ja plastikale oli rohkelt dialooge, mistõttu polnud iga pingeline olukord karakterite vahel ainult sümboolne, tähenduslik, mis häiris mind väga 5-nda osa juures. Seetõttu oligi vaja varikätkist tekkinud kurjuse ja pimeduse kujutist, mis kõik visuaalselt ette näitas.

Spoiler :
Romantika kohta nii palju, et seda oli üldse vähe, pigem oli tegu raamatuga sarnaselt varikätki poolt tekitatud viha ja pettumuse segune tunne, mis kulmineerus Roni kõikide hirmude esile tulemisega. Oli siis nendeks lootusetus, igavesed kõhkused süpruse ja armastuse piirimail või hoopis rusuv tunne, et kogu maailm on äkitselt nende vastu, aga mõte oli selles, et näidata kuivõrd väiksed on nemad nii suures maailmas (võttepaigad, hunnitud looduskaadrid, tühjad lagndikud mägede vahel), kuid samas näidati kohesel välja kuivõrd oluline on nendevaheline mõnikord habras side jätkamaks väljvalitu teekonda. Eriliselt meeldis, mis moodi mängiti välja Roni lahkumise järel tekinud lootusetu ja osaliselt pngeline olukord ehk siis tants raadiost tulnud muusika saatel. Kuidagi väga hästi sobis see stseen antud konteksti nii trio igavese ja aina tugevneva suhte ära märkimiseks kui ka näitamaks kuivõrd olulised on nad üksteisele.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 25. November 2010, 11:12

mulle ikka väga meeldib kuidas see saaga on lastefilmist arenenud päris karmiks draamaks. Võibolla oleks veidi rohkem tahtnud V. tegutsemist näha aga see ei saanud miinuseks.
Väga hästi oli näha, kuidas filmi tehes oli mõeldud 3D'le. Usun, et ta oleks isegi päris lahe olnud aga otseselt puudust ei tundnud ikkagi.

Pikk, üsna vähe lootust/rõõmu pakkuv HP osa, mis oli täpselt minu maitsele. Ei pettunud.

PS! Nii varikätku kurjuse kui ka surmavägiste animatsioon oli kahtlemata filmi tipphetk. Viimane oli isegi minu meelest eraldi piece of art.

8.5/10
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Mesiliis » 26. November 2010, 02:49

Mulle iseenesest Potteri-fännina meeldis.

Algus oli üsna sünge- raamatus sellist kohta polnud- kuid juba esimestel minutitel tõi see natuke kurva alatooni küll juba mängu.

Peaaegu kõik tähtis oli välja toodud. Küll aga muutus see kolmiku reisimine pikapeale tüütavaks ja igavaks.
Kuna film põhiliselt keskenduski Roni-Hermione-Harry tegevustele, siis kartsin alguses, et film jääb liiga üksluiseks ja ühekülgseks, õnneks nii ei juhtunud.

Mitmed stseenid mängiti paremini välja, kui ma oleks lootnud (Võluministeeriumis toimunu, Codric Hollowi sündmused..)

Eelpool mainiti, et "Fööniksi ordu" oli mitu korda paksem- aga samas raamatuna on viimane osa äärmiselt detailirohke, kõik need seletused ja lahendused, seega juba kõige selle näitamine läheb ajaliselt pikemaks
Niiet selle tõttu, et kõik tähtis ka filmis välja tuuakse, pooldan kaht filmi küll.


Spoiler :
Küll mulle aga ei meeldinud, et välja jäi Dudley hellusehetk raamatu alguses ning Kreacheri lugu, mis selgitas tema käitumist ja üldse see Siriuse maja "kodusemaks" muutmise teema.


8,5/10
Mesiliis
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 2
Liitunud: 26. November 2010, 02:39

PostitusPostitas Kidd » 26. November 2010, 09:19

Mulle meeldis, et count Dooku Star Warsi multikast mängis surma. Muidu täiesti arvestatav fantaasiafilm.

8/10
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

PostitusPostitas snufffy » 04. Detsember 2010, 00:14

Mulle ka meeldis, tõesti väga hea oli . Ja surmavägiste animatsioon oli lihtsalt ülikõva. Ei saa mainimata jätta ka kaameratööd mis oli samuti igati tasemel. Kuid nagu keegi juba mainis oleks võind Voldemordi tegevust rohkem olla.

8/10

Tahaks tglt juba teist osa näha ;-)
Kasutaja avatar
snufffy
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 491
Liitunud: 02. Aprill 2010, 15:17

PostitusPostitas Sten » 12. Detsember 2010, 19:50

moderne tulistamisaction, kus kuulide asemel loitsud ning relvade asemel võlukepid.. Ise suure Potteri fänn pole, kuid peab nentima, et sain kinos täitsa toreda elamuse. Palju tumedam ning visuaalsem kui eelkäijad!
Kasutaja avatar
Sten
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 516
Liitunud: 12. September 2010, 20:48

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 75 külalist

cron