Paranähtused

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Rain » 13. Aprill 2010, 18:52


Hmm, see ongi see lõpp, mis ma oma filmis nägin... Ma sain alles nüüd teada, et see oli alternatiiivne.
Aga möllasin natukene juutuubis ringi ja leidsin siis tõelise lõppu. Too oli jõhkral kui alternatiivne. Ehmatas isegi korra ära.
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

PostitusPostitas Jolt » 13. Aprill 2010, 19:15

Kickflick kirjutas:Jutt


Aböhh... kunikauaks steadicam kodukasutajate kättesaadav pole ei saa fraasi "rõveda käes väriseva kaameraga koduvideo" liiga tõsiselt võtta. Fakt on see, et autentsed koduvideod ongi selliseid ja filmid, mis rõhuvad realismile, toimivad käsikaamera võnkumist matkides. Ehk siis, that's what she said.

Su ülejäänud jutust jääb mulje nagu head filmi saaks teha vaid suure rahaga eest ja see on lihtsalt väär. Paranormal Activity ei tõmmanud rahvast ligi mitte seepärast, et filmil oli väikse eelarve tehtud. Inimestele mõjus idee, mis konkreetsel juhul ei eeldanud mingi filmistuudio suurt investeeringut. Oma täiesti ok, kui sinu jaoks sinu puhul see ei kehti, kuid sellises vormis nagu sina seda väitsid kõlas see lihtsalt kuidagi... valesti. Hetkel kui igasugused lambikad lauamängud tehakse filmideks, indiefilmist saab väikesviisi stampsete tunnusjoonteha žanr ja kõik stuudiod üritavad leida järgmist triloogiat, millega inimestelt raha välja lüpsta, on iga originaalsel ideel põhinev film teretulnud.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas Kickflick » 13. Aprill 2010, 21:13

Ma pole väitnud, et head filmi on võimalik teha vaid suure rahaga. Kui on head näitlejad, lavastaja, kaameratöö jne, saab vabalt tehtud hea filmi. Aga jah, mina ei oska hinnata sellist realismi, mida saavutatakse loksuva käsikaameraga. Realismile saab rõhuda ka muid teid pidi.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas KiiZ » 13. Aprill 2010, 21:49

See ei loksunud nüüd nii jubedalt ju. Pealegi ööstseenides oli see täiesti paigal. Mulle tundub see sellise surutud kriitikana, et kuidagi filmi maha teha saaks.
Kasutaja avatar
KiiZ
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1637
Liitunud: 09. Juuni 2007, 09:06

PostitusPostitas Kickflick » 14. Aprill 2010, 13:29

No loogiline, et ööstseenides ei loksunud, sest kaamera oli statiivi otsa pandud. Aga suva, ei viitsi heitida rohkem.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Garli » 31. Oktoober 2010, 23:23

Jäi igavaks ja lahjaks. Esimesed ~50 minutit ei toimunud üldse mitte midagi ja suures osas passiti niisama. Vari - kohas kus Katie esimest korda voodi kõrval seisis - ja jalajäljed olid täitsa mõnusad (aga mitte õudsed!), muu jättis täiesti emotsioonituks.

Ja mis jutt see on, et alternatiivne lõpp oli kordi parem kui kinoversiooni oma? :shokeeritud: Vaatasin kinoversiooni lõpu Youtube'ist järgi ja see suutis mind isegi pooleldi ehmatada, erinevalt ülejäänud filmist.

3/10, aga järge tahan ikkagi vaadata.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas Spellbound » 01. November 2010, 00:11

Käivad jutud, et teine osa olevat veel paremgi. Tahaks näha ja KINOS, aga ei. Peab ootama, millal laenutusse tuleb.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Spellbound » 01. November 2010, 11:51

Tegelikult tasuks vaadata filmi, milest PA alguse sai In Memorium 2005. Film lastakse alles nüüd korralikult ringlussse, sest PA on niivõrd palju kuulsust kogunud.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas d4ncestyle » 08. Jaanuar 2011, 09:56

ohoo ma ei teadnud sellest in memoriumist midagi :D aitähhhhh
Andke minna, ma tulen!
Kasutaja avatar
d4ncestyle
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 154
Liitunud: 31. August 2008, 16:58
Asukoht: pragu

PostitusPostitas Ralf » 11. Jaanuar 2011, 08:29

Kickflick minestaks ilmselt "Gummo"-t, "Trash Humpers"-it ja teisi Harmony Korine'i filme nähes ära.


Kickflick kirjutas:Selliseid rõveda käes väriseva kaameraga koduvideosid ma ei seedi. Pole mõtet teha sellise põhimõttega filmi, et saaks võimalikult odavalt. Kui raha pole, ärgu tehku.

Muidu... tundud üsna targa inimesena, aga arvan, et siin paned sa küll oma jutuga veidi puusse, või siis vaatad filmi kui kunstivormi läbi liiga roosade prillide. Võtame näiteks Dogme 95, mis on 90ndatest saati üks väga olulisi filmiliikumisi ja mille otsesed reeglid suisa nõuavad, et film oleks tehtud odavalt, näiteks tohibki kasutada ainult käsikaamerat, ja filmis leiduv taust võib olla põhimõtteliselt ainult su tagaaed - aga kas selles vormis tehtud filmid on halvad? Suurem osa inimestest nii ei arva... Las von Trier sellega põhimõtteliselt kuulsaks saigi.

Liigselt väriseva käsikaamera kritiseerimine on minu arust teretulnud pigem "Green Zone" tüüpi filmide puhul, kus tegevusele on tõesti keeruline keskenduda, kuna operaatoril paistab olevat epilepsiahoog, aga see, et mõni juhuslik nolk kaamera pihku võtab ja sellega midagi huvitavat filmib, on minu arust täitsa teretulnud... antud juhul siis Oren Peli.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Paranormaalne aktiivsus

PostitusPostitas Priit » 15. Juuli 2013, 01:22

Kuna paar aastat filmimaailmast võõrandunud, on mul karmavõlg suur ja lai. Seega üritan seda vaikselt lunastada. Paranormal Activity seeria on üks neist. Vaatasin siis tolle ära.

Oli küll päris nauditav, aga sellegipoolest, kuidagi nõrgaks jäi siiski. Mulle sellised käsikaameraga tehtud õudusfilmid on alati meeldinud, aga antud filmi puhul heidaks ette liigset lihtsakoelisust. Põhjus, miks näiteks [rec], Noroi (jaapani õudusfilm, vaata ka Occulti samalt lavastajalt) või isegi Blair Witch Project hästi toimivad, on see müsteerium, mis vaikselt või mingil hetkel lahti koorub (mis ei tähenda täpselt just kõige seletamist filmi lõpus, ei). Paranormal Activity sisaldas säärast väga vähe ja jäi lahjaks. Ainuke asi, mis ajendas edasi vaatama kuidagi, oli see lootus, et iga ööga lähevad need tonditamised kibedamaks. Mingi paar head krõbedat kohta leidus nii ääri-veeri, aga no pean siiski endale tõdema, et sellega see asi piirdus. 5/10 (mis minu skaalal ei tähenda just, et oma meeldivust ei ole).

Aga täna on ka öö, et marsin siis vaikselt edasi ja PA2'ga ajan asja ära. :)
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist