Pahaendeline

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Pahaendeline

PostitusPostitas Spellbound » 22. Detsember 2012, 18:27

Ralf kirjutas:
Spellbound kirjutas:Ma lihtsalt ei suuda enam vaadata neid tüüpilisi vahendeid õuduse loomiseks, mis rikub ära igasuguse loogika.
Spoiler :
Näiteks see, et Ellison leiab 8mm lindid ja siis avastab, et ilmselt jättis mõrvar need sinna majja. EBALOOGIKA: Ta ei arva sellest midagi ja vaatab kõige haigema metoodikaga mõrvari tegemisi edasi. LOOGIKA: Kui oled kirjanik ja eriti just true crime jutuvestja, siis võiks eeldada, et sul on uurimise ja loogikaga kõik korras, mistõttu sa ei jää elama kauemaks kui üheks sekundiks majja, kust leidsid mõrvari jäetud lindid. Muidugi jättis ta need sulle. Ja see tähendab? Kao majast minema, sest sina oled järgmine sihtmärk! Pole ju nii keeruline. Alles lõpus tuleb välja "avastus", et Ellison on järgmine lüli mõrvari ahelas. Kammoon! Selle häiriva asjaolu aitas eemale tõrjuda, aga stsena, mis meelega takistas loomaks igasuguseid seoseid Bughuuli ja lintidel oleva mõrvari vahel. Vahel muutus asi juba väga naljakaks kui asešheriff nägi lintidest välja võetud kaadreid seinal ja ei teinud teist nägugi. Äkki küsiks, et oh, kust sa said pilte mõrvast siis kui see oli veel toimumas? Ei, ei, ei.

Kamoon, tema mõtlemine oli täiesti loogiline. Ära unusta, et harilikult sedasorti filmides tegelased pole kursis selliste asjadega nagu "õudusfilmid" ja seega neil pole seda "sinu ja minu common sense"-i ehk siis kiimas ja jommis sõpradega kuskil maamajakes pidutsedes läheksid nemad pahaaimamatult välikäimlasse sorru laskma, isegi kui sina ja mina teaksime seda mitte teha kuna oleme näinud "Friday the 13th" episood 19


Asi ole üldse selles, mida mina arvan ja eeldan teiste horrorfilmide järgi. Kui sul on antud ette kirjanik, eriti just selline uuriv kirjanik, kes on oma true crime romaanide jaoks uurimistööd tehes palju rohkemat avastanud kui politsei või uurijad, siis võiks temalt eeldada ka kohest analüüsivõimet ja osksust luua ning läbi näha seoseid seal, kus teised seda ei näe.
Kõik need klišeed for the story progession sake and it is the "genre" thing lõhuvad selles osas Ellisoni karakterit, kes ei sära kordagi kui tõeline uuriv kirjanik, vaid lihtsalt kui tüüp, keda juhivad žanri omadused ja miskipärast alati sisse topitud viisid saladuste ja müstika vastamiseks.

Režii oli küll vägev. Kui ikka vaatad USA peavoolu sellist laadi korduvat horrorit, siis ei oota väga lavastuslikke eripärasid, aga siin vaatan ja imestan kui üks katkematu kaader jälitab kahte tegelast vaidlemas või kui iga stseen mõjub nii, et need on hoolega läbi mõeldud ja loodud storyt edasi kandma. Väga sageli on lavastus ja opetöö kõrvaline. Isegi "Cabin in the Woods" oli lavastuse ja opetöölt igav, kuigi stsena ja stiil oli äge.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Pahaendeline

PostitusPostitas Ralf » 22. Detsember 2012, 18:46

Spellbound kirjutas:Asi ole üldse selles, mida mina arvan ja eeldan teiste horrorfilmide järgi.

Kõik need klišeed for the story progession sake and it is the "genre" thing lõhuvad selles osas Ellisoni karakterit, kes ei sära kordagi kui tõeline uuriv kirjanik, vaid lihtsalt kui tüüp, keda juhivad žanri omadused ja miskipärast alati sisse topitud viisid saladuste ja müstika vastamiseks.

Räägid endale veidi vastu nende kahe lausega. :P

Aga jah, režiitöö üks selle aasta parimaid (ausalt), Fincher oleks uhke.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Pahaendeline

PostitusPostitas LiveForThis » 22. Detsember 2012, 19:16

Rassu kirjutas:Tegelikult ütlesid seda sina, aga nojah...


Exactomundo, my dear Rassu!
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Pahaendeline

PostitusPostitas Kaie » 25. Detsember 2012, 18:29

Üks õudukaid, mis tõesti oli hirmus. Vaatasin esimest korda üksi oma toas ning pidin kaks korda ära hiilima, sest asi läks veidi liiga jubedaks, tagasi tulles oli jälle sama pinev. Film jäi kummitama kogu õhtuks.
Kõik tähtis juba eelnevalt öeldud.

Spoiler :
Üheks paremaks osaks visuaalselt oli lapsed, kes majas hiilisid ja viimasel hetkel ikka pildilt kadusid.
Kaie
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 32
Liitunud: 25. Juuni 2011, 18:53

Re: Pahaendeline

PostitusPostitas Forzelius » 07. Märts 2013, 02:41

Ei meeldinud. Lootsin sisemas mingit head Zodiaci ja 8MM segu, kus otsitakse Trinity killeri sarnast olevust, aga sain nii minimalistliku jaburuse, kus peategelane on lollakas egoistist alkohoolik ning kõrvaltegelased sisuliselt puuduvad. Andetu kirjutamise tõi esile juba see, et võltsehmatustena kasutati tolle poisi "night terroreid" päris mitu korda. Ime, et seda "teen peeglikapi lahti, võtan hambapasta, panen kinni, koll selja taga" lüket ei lisatud. Žanr oli ka enamik filmi täiesti segane. Skype-vestluste kaudu anti juba lootust, et ehk lükatakse asja taha veidi loogikat, kuid ei. Lõpp oli üks suurimaid pettumusi üldse. Totaalne ajaraiskamine. Ainuke plusspool on tõesti tubli tehniline külg.

3/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Pahaendeline

PostitusPostitas Spellbound » 07. Märts 2013, 03:28

Forza kirjutas:Ei meeldinud. Lootsin sisemas mingit head Zodiaci ja 8MM segu...

Jumala eest miks? :shokeeritud:
Kõige tavapärasema õudusfilmina reklaamitud film ja sidusid nende kahe nimega :shokeeritud:
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Pahaendeline

PostitusPostitas Forzelius » 07. Märts 2013, 03:41

Spellbound kirjutas:
Forza kirjutas:Ei meeldinud. Lootsin sisemas mingit head Zodiaci ja 8MM segu...

Jumala eest miks? :shokeeritud:
Kõige tavapärasema õudusfilmina reklaamitud film ja sidusid nende kahe nimega :shokeeritud:


Vaat, mis juhtub, kui eelteadmised piirduvad ainult Ralfi "Aasta üks paremini lavastatumaid filme fo sho"'ga. Also, oleks ma teadnud, et siin
Spoiler :
supernatural element
sees on, poleks vaevunudki.
Auto tundus norm, aga samal ajal kui ma lepingule alla kirjutasin, võeti mootor seest ära.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Pahaendeline

PostitusPostitas Priit » 26. Mai 2013, 06:31

Ma ei tea, ma kuskilt kuulsin, et meie Eesti oma Ebertile ja Roeperile (arvake ära, kes Filmiveebist) meeldis, nii et ma asusin kohe asja kallale. Ikkagi pole ilmatu ammu mingit USA uusõudust näppu sattunud. Vahva oli tõesti. Mõnusalt kriipiv helitaust ja muidu selline tagasihoidlik lähenemine oli väga meeltmööda.

Ainuke asi, mis ikka asja pisut rikkus, oli

Spoiler :
no võtku neid sitavikateid, kas oli vaja sellist minni-manni lõppu. Mul pole üleloomulikkuse vastu midagi, aga kas tõesti peab mingeid wannabe lapsi näitama nii tüüpilise juustuna. "Oi, panen pea pisut longu ja vaatan üles ja oi kurat kui paha ma olen!" Ma ei taha sellest viimasest ehmatusest isegi rääkida, see võttis ikka ohkama.


Üldiselt mõnus tükk, aga oleks võinud paremini ka.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

Re: Pahaendeline

PostitusPostitas Loop » 02. August 2013, 14:12

parem ikka kui suurem osa õudukatest , aga cheap scare-e kasutati liiga palju .
minig kuuekas tuleb ära
Kasutaja avatar
Loop
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 354
Liitunud: 26. August 2010, 10:27

Re: Pahaendeline

PostitusPostitas Rasmus » 19. Oktoober 2013, 22:51

Ei ole lavastaja varasemaid filme näinud, nii et ei tea võrrelda, aga tundub, et Wani "Insidiousist" on päris kõvasti õppust võetud. Lootsin, et lõpplahendus ei oleks
Spoiler :
supernaturaalne,
kuid tolereerin igat masti õudukaid, nii et punkte selle arvelt ei kao. Hirmusin ikka korduvalt, kuigi mõned näkku hüppavad lõustad olid ülimalt kohatud ja pigem vähendasid filmi üldist intelligentset maiku.

8/10 — 2010ndate aastate paremuselt teine õudusfilm. Tore, et selliseid ka veel tehakse. (Y)
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist