Suspiria

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Suspiria

PostitusPostitas Rasmus » 20. September 2018, 17:58

Suspiria
Suspiria (2018)

Õudusklassika uusversiooni keskmes on noor ja andekas ameeriklanna Susie (Dakota Johnson), kes ühineb legendaarse Berliini tantsuakadeemiaga. Hetkel, mil tantsuakadeemia uks avaneb, tunneb naine, kuidas majas kõmisevad kurjus ja hullumeelsus. Peagi Susie mõistab, et kui ta ei paljasta tantsuakadeemias toimuvat verist kultust, võib temast saada järgmine ohver.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Suspiria

PostitusPostitas rauls » 24. November 2018, 14:05

Soovitan kõikidele õudusžanri austajatele. Filmis on korralike õõvakohti. Õudusžanrile omaselt on kogu aeg ärevus õhus ja tuleb ette ootamatusi. Ise ka paar korda ehmatasin. Paraku pean ütlema, et minu jaoks polnud film lihtsalt piisavalt huvitav, ei kõnetanud mind (pole ka eriline õõvarite fänn). Kohati liiga veider. Visuaalselt pakkus jällegi korraliku elamuse. Filmi lõpus aset leidev nii öelda arveteklaarimsstseen on ikka võimas vaatemäng, mida täiega tasus 2 tundi oodata. Tilda Swinton teeb hiilgava rollisoortiuse. Võimalik, et teistkordse vaatamise järel hinne tõuseks.

6,5/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Suspiria

PostitusPostitas JazZ- » 09. Detsember 2018, 17:42

rauls kirjutas:pole ka eriline õõvarite fänn


"Õõvarid" on lahe sõna!

Mu ootused õõvarite ja Argento "Suspiria" pikaaegse fännina olid loomulikult kõrged, lisaks tõi "Call Me by Your Name" peale šortsides Armie Hammeri minu jaoks kaasa ka piiritu usu Luca Guadagnino võimetesse. Seega ei tekkinud mul nende nelja tunni jooksul, mis mu "Suspiria" originaal- ja uusversiooni esmakordsete vaatamiste vahele jäid, kordagi kahtlust, et värske film midagi muud kui hea olla saab. Nüüd oleks teid ehk õige aeg hoiatada, et erilisi twist'e see postitus ei paku (IGAVUS-ALERT!) ja sain "Suspirialt" enam-vähem täpselt seda, mida ootasisin: detailitundliku interpreteeringu originaalversioonist, mis võttis aluseks tolle skeleti, aga traageldas sinna veidi teistsuguse loo peale (mul tekib selliseid sõnu nagu "detailitundlik" kasutades alati tunne nagu oleksin just Finer Things Clubi kohtumiselt tulnud, aga Luca Guadagnino filmid toovad minus lihtsalt halvima esile). Seega ei mõju uus "Suspiria" nagu vana versiooni kuiv ümberjutustus, aga ei röövi samas ka originaalilt tema trumpe (rohkem nugasid ja värve). Aga nüüd ultimaatkriitilisemaks:

Mulle meeldis esimesest osast see "Bad luck isn't brought by broken mirrors, but by broken minds." tsitaat ja kuna seal sellest eriti midagi ei arenenud ja ma pole kindel, kas sellel üldse mingi eesmärk peale selle, et Udo Kier saaks midagi lahedat öelda ja Argento saaks oma raamatule 20 aastat hiljem vinge pealkirja, siis lootsin veidi, et ehk võetakse see uue osa aluseks või tullakse mingil muul viisil selle juurde tagasi.
Spoiler :
Mu lootused surid muidugi koos Olga ilusa kehaga ("Olgaga" või "kehaga" poleks kahjuks korrektne olnud, nii et olin sunnitud selle seksistliku kehamääruse ette toppima). SAD!

Kuna olen õudusfilmidest kunagi ühe essee kirjutanud ja tean neist seega kõike - kaasa arvatud seda, et nende osaline eesmärk on oma ajastu probleeme kajastada, siis selles osas oli "Suspiria" oma #MeToo vihjetega muidugi eeskujulik. Kuna film on aga juba aastaid töös olnud, siis olen natuke imestunud, et Luca tiim üldse oskas seda ette näha, sest tegelikult tuli ju alles eelmisel aastal välja, et naiste vingumist süüdistusi ei võta keegi tõsiselt.


Mis aga heliribasse puutub, siis see esimese osa nõiduslik "Harry Potteri tinistamine" (Priidu sõnad) kummitab mind aeg-ajalt siiani, samas uue osa muusika on mul täielikult ununenud, olgugi et Soprano püüab pidevalt väita, et see väga hea on.

Miinuspunktid ka selle eest, et see film minus rumala tunde tekitas!
Spoiler :
Sain alles pärast seanssi teistelt teada, et vanameest kehastas Tilda Swinton (ja et tema nahas üldse autente vanahärra polnud nagu terve filmi pimesi uskunud olin).


P.S Kuidas filmitööstus enne Dakota Johnsonit toime tuli? Kes siis kõiki neid "süütuid, aga seksuaalselt laetud" tegelasi mängis?

7-8/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Suspiria

PostitusPostitas Rasmus » 21. Jaanuar 2019, 14:07

Kui film lõppes, guugeldasin "what happened in suspiria" ja sain natuke aru.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Suspiria

PostitusPostitas Kadii » 03. Veebruar 2019, 13:02

JazZ- kirjutas:Miinuspunktid ka selle eest, et see film minus rumala tunde tekitas!
Spoiler :
Sain alles pärast seanssi teistelt teada, et vanameest kehastas Tilda Swinton (ja et tema nahas üldse autente vanahärra polnud nagu terve filmi pimesi uskunud olin).


Ma pean ennast selliseks low-key ...
Spoiler :
Tilda Swintoni maskeraadieksperdiks ja sain suhteliselt kiiresti aru, jess!

Küll aga olin filmi lõpuks nii ebahuvitunud sellest, et
Spoiler :
.. seda enam ei tabanud, et see ratastoolis olev Mother Kortsuhunnik-Markos oli ka tema.

Aga kui võtta ette siin tumedad balleti-põnevik-õõvarid, siis "Black Swan" > "Suspiria", kus esimene on väärtusega 120 ja teine 50.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 59 külalist

cron