Häving

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Häving

PostitusPostitas JazZ- » 13. Märts 2018, 22:05

Häving
Annihilation (2018)

Piirkonnas, mida tuntakse kui ala X, toimub midagi kahtlast. Ametliku versiooni kohaselt korraldati naabruses tegutsenud sõjaväebaasis mingi katsetus, mille käigus läks üht-teist valesti. Tulemuseks oli lokaalne ökokatastroof. Kuna looduslikult on tegemist peamiselt mangroovialaga ja seal ei olnud suurt midagi peale paari kaluriküla, ei häiri toimunu eriti kedagi, liiatigi on juhtunust juba aastakümneid möödas. Vahel saadetakse järjekordne ekspeditsioon olukorda üle vaatama. Mõnikord juhtub ekspeditsiooniliikmetega aga imelikke asju. Näiteks lähevad nad tülli ja lasevad üksteist maha. Või siis ilmuvad järsku tagasi koju teadmata, kuidas nad seda tegid, ja on üldse kuidagi nagu ära vahetatud.

"Häving" põhineb Jeff VanderMeeri samanimelisel romaanil.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2017
Aasta foorumlane 2017
 
Postitusi: 3702
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Häving

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 15. Märts 2018, 10:18

Ongi nii, et ainult TV?
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 968
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Häving

PostitusPostitas Jolt » 15. Märts 2018, 10:55

USAs oli ju kinos ka ja hävis üsna totaalselt. Arvestades seda kui palju bläkke Paramountil on järjepanu olnud ja kui leigelt testpublik tolle filmi vastu võttis mindi välisturgudel kindla raha peale. Veidi nukker on näha, kuidas üle keskmise huvitavad filmid järjepanu kõrbevad. Kaugelt asja vaadates on raske öelda, et kas keskmise eelarvega tehtud filmide promod ei jõua lihtsalt potentsiaalse publikuni või mängitakse neid filme kinodes, mis ei ole vaatajatele mugavalt lähedal, või ehk on veel mingeid kolmandaid tegureid. Seega tundub hetkel kohane kinovaatajate kollektiivse huvi puudumist süüdistamine. Kui nõksa jagu originaalsemad filmid muutuvad heategevuslikuks massikultuuri panustamiseks, muutub sellise ärimudeli jätkusuutlikkus üsna kiiresti kahtlaseks.

Aga veidi ka teemasse.
"Hävingu" puhul on tõesti kahju, et jäi suurel ekraanil nägemata, sest film on visuaalselt kütkestav. Kõike seda 11-le keeratud loodust on väga lummavalt kujutatud. Selgelt on Alex Garland suure osa tähelepanust suunanud atmosfääri loomisele. Seda tugevat õhustikku toetavad ka tugevad osatäitmised, eriti Portmanilt, kelle osatäitmine tundub kuidagi väga loomulik. Aga nagu olustikule suunatud fookusega filmide puhul ikka, eelkõige proovitakse "Hävingus" edasi anda kogemust. Antud juhul siis millegi ebamaisega kohtumise kogemust. Eks igaüks teab ise, milline tema vastuvõtuvõime selliste asjade osas on. Kas sooviks on rohkem tegelasi vaatleja positsioonilt jälgida ja arutada, kas ning mis on ratsionaalne või suudetakse koos karakteritega seebimulli astuda ja aru saada, kuidas selline kogemus hakkab käitumist põhjusega mingites suundades koolutama.
Hea film, mis on meeldivaks ja samas täiesti omanäoliseks kaaslaseks "Saabumisele".
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Häving

PostitusPostitas eerik » 15. Märts 2018, 20:00

Äärmiselt kahju, et Megan Ellisonil selline vastik vend on... (N)
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4839
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist

cron