Kirves 4: Victor Crowley

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kirves 4: Victor Crowley

PostitusPostitas Rasmus » 07. Detsember 2017, 23:40

Kirves 4: Victor Crowley
Victor Crowley (2017)

Kümme aastat pärast esialgse triloogia tegevustikku ärkab kurikuulus jõhkard Victor Crowley (Kane Hodder) taas ellu, et külvata õudu ja jätkata tapatööd. Tagasi on ka eelmise osa veresauna ainus ellujääja Andrew (Parry Shen), kes on terve möödunud kümnendi püüdnud inimestele seletada, et 49 hukkunuga Honey Islandi massimõrva pani toime Crowley, keda kohalike väljamõeldiseks peetakse.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4748
Liitunud: 08. Märts 2012, 14:26
Asukoht: Dagobah

5.5/10

PostitusPostitas Ralf » 30. Jaanuar 2018, 04:56

kerged spoilerid?

Ma pole kunagi suur "Hatcheti" seeria fänn olnud, mu meelest tegevuspaigana pole pime soostik püsivalt köitev ja Kane Hodderile kantud ohter grimm ei taha mind üldse veenda - kui näen Crowleyt, näen enamasti pehmet kummi. Ja eks tegevus toimub öösiti osalt seepärast, et see nii tugevalt välja ei paistaks, aga minu arust toimib hoki-, gaasi-, tondi- vms mask sedalaadi filmides disainielemendina paremini. Ja iga uus jagu mõjub kokkuvõttes eelmis(t)e kordusena. Siiski, käesolev seeria on efektne ja teretulnud throwback 80ndatesse ning tapmised oma ekstreemsuses nauditavad. Konkurente just palju pole.
Neljanda osa puhul mulle kindlasti meeldis see dünaamika, et peategelaste seas on Crowley küüsist pääsenud Andrew, kes on välja andnud veidi valeliku raamatu ning peaks end uuesti Crowley territooriumile sattudes tõestama hakkama, sest tema maine pole kiita. Meenusid siinkohal viimane "Saw" (kus samuti enda sõnul Jigsaw lõksust pääsenud mees saab tuntuks jne) ning "Jurassic Park 3" (kus väike lennuk kukub alla kohas, kus dinodega kord silmitsi seisnud Anal Grant kõige vähem olla tahaks). Olgu märgitud, et "Victor Crowleys" hakkas selles lennukis valitsev erepunane valgus pikapeale pinda käima... Mõjus nii ebaloomulikult ja pealetükkivalt. Alles siis, kui film juba vaadatud oli, märkasin tagantjärele, et monitoril näeb oluliselt parem välja kui telekast, kus mul color ja kontrast monitorist hulka kõrgemad on. Kruttisin neid asju kohe madalamaks. :|
Möllu oli seejuures vähevõitu, enamus ajast passiti lihtsalt seal allakukkunud lennukis. Mida edasi, seda igavam hakkas. Ja kahjuks on tegemist järjekordse "Hatchetiga", kus pole ühtegi tõeliselt sügavalt sümpaatset tegelast - ikka ühedimensioonilised karikatuurid. Mis slasherites on teadagi tüüpiline, aga vähemalt üks isetu, tasakaalukas ja kangelaslik figuur poleks paha teinud. Vist keskmine "Hatcheti" fänn elab hoopis Crowleyle kaasa.
Üks kindel kompliment oleks, et tapmised on jälle päris lahedalt välja kukkunud ning huumor on suurepärane. Naersin rohkem kui ühtegi eelmist "Hatcheti" jagu vaadates. See oli mõnusalt satiiriline, kaasaegsete trendide ja stereotüüpide pila. Aga jah, kuna tegelased olid nii absurdseks utreeritud, ei elanud ma kellegi otseselt kaasa peale Andrew, kellel vähemalt oli mingi taustalugu / character arc. Ta on see, kes peaks end lõpus lunastama, aga.... :irw: Film lõpeb muide nii spontaanselt, et ajas närvi, aga vist eelmiste osadega samamoodi olnud.
Mulle isiklikult meeldiks, kui Adam Green kasutaks ressursse täiesti erinevate slasherite loomiseks, mitte ei peksaks seda ühte ja sama hobust, aga ma saan aru, et on inimesi, kes tahavad jälle just Crowleyga kohtuda. Ma ei tea, minu jaoks on see "kurikuulus jõhkard" ennast ammendanud täielikult... Nüüdseks aeg ta vähemalt kosmosesse viia vms, et seeriasse mingit värskust tuua. :irw:
Esimesed 15 minutit ja viimased 15 minutit olid mõnusad, vahepealne tund mõjus laisalt ja igavalt.

P.S. Mid-credits stseenike on ka, mille peale Rassu orgasmi saab... :irw:
P.P.S. Easter eggidest puudust ei tule, alguses võib nt telekast korraks silmata Greeni kunagist lühifilmi "Jack Chop".
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13552
Liitunud: 06. Mai 2006, 13:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Victor Crowley

PostitusPostitas Rasmus » 30. Jaanuar 2018, 23:56

Ralf kirjutas:Olgu märgitud, et "Victor Crowleys" hakkas selles lennukis valitsev erepunane valgus pikapeale pinda käima... Mõjus nii ebaloomulikult ja pealetükkivalt.

Mulle just meeldis. Ebaloomulik jah, aga kena vaadata (Green ilmselt Edwardsi "Godzillat" näinud vms).

Ralf kirjutas:Ja kahjuks on tegemist järjekordse "Hatchetiga", kus pole ühtegi tõeliselt sügavalt sümpaatset tegelast - ikka ühedimensioonilised karikatuurid. Mis slasherites on teadagi tüüpiline, aga vähemalt üks isetu, tasakaalukas ja kangelaslik figuur poleks paha teinud. Vist keskmine "Hatcheti" fänn elab hoopis Crowleyle kaasa.

Kas Dillon ei kõlvanud? Ta oli täpselt selline vend, kes alguses tundus hull karikatuur, aga ajapikku kasvama hakkas ja
Spoiler :
lõpuks end isetu ja kangelasliku figuurina tõestas. Tõsi küll, "tasakaalukas" tema kirjeldamiseks ei sobi. Arvasin, et kui ta Rose'ilt sõbranna päästmise eest suudlust palus, pakub Rose talle hoopis blowjobi vms. :irw: Igatahes tõeline džentelmen!
Andrew oli ka cool, sest kes eelmist osa mäletab, teab, et tüüp pääses eluga vaid tänu sellele, et polnud heroilisusteks piisavalt hulljulge, ja see on mõnevõrra "Star Wars: The Last Jedi" asi, mida teha. Pole mingi kangelane, lihtsalt tüüp, kes üritab kuidagi kehvas olukorras ellu jääda.

Aa, ja Rose meeldis ka väga. Laura Ortiz on üleüldse täiega sümpaatne, nii et väga tore teda nii kandvas rollis näha.

Ralf kirjutas:Film lõpeb muide nii spontaanselt, et ajas närvi, aga vist eelmiste osadega samamoodi olnud.

See on jah mingi "Hatchetite" gag. Mulle seekord sobis.

Ralf kirjutas:Mulle isiklikult meeldiks, kui Adam Green kasutaks ressursse täiesti erinevate slasherite loomiseks, mitte ei peksaks seda ühte ja sama hobust, aga ma saan aru, et on inimesi, kes tahavad jälle just Crowleyga kohtuda.

Minu meelest oli see George A. Romero, kes Greenile kunagi (pärast kolmandat osa) ütles, et "Hatcheti" seeria on hiiglasliku väärtusega ja väärib jätkamist. Imo polnud Greenil varem mingit plaani järge vändata, isegi 3. osa pole ju enam tema lavastatud. Muidu olen igati nõus: Green võiks hoopis huvitavamate projektidega tegelda (vt ka "Digging up the Marrow" ja "Holliston").

Ralf kirjutas:P.P.S. Easter eggidest puudust ei tule, alguses võib nt telekast korraks silmata Greeni kunagist lühifilmi "Jack Chop".

Easter eggidega paneb Green alati hullu, seekord hakkas isegi veits pinda käima, kui kolmandat korda ta koera nime (Arwen) suures plaanis nägema pidi. Lennufirma oli Kwaj, mis, kui õigesti mäletan, on koht, kus Kane Hodder üles kasvas. Eks see Greeni võlu olegi, et ta teeb filme nii, nagu iga teine suvaline jorss teeks ― topib oma inside joke'e ja värke igal võimalusel sisse.

Film ajas asja ära. Halvim "Hatchet", aga kuna ma ei suuda seda käsitleda kui "päris" filmi (vändati salaja ja screeniti mingil "Hatcheti" celebration üritusel kõikide jaoks täieliku üllatusena), siis ei hakka virisema. 3/5
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4748
Liitunud: 08. Märts 2012, 14:26
Asukoht: Dagobah


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: JazZ- ja 8 külalist