Seitse vaprat

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Seitse vaprat

PostitusPostitas Ronet » 18. September 2016, 13:52

Seitse vaprat
The Magnificent Seven (2016)

Rose Creeki linn on töösturi Bartholomew Bogue'i (Peter Sarsgaard) surmava kontrolli all ning meeleheitel linnakodanikud palkavad end kaitsma seitse meest, kelle seas on lindpriid, pearahakütid, mängurid ja palgamõrvarid. Seitse palgasõdurit Sam Chisolm (Denzel Washington), Josh Farraday (Chris Pratt), Goodnight Robicheaux (Ethan Hawke), Jack Horne (Vincent D'Onofrio), Billy Rocks (Byung-hun Lee), Vasquez (Manuel Garcia-Rulfo) ja Red Harvest (Martin Sensmeier) valmistavad linna ette vältimatuks vastasseisuks, kui avastavad, et mängus on palju enamat kui raha.

Loe täielikku tutvustust siit
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Seitse vaprat

PostitusPostitas JazZ- » 24. September 2016, 16:54

Alustuseks võiks vist öelda, et vestern on minu silmis filmižanr, mis oleks võinud välja surra umbes sama kiirelt nagu selle tegelastele tüüpiliselt kombeks on. Kaua sa ikka väntad mingeid "mehed kappavad hobustega ringi, tinutavad ja annavad korralikult tina" linalugusid - erilist liikumisvabadust kellelegi peale ratsude see ju lõppude lõpuks ei anna. Niisiis ühtisid mu ootused "Magnificent Seveni" uusversiooni suhtes selle härjapõlvlase pikkusega, kellel filmi alguspoolel Chris Pratiga kerge vastasseis tekkis - eriti kõrgeks neid just lugeda ei saanud. Lisaks olin just eelnevalt ära vaadanud Kurosawa "Seitse samuraid" - kui ei piisa sellest, et see linateos on terve filmimaailma meelest üks hiilgavamaid tükke, mis iial ilmavalgust näinud on, siis peaks kõiki selle briljantsuses veenma tõsiasi, et pärast päev läbi kestnud rasket mõttetööd ei suutnud isegi eerik selle kohta midagi negatiivset välja mõelda. Eelnev lause võis teie hobused siiski valele teele juhatada - mõte polnud sugugi selles, et oleksin peljanud, et Antoine Fuqua "Seitsmelt samurailt" teatepulga üle võtmisega piinlikult koperdada kavatseb. Pigem seisnes mu hirm hoopis selles, et ta võib sellega liigagi hästi toime tulla, sest erinevalt ülejäänud maailmast (ja eerikust) ei tundunud Kurosawa filmist vigade leidmine mulle üldsegi mitte kaelamurdva ülesandena (asi võib olla selles, et vähemalt kahe internetis tehtud testi põhjal on mu IQ üle 170). Alustada võib näiteks tõsiasjast, et kolme jaapanlasest mõõgamehe tegelasel ei suutnud ma filmi lõpuni vahet teha. Niisiis olin suhteliselt üllatunud, kui mu vesterinde vaatamise tüüpilise mõtterutiini ("pole võimalik, et kell selle kolme tunni jooksul ainult kaks minutit edasi on liikunud - kas see vants juba kaks tulistamist tagasi surma ei saanud või - huvitav, mis see kell nüüd olla võiks - hmm, kas peaks poodi minema, piim aegub vist kolme päeva pärast - oeh, ikka tulistavad") vahetas "Magnificent Seveni" ajal välja hoopis Faraday anekdoodi punchline: "So far so good". Ainsaks põhjuseks ei saa isegi lugeda fakti, et sain selles filmis hakkama ka samast rassist karakterite eristamisega, aga sellegipoolest oli positiivne, et vähemalt selle "paneme täpselt sama soengu ja riietusega asiaadid mustvalges filmis kokku ja vaatame, mis saab" suhtumise osas poldud Kurosawa malli järgitud.

Sain ühtlasi aru, et "Buffy" 3. hooaja finaalis on "Seitsmest samuraist" ja selle uusversioonidest ka vist üksjagu snitti võetud (tavaliste külaelanike relvaga varustamine ja koos põhibandega lahingurindele saatmine), nii et omajagu elevusest, mis mul "Magnificent Seveni" lõpuvõitluse ajal tekkis võib vast otseselt selle seose arvele panna. Lisaks on Peter Sarsgaard villain'ite mängimiseks alati ideaalne valik - tal on korraga kurjad ja kurvad silmad, umbes nagu poleks tema meisterdamisega tegelevas laboris suudetud silmade retsepti käekirjast neljandat tähte välja lugeda ja otsustatud talle siis igaks juhuks mõlemad anda. Igal juhul suudab ta seeläbi mõjuda nagu kõhetustekitav kutsikas - mitte just lihtne missioon (olgugi, et Google'i pildiotsing mu väite ilmselt üsna kiiresti ümber suudab lükata).
Levinud kriitika, et film intellektuaalsel tasandil midagi pakkuda ei suuda, pole ka päris õigustatud - mina sain näiteks teada, et Clint Eastwood ja Denzel Washington on (täiesti) erinevad inimesed.

Kuigi teema pealkirjas oleva filmini ma selle postituse raames peaaegu ei jõudnuki, ei tasu teil siiski väga kurb olla, sest alati on võimalus, et sellest näiteks "Swiss Army Mani" arutelus kunagi lähemalt kuulete. Kokkuvõttes siiski lõbus ja hoogne sõit - soovitan kõigile, kes tahavad näha tõendeid selle kohta, et Jennifer Lawrence'it on salaja kloonitud.

8/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

4/10

PostitusPostitas Ralf » 25. September 2016, 00:16

JazZ- kirjutas:Alustuseks võiks vist öelda
...........

Pilt

^ Ei maksa uskuda seda vindist muinasjuttu, tegu suht nõrga filmiga siiski.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: 4/10

PostitusPostitas JazZ- » 25. September 2016, 01:30

Ralf kirjutas:Ei maksa uskuda seda vindist muinasjuttu, tegu suht nõrga filmiga siiski.


Su sõnadel oleks rohkem kaalu, kui sa poleks just hiljuti väitnud, et "Luuraja ja luuletaja" hea film on - sellest meeletust arvamusavaldusest ja "Magnificent Seveni" madalast hindest kokku võib lihtsalt järeldada, et sulle ei meeldi lõbu.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 70 külalist

cron