Batman vs Superman: Õigluse koidik

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas Rasmus » 25. Mai 2015, 00:38

Batman vs Superman: Õigluse koidik
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)

Kartes, et keegi ei kontrolli jumalat meenutava superkangelase tegusid, astub Gotham City hirmuäratav ja võimas õigusemõistja ise vastu suurlinna kõrgesti austatud kaasaegsele päästjale, kuni ülejäänud maailm püüab selgusele jõuda, millist kangelast nad tegelikult vajavad. Samal ajal kui Batman ja Superman on omavahel sõjajalal, kerkib esile uus hädaoht, mis seab inimkonna suuremasse ohtu kui kunagi varem.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas lostinthemist » 12. Veebruar 2016, 15:43

Viimane trailer on hea näide, kuidas teha head trailerit, mis haaraks keskmise vaataja kinno, ilma midagi olulist spoilimata loo arengu ega muu osas. Mitte nagu eelmine, kus praktiliselt terve sisu on lahti seletatud ja kõigele sellele lisaks ka veel kurikael paljastatud. Nõme jobu ikka, kes eelmise traileri kokku lõikas. Vitsa tahaks anda.Pilt
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas Rasmus » 12. Veebruar 2016, 17:45

Imo oleks eelmine treiler ka hea olnud, kui Wonder Womanit ja lõpus seda mürakat näidatud poleks. Eisenbergi osad on minu silmis täiega lahedad, kuigi paljudele ta vist Luthorina üldse ei passi. Uus treiler näitab ka veits liiga palju, aga eelmisest parem igatahes. Nüüd on isegi väike lootus, et see film ei tule päris kohutav.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas Rasmus » 01. Märts 2016, 02:14

Andekas. Mõtlesin alguses, et lihtsalt hästi välja kukkunud montaaž, aga tegelikult hoopis vingem asi.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 24. Märts 2016, 00:38

Tõsiselt imelik ja veider film minu jaoks. Ei ole nagu halb aga kindlasti pole ka eriti hea. Rohkem nagu tekitab nõutust ja paneb käsi laiutama.

Emotsiooni suht null. Kõik põhikarakterid tundusid kuidagi mööda või poolenisti teemas. Lex Luthorit algul nähes ma tõesti ei pääsenud mõttest, et Zukerberg on segikamminud ja pätiks hakanud. Batman tundus omadega täiesti õhtal olevat. Ja ega see Superman ka väga heas vormis olnud. Üldiselt kogu see trio elas seal lihtsalt oma lapsepõlve draamasid välja suurel skaalal. Wonder Woman tundus huvitav aga kahjuks temast ei saanud me suurt midagi teada.

Spoiler :
Kas Snyder üritas lõpus teha Nolan'it sellega, et muld nagu hakkas tõusma aga vb ei hakanud ka (vs Nolani spinner)


Siiski - meeldisid Batmani combat scene'd. Need nii puised nagu välja ei näinud kui Nolani filmides. Meenutasid natukene Arkham Asylumi mängu.

Pettumuseks ei saa nimetada kuna mul ootused suht puudusid. Aga filmi lõppedes oli ikkagi siuke petta saanud tunne.

6/10
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas Ralf » 24. Märts 2016, 01:17

DaydreamDiamond kirjutas:Lex Luthorit algul nähes ma tõesti ei pääsenud mõttest, et Zukerberg on segikamminud ja pätiks hakanud. Batman tundus omadega täiesti õhtal olevat. Ja ega see Superman ka väga heas vormis olnud. Üldiselt kogu see trio elas seal lihtsalt oma lapsepõlve draamasid välja suurel skaalal.

Pilt

Olen aru saanud arvustuste põhjal, et kogu film on nagu hommik pärast rasket joomingut, kus kõik kassivad ja on mornis tujus ning hakkavad mõtlema, et mida ma küll teen oma eluga.

Pluss plahvatused.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas Jolt » 25. Märts 2016, 02:20

Mingi järjekordne õppetund liinil "soovidega tuleb ettevaatlikult ümber käia" vms. Olen nõus igaühega, kelle meeles on kõigil Marvel stuudio filmide baasiks väga sarnane skelett. Nad ise räägivad asjadest nii nagu oleks iga film omaette žanris, aga see jutt on parimal juhul naiivne. Kõik nende filmid on lõigatud ühe vormiga, üksnes butafooria on erinev.

Sellega tahtsin vaid öelda, et olin mingiks täiesti teistsuguseks superkangelastest rääkivaks looks valmis. Ja seda ma ka sain. BvS on sellest nüüdseks juba tüütavaks muutunud mallist umbes nii erinev, kui olla saab. Aga kui Marveli filmide keskmine tase on noh, üsna keskmine, siis BvS läheb selle sama mediaanlati alt väga puhtalt läbi.
See film on katki kuidagi täiesti elementaarsel tasemel. Fury Road tõestas umbes aasta eest, et suuresti tegevuse kaudu vaatajale infot andev film - mõneti nagu tänapäevane vaste tummifilmile - võib olla väga lahe. BvS tõestab, et sellisest tempokast tegutsemisest üksi ei piisa. Ühtlasi oleks vaja mingi loo esmane lähtepunkt paika panna. Veel parem oleks, kui tegelastest kujuneks mingigi arusaam ja neil oleksid motivatsioonid ning eesmärgid mida saavutada. Ning üle prahi lahe oleks see, kui tekiks kasvõi müstikalooriga kaetud arusaam, et karakterid liiguvad mingite eesmärkide suunas. Filmis toimub mingi progress.
Selle asemel koosneb BvS lihtsalt ritta pandud stseenidest, kus juhtub asju, vahepeal toimub ka plahvatusi ja lõpuks veel natukene rohkem plahvatusi. Või vähemalt suuremaid plahvatusi. Kõige suuremaid plahvatusi? Muud nagu väga ei olegi. Tundub, et Snyder ei leidnud viisi, kuidas sellest tüüpilisest ekspositsiooni dialoogi panemisest mööda saada... ja seega lihtsalt loobus üritamast? Vaatamise käigus tekkis ka mitu paralleli TDKga. Tegevuse tempokus, kaameratöö ning efektid olid kõik justkui 11 peale keeratud, võrreldes sellega kuidas TDKs samad stseenid välja mängiti... aga nende stseenide ajal tuntud elevus oli vaid kübe sellest, mis mind TDKd vaadates valdas.

Karaktereid ja osatäitmisi nagu ei saagi hästi kritiseerida. Alusmaterjal on nii kasin ja sisu nii napp, et tavapärast võrdlust on raske tehagi. Kuigi see teine film, kuhu kuulus Jesse Eisenberi osatäitmine, tundus veel poole jagu eriskummalisem ja huvitavam.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas Soprano » 25. Märts 2016, 05:21

Äärmiselt kummaline oli eilsel eellinastusel kuulda esiteks kinotöötaja suust, kes edastas levitaja (ACME) sõnumit, et palun ärge spoilerdage filmi mitte kuskil ning mõni hetk hiljem tuli veel Zack Snyder'i nö. videotervitus sama sõnumiga. Tore loosung ja puha, aga filmi, kus 2,5h mitte midagi ei toimu, polegi ju võimalik spoilerdada...
Spoiler :
Pilt

Läksin vaatama 0 ootustega, sest treiler jättis külmaks. Nüüd olen veendunud, et ma pole igavamat superkangelaste filmi näinud kui "Batman v Superman: Dawn of Justice". See oli täiesti sisutu ega tekitanud mingeid emotsioone. No mingi õhkõrn sisu seal oli, aga tegelastele ja random sündmustele oli võimatu kaasa elada. Pealkirjas viidatud vastasseisu keris väga pikalt ja lõpptulemus oli mage. Action oli üldsegi igav. Batmani kaklused ja trossiga lendamised meenutasid tõesti vahepeal neid Arkham'i seeria mänge.

Filmis oli ikka nii palju asju valesti ja kogu värk oli lihtsalt isikupäratu. Snyder oleks nagu püüdnud teha oma versiooni TDK'st, aga Nolan'i loodud maailm oli ikka mäekõrguselt huvitavam. Kõige hullem oli Lex Luthor, kelle motiividest ei saanud mingit aimdust. Jesse Eisenberg mängis üldse pigem Jokkerit ja sedagi Kuldse Vaarika tasemel (sorry, JazZ-).

Midagi positiivset polegi väga mainida. Võttis ohkama ikka.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas Rasmus » 25. Märts 2016, 12:28

Arvustus tuleb ka, aga esimesed mõtted oleksid umbes sellised:

Olen pigem DDD paadis. Saan aru küll, et see film on suures osas täielik korralagedus, aga imo need eraldiseisvad elemendid on liialt tugevad, et automaatselt terve film maha kanda. Affleck on parim Batman iial (iseloom, näitlemine, kostüümi disain jne), Eisenberg on fantastiline ja isegi Cavill ilmutab mõningaid emotsioone. Puhtalt Batmani pärast väärib vaatamist, tema võitlusstseenid on väga vinged. Screen Junkies arvas, et siia on peidetud umbes viis korralikku filmi, ja see tundub minule suhteliselt adekvaatne hinnang. Veits liiga palju raudu on tules ning tulemus on sellevõrra kaootilisem, aga (liigne) ambitsioonikus on minu silmis iga kell rohkem väärt kui Marveli šabloonipõhine konveiermeetod.

Võib-olla lähen isegi teist korda vaatama. Puhtalt sellepärast, et sisu on nii hoomamatu, ja ma lihtsalt ei ole päris kindel, kas tegu on hea või halva filmiga.

6/10


Soprano kirjutas:Äärmiselt kummaline oli eilsel eellinastusel kuulda esiteks kinotöötaja suust, kes edastas levitaja (ACME) sõnumit, et palun ärge spoilerdage filmi mitte kuskil ning mõni hetk hiljem tuli veel Zack Snyder'i nö. videotervitus sama sõnumiga. Tore loosung ja puha, aga filmi, kus 2,5h mitte midagi ei toimu, polegi ju võimalik spoilerdada...

Spoiler :
Ee... Superman sureb?
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas Jolt » 25. Märts 2016, 15:29

Rassu kirjutas:
Spoiler :
Ee... Superman sureb?

Kasutan viisakusest spoilerit, aga ei tahaks kedagi eksitada. See müstiline loo käänak on suht pulli kaka. See "palun ärge spoilige" pöördumine võib väga vabalt olla ka reklaamitrikk, et tekitada selle filmi ümber oleva arutlusega luua mulje nagu juhtuks BvS's midagi täiesti ootamatut ja hullumeelset.
Spoiler :
Ses mõttes, et ma olen sinuga nõus. Ilmselt just seda peeti silmas, kui paluti filmis juhtunust "omg this and that #bvs" stiilis säutsuga mitte reeta. Aga ma ei võtnud seda loo käänakut hetkekski tõsiselt.
Sest see oli välja mängitud sellisena, et ka Lois Lane'l, Marthal ja muudel karakteritel oli selles üsna suva. Lisaks juhtus see täiesti lambikal moel ja viisil, kus see ei tähendanud nende tegelaste ja filmi kontekstis mitte kui midagi. Kuigi BvS püüdis läbi filmi võibolla kõige enam püstitada seda küsimust, kuidas suhtuda kellessegi nii võimsasse, ei moodustunud sellest mingit teemat või sisuliini, millele see surm oleks narratiivi piires loogiliseks lahenduseks olnud. Ja noh, siis see mulla võbelemine. Suht selge Jon Snow vol 2 ja seega veelkord, see puänt on pulli kaka.


Minus on väga vaikselt ja pikkamisi käärinud vastumeelsus Watchmeni suhtes ja BvS suutis selle emotsiooni kuidagi uuesti ellu äratada. Kui Watchmeni omal ajal vaatasin olin väga värskelt lugenud koomiksit ning oskasin kõigele nii palju juurde mõelda. BvS'i vaatamise järel tunduvad aga Watchmen'i narratiivi puudujäägid kristallselged.
Järjekordselt väga ilus film, mis rebib mitmeid stseene otse koomiksimaterjalist ning äratab need tõsiselt ilusatena ellu aga on sisu mõttes täielik 0.
Ma hindan samuti seda ambitsiooni, millega BvS on tehtud, ning Snyderi lavastajasilma. Ta peaks mingite filmide art-director'ks või kellekski selliseks hakkama. Sest juba mitmendat korda komistab ta narratiiviga juba täiesti elementaarsel tasemel.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas Zinera » 25. Märts 2016, 15:34

5/10
Nõustun üldiselt eelnevate kommentaaridega, no ikka ei olnud eriti hea film. Tõesti ei toimunud midagi, filmi saaks tunduvalt lühemaks lõigata igasuguse möla ja igavuse arvelt. Väga laialivalguv, st üritatakse nagu midagi, aga ei saadud ikkagi millegi konkreetsega hakkama.
Batman Ben Affleck polnud ikka nii hea, kui Christian Bale. Ilmselt on see kinni mingis harjumuses, aga kui peaks edasisi filme miskipärast vaatama, siis saab parema pildi.
Jesse Eisenbergi Lex Luthor oli täiesti Jokker vms, Lexist oli asi kaugel, samas osatäitmine oli iseenesest üsna hea.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas Ralf » 25. Märts 2016, 15:57

Jolt kirjutas:
Rassu kirjutas:
Spoiler :
Ee... Superman sureb?

Kasutan viisakusest spoilerit, aga ei tahaks kedagi eksitada. See müstiline loo käänak on suht pulli kaka. See "palun ärge spoilige" pöördumine võib väga vabalt olla ka reklaamitrikk, et tekitada selle filmi ümber oleva arutlusega luua mulje nagu juhtuks BvS's midagi täiesti ootamatut ja hullumeelset.

Nagu üks kriitik kirjutas:
"The studio has, in the usual way, begged and bullied critics not to reveal plot points, and I wouldn't dream of denying you the thrill of discovering just how overstuffed and preposterous a movie narrative can be."
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas Rasmus » 25. Märts 2016, 18:11

Pilt
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

5/10

PostitusPostitas Ralf » 25. Märts 2016, 21:01

No ikka päris masendav afäär. Kogu aja tahtsin lihtsalt Supermanile ja Batmanile õlale patsutada ja küsida, et kas tahad kalli, semu? Ja stoori oli ehmatavalt nõrk ning laialivalguv tõesti.

(KURI) ARVUSTUS
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas Ralf » 26. Märts 2016, 06:26

Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 74 külalist

cron