Oculus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Oculus

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 03. Aprill 2014, 12:49

Oculus
Oculus (2013)

Vanemate surm mõjutas tugevalt kahe orvuks jäänud lapse saatust. Aja möödudes on 20-aastane õde endiselt veendunud ning tahab ka vennale tõestada, et lähedaste inimeste hukkumise ja kõigi sellest tingitud hädade põhjustajaks oli peeglist tulnud kummitus…

Oculus (2013) on IMDb



Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Oculus

PostitusPostitas LiveForThis » 18. Aprill 2014, 15:35

Väga meeldiv üllatus. Kinno minnes olin näinud ainult seda jubedalt keskpärast trailerit ja seega puudusid ka igasugused lootused, et see film peaks ka hea olema. Kõrge Rotten pani tegelikult muhelema küll.

Aga jah, igati õnnestunud psühholoogilise rõhuga pingeline õudusfilm, mis loetud minutitega koorub tüüpilisest majahorrorist hoopis üdini ärevaks reaalsusega manipuleerivaks õudustrilleriks, mis on kogu oma ainestiku ammutanud reaalsest psühholoogilisest vägivallast.

Filmi viimased 15-20 minutit on tõsiselt pöörased.

Ma ei ole mitte kunagi "Doctor Who`d" vaadanud, aga Karen Gillian on väga vinge näitlejanna. Nüüd ootan tema "Guardians of the Galaxy" rolli veelgi enam.

4/5
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Oculus

PostitusPostitas Rasmus » 18. Aprill 2014, 16:32

Wani-laine kummitushorrorit ja "Inceptioni"-stiilis mindfucki on väga edukalt põimitud ning saadud tulemuseks küllaltki omanäoline õudusfilm. Reaalset hirmu tekkis siiski vaid paaril korral ning seegi oli saavutatud odavate võtetega (ootamatult välja hüppavad tumedajuukselised naised, obvioosselt), nii et eriti kõrgelt ei saa hinnata. Aga idee on korralik ja nagu LFT mainis, siis lõpuminutitel läheb asi päris pööraseks ning seda ainult positiivses mõttes.

6/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Oculus

PostitusPostitas filmiarvustus » 18. Aprill 2014, 17:07

2013 aasta lõpul filmifestivalidel head tagasisidet saanud Mike Flanagani õudusthriller "Oculus" põhineb kaheksa aastat tagasi tehtud samanimelisel lühifilmil ja on lõpuks ka meie kinolinadel. Peaosaline Karen Gillan on tuntud kõikidele "Doctor Who" fännidele, mistõttu selle uude filmi kohta on ka öeldud: "The most dangerous Doctor Who adventure yet!". Flanagan on varasemalt lavastanud sellised nimed nagu õudusfilm "Absentia" ja draama "Still Life", mis mõlemad väärivad ära vaatamist.

Pean tunnistama, et "Oculus" meeldis minule väga, kuid paraku mitte oma õuduse pärast, vaid oma stiili ja ülesehituse tõttu. Kahjuks minu jaoks jäi õudus ja ehmatus nõrgaks, kuid psühholoogilise thrillerina töötas linalugu imeliselt hästi. Filmis on olemas momendid, mis on hirmsad, kuid visuaalne narratiiv on kordades võimsam ning mängib need momendid üle. Mike Flanagan on teinud lavastajana ära suurepärase töö ning antud filmi saab pidada mehe töövõiduks. Imeliselt filmitud ja monteeritud mitmes ajastus ja reaalsuses korraga töötav film on kõrge oskuse musternäidis ning hea filmina väga mõnus meelelahutus.

Tegevustik toimub korraga kahes ajastus: tänapäev ja 11 aastat tagasi kui õde ja vend olid veel noored. Terve lugu keerleb antiikse peegli ümber, mille tarvis luuakse korralik ja intrigeeriv mütoloogiline taust, mis kindlasti genereerib veel palju erinevaid filme. Kuigi seda lugu ei ole keeruline paari lausega kokku võtta, on tegemist äärmiselt segase ja hästi läbi mõeldud stsenaariumiga, mis ei lase filmi vaatajal mitte milleski kindel olla. Peegel mängib inimeste peadega ning suudab panna uskuma mida iganes, seega kõik on võimalik ning iga situatsioon ei pruugi olla see, mis ta näib ning vastupidi. Tõeliselt meeldejääv tükk filmikunsti. Teos on kokku pandud selliselt, et iga viimane kui kaader filmis on kahtlusevarju all - kas see tegelikult ikka oli nii?

Ajalugu kordab ennast, selle saame filmiga selgeks, tekitades nii sisu kui ka lõpuga palju dialoogi, diskussiooni ja arutelu, et mis siis tegelikult oli ja kuidas see lugu võiks jätkuda. Flanagani trumbiks terve filmiga on suurepärane oskus tekitada ja hoida pinget, mille suuresti saavutab hea kaameratöö ja elektroonilise muusikaga. Ühel momendil läheb film sedavõrd kõrgetele tuuridele, et ei ole võimalik eristada tänapäeva, minevikku ja reaalsust peale surutud fantaasiast. Näitlejatest pean esile tõstma "Battlestar Galactica" staari Katee Sachoffi esitlust kui pereema ning noore Annalise Basso oskuseid kui noor Kaylie. Lõpetuseks julgen seda filmi soovitada igale filmisõbrale, sest see pakub midagi harjumatut ja meeldejäävat.
Filmile hindeks on korralikud seitse punkti. 7/10.
Aidates valida sobivaid filme...
http://www.filmiarvustus.eu
Kasutaja avatar
filmiarvustus
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 330
Liitunud: 28. Veebruar 2013, 10:17
Asukoht: Keila

8/10

PostitusPostitas Ralf » 21. Aprill 2014, 18:01

IMO te olete isegi liiga lahja jutuga, minu arust kaasaegse horrori absoluutne tipp. Näitab hiilgavalt, kuidas me ise loome õudused selle põhjal, mis meie voodis või köögis võib olla. Minu arust saab seda mugavalt nimetada ka mõjuvaks draamaks vaimuhaigusest.
http://rlfstr.blogspot.com/2014/04/oculus-2013.html
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Oculus

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 12. Juuni 2014, 00:13

Päris lahedalt jutustatud lugu. Midagi ülihirmsat justkui ei olnud aga koguaeg oli põnev vaadata kuidas lugu rullib end lahti, ja seda üpriski omanäoliselt. Pealegi, peeglid on mulle alati veits kõhedust tekitanud.

Siiski Wan'i viimaste soorituste (The Conjuring, Insidious (eriti 1. osa)) tasemele mu jaoks päris ei tõuse (mis on minu jaoks viimaste aegade meeldejäävaimad sellest genrest).

moar of the same, please 8)
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Oculus

PostitusPostitas LynxHunter789 » 12. Juuni 2014, 15:47

Sai ka lõpuks ära vaadatud ja pean ütlema, et olen pettunud. Lootsin näha midagi sarnast "Kurja kutsumisele" ja "Astraalile". Just õuduse poolest, aga filmis vist ei olnud ühtegi kohta, mis oleks mind võpatama pannud. Idee ja mõte olid head, aga minu jaoks jäi nõrgaks. 6/10.
You'll always remember this as the day that you almost caught Captain Jack Sparrow.
Kasutaja avatar
LynxHunter789
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 81
Liitunud: 12. Mai 2013, 14:13
Asukoht: Pärnu

Re: Oculus

PostitusPostitas Cochrane » 01. Märts 2016, 06:43

Väga hea õudusfilm ja eriti sobilik vaatamine, kui oled just nimelt tüdinenud filmidest, mis üritavad pidevalt meeleheitlikult võpatama panna. 8/10
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist

cron