Hollywoodi tähesära on kadumas?

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee uudiste kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Hollywoodi tähesära on kadumas?

PostitusPostitas Taavi » 17. Mai 2005, 17:36

Hollywoodi tähesära on kadumas?

Kuigi möödunud nädalalõpp (13-15 mai) tõi Põhja-Ameerika kinodesse mõnevõrra rohkem rahvast kui sellele eelnenud puhkepäevad, siis kokkuvõttes on näha selgeid märke, et rahva huvi on üha rohkem suunatud kodukinole. Eelmise nädala kolme viimase päevaga jätsid kinokülastajad kassadesse ligi 10% vähem raha kui samal ajal aasta varem. See oli juba 12. nädal järjest kui möödunud aasta sama periood on olnud edukam. Alates 1983. aastast, kui sellist statistikat on tehtud, on vaid kaks korda kinokülastuste seas valitsenud veelgi suurem mõõn.

T?ielikku uudist loe siit
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas merlee » 20. Mai 2005, 12:38

ei tea, kas see on tõsi, aga vanad kinomehed räägivad, et sõltumata filmide headusest on kinodes iga kuue aasta järel seletamatu mõõna-aasta elik tuntav vaatajate arvu vähenemine. võibolla vanaättide jutt...
kindlasti leitakse sellele mitmesuguseid põhjuseid (piraatlus, viletsad filmid, kodukino võidukäik jpm.), aga siis mingil põhjusel tuleb rahvas taas kinno tagasi----Asjalikke filme võidakse vorpida palju, aga kinos vaatamiseks sobilikke filme on ikka supervähe. Õnneks neid ikka on ja kindlasti tehakse veelgi - fakt on see, et mõnda filmi väikselt ekraanilt siiski vaadata ei kannata (n. "Gladiaator", "Titanic", "Matrix", "LOTR")
merlee
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 24
Liitunud: 17. Mai 2005, 09:37

PostitusPostitas Taavi » 20. Mai 2005, 12:51

iva on su jutus kindlasti sees..
aga mina arvan pigem, et publiku huvi puudumine on tingitud rohkem Hollywoodi praeguse stiili ammenduvusest .. 99% nende filmide juures on midagi sõnaseletamatut, mis mulle isiklikult lausa närvidele käib .. Tüütab tõepoolest ära ..

Ja kusjuures. Filmid ise ei olegi nii hullud, vaid hullud on nende treilerid. Näiteks siis Kingdom of Heaven. Treileri põhjal mina seda küll vaatama ei läheks ...

A see, et iga kuue aasta tagant kaob rahva huvi - see võib tõepoolest nii olla. Aastate vahelisi suhteid on jälgitud natuke üle 20. aasta. Ja hetkel on selle aja kolmas suur mõõnaperiood. Keskmiselt tuleb ühe sellise perioodi pikkuseks siis 6-7 aastat...
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Cochrane » 20. Mai 2005, 22:28

Seda nüüd just ei ütleks, et väikeselt ekraanilt vaadata ei kõlba. Riiulil kolm LOTR EE dvd'd. Mina igatahes küll nautisin neid. Muidugi ka lisamaterjale, mida on igas karbis rohkem kui küll.
Kogemus on loomulikult teine, aga kehvem mitte.

Aga kõige huvitavam kogemus oli, kui Tartu Ekraanis käisin Matrixi 3. osa vaatamas. Vihmane esmaspäev, film mõnda aega jooksnud. Ostsin pileti tund aega varem ära, olin ainuke. Läksin mõni aeg hiljem kinno... ikka veel ainuke. Lõpptulemus oligi, et olin kogu seansi ajal ainukene vaataja saalis.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17


Mine Uudised

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 25 külalist

cron