Mida sooviksite filmiveebil näha?

Küsimused, soovitused ja üldine jutt FILMIVEEB.EE kohta. NB! Muu jutt siia ei kuulu!

Moderaator: Meeskond

Re: Mida sooviksite filmiveebil näha?

PostitusPostitas Defexer » 10. August 2011, 02:22

Kas ma ei leia või on mul kahe silmavahele jäänud kuid foorumil puudub otsing. (Ei mõtle seda ülemist filmide otsingut) Põhimõtteliselt kui keegi on filmi vaadanud ning seda pole siia lisatud siis saaks otsingukaudu kätte, mis tema arvas jne.
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: Mida sooviksite filmiveebil näha?

PostitusPostitas hint » 30. September 2011, 10:38

defexer kirjutas:Kas ma ei leia või on mul kahe silmavahele jäänud kuid foorumil puudub otsing. (Ei mõtle seda ülemist filmide otsingut) Põhimõtteliselt kui keegi on filmi vaadanud ning seda pole siia lisatud siis saaks otsingukaudu kätte, mis tema arvas jne.


Sama probleem on mul juba pikemat aega olnud. Alafoorumites on otsingud olemas, aga üleüldine foorumi otsing kas puudub või ma olen ikka väga pime olnud.
Kasutaja avatar
hint
Eliit
 
Postitusi: 863
Liitunud: 03. Juuli 2009, 18:18

Re: Mida sooviksite filmiveebil näha?

PostitusPostitas Rain » 30. September 2011, 14:02

See puudub, keegi imeline tegelane peab selle peidust välja tooma.
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Mida sooviksite filmiveebil näha?

PostitusPostitas Ronet » 30. September 2011, 14:09

hint kirjutas:Sama probleem on mul juba pikemat aega olnud. Alafoorumites on otsingud olemas, aga üleüldine foorumi otsing kas puudub või ma olen ikka väga pime olnud.


Uues filmiveebis on miskipärast enamus phpbb funktsioonid ära peidetud.
Tuleb käsitsi minna: search.php
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Mida sooviksite filmiveebil näha?

PostitusPostitas Pixie » 21. Oktoober 2011, 12:08

Kas ma mäletan väga valesti nagu oleks kunagi olnud teema Filmiveebi general discussion jaoks? Võib-olla ajan mõne teise foorumiga segamini. Viimasel ajal on mul olnud probleeme enda küsimuste jaoks sobiva koha leidmisega. Just nendega, mis ei lähe kokku ettepanekute, vigade ega konkreetselt uue FV teemadega.

Anyhoo, märkasin, et ühte mu filmi kommenteerivat postitust on muudetud ning sinna spoiler tag'id lisatud. Aitäh, kui reegleid rikkusin. :P Siit aga muutus mulle arusaamatuks, millised on FV spoilerite postitamise reeglid. Seni olen üritanud uusimatel filmidel/sarjadel kõige olulisemad faktid tag'ide vahele panna, aga üldist juttu niisama postitanud.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Mida sooviksite filmiveebil näha?

PostitusPostitas Soprano » 21. Oktoober 2011, 12:27

Sellist üldist teemat vist pole. Arutluse alla võib iseenesest alati uue teema teha, kui on mõni suurem mure.

Mina panin su jutu spoiler tag'i. :) Üldiselt kui räägid mingi olulise detaili ära (eriti filmi lõpust), siis peaks see olema spoiler tag'i vahel. Sinu konkreetse postituse juures oli tegelikult spoiler ainult viimane lause, et läksin võib-olla hoogu ja võid selle ise ära muuta.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Mida sooviksite filmiveebil näha?

PostitusPostitas Pixie » 23. Oktoober 2011, 00:27

Soprano kirjutas:Sinu konkreetse postituse juures oli tegelikult spoiler ainult viimane lause, et läksin võib-olla hoogu ja võid selle ise ära muuta.

Olgu, las see jääb. Tahtsin lihtsalt olukorda selgitada, et enam sama viga ei juhtuks. :)
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Mida sooviksite filmiveebil näha?

PostitusPostitas brixxx » 19. Detsember 2011, 16:18

Oleks võimalik ka nende näitlejate,lavastajate, seriaalide ja filmide arutlus veebisaidil, mida ei ole filmiveebi.ee-s. Mul enamik näitlejaid,filme ja seriaale ei ole siin saidil. Eriti filme.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Mida sooviksite filmiveebil näha?

PostitusPostitas brixxx » 19. Detsember 2011, 16:30

Kuna ma olen väga filmde ja seriaalide huviline, eriti uurin ühe näitleja kaupa nende rolle, siis minu arust võiks terve imdb.ee baas kopeerida siia. Ma ei leia teie veebilehelt ausalt öeldes, mitte midagi üles ja kui ma lähen imdb.com surfama, siis leian isegi palju huvitavamaid ja paremaid filme ja seriaale. Võibolla te olete paremaks läinud, aga viimati käisin midagi otsimas pool aastat tagasi. Filmide ja seriaalide andmebaas on rahuldav, aga näitlejaid on teil andmebaasis küll väga vähe. Kui teil on näitlejaid vähe, siis võiks vähemalt kõikide näitlejate terve näitleja karjääri rollid kajastatud olla. Mina kasutan seda, hetkel ainult kommenteerimiseks, jututoas suhtlemiseks ja edetabelite tegemiseks. Uusi filme saan teada forumcinemas või enne imdb.com, kui olen oskanud õigeid näitlejaid uurida.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Mida sooviksite filmiveebil näha?

PostitusPostitas Defexer » 19. Detsember 2011, 18:18

Ma pean seda mainima aga vähemalt oleksid võinud komad õigetesse kohtadesse panna, sest hetkel oli raskusi su postituse lugemisega.
Kuidas kellegile, mulle meeldib lugeda siinsete foorumlaste arvamusi ja muidugi ei puudu ka arutelu.
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: Mida sooviksite filmiveebil näha?

PostitusPostitas Rain » 19. Detsember 2011, 18:51

Ei tea küll erilist palju veebisaitide loomisest ja nende ehitusest, aga ma olen sellisel arusaamal, et filmiveebi hetkeline andmebaasi mahtuvus ei mahutaks iial endasse ära nii palju andmeid nagu IMDb's on. (Pole selles kindel, niiet kui valetan, ärge kurikaga lööma tulge.)

Pealegi see vajaks massiivset tööd ning ilma biograafiata või filmikirjelduseta ei saaks inimesed 'teemat' hinnata ega kommenteerida, mis tähendaks seda, et enamus (loe: põhimõtteliselt kõik) kopeeritud objektid oleksid täiesti mõttetu ja vaid vaatlemiseks. Ja kui sa tõesti tahad vaid vaadelda, mis kes kus filmis oli, siis samahästi võid sa juba IMDb't ju kasutada, sest filmiveebis poleks IIALGI kõigil nendel filmidel eestikeelne kirjeldus olemas.

Ja pealekauba, IMDb andmebaasi kopeerimine oleks suht mõtetu, kuna neid igasuguseid filme ja näitlejaid oleks mitusada tuhat, millest umbes 10% (arvatavasti vähemgi) oleksid sellised asjad, millest inimesed oleks tõesti huvitatud.
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Mida sooviksite filmiveebil näha?

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 19. Detsember 2011, 20:12

Lisaksin veel niipalju, et töö andebaasi täiendamiseks on jätkuv protsess ning kui senini lisatu hulgast enda lemmikuid leida ei õnnestu, kuid soov arutelu luua on, siis on alati võimalus ise vastav film, seriaal või näitelja lisada. Selleks tuleb profiili alt valida "Täienda portaali".
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Mida sooviksite filmiveebil näha?

PostitusPostitas brixxx » 20. Detsember 2011, 10:51

Vastan Raini kommentaarile. Võibolla tõesti kasutavad inimesed 10% või vähem, aga ma olen enamus asjade puhul arvamusel ja selle veebisaidi puhul sama arvamus, pigem olgu infot rohkem kui vähem, et ka selline suurem uurja saab, siit midagi uut teada. Ma ei usu, et mina olen ainus, keda huvitab filme ja näitlejaid nii uurida. Ja arvan selliste saitide veebimaht peaks olema küllaltki suur.

Esialgu võib mõned üksikute näitlejate terve karjääri rollid täita. Varsti hakkan ise täiustama filmiveebi.

Mind huvitab üks asi, miks ei ole kajastatud üldse inglise näitlejaid ja seriaale, nt. näitlejatest - Alun Armstrong, Philip Glenister, Derek Fowlds, Denis Lill, Amanda Redman, Anthony Calf, Dennis Waterman jne ning seriaalid - Uued trikid, Südameasi, Maahaigla jne. Hetkel on neid inglise näitlejaid kajastatud, kes on USA filmides mänginud nt Alan Rickman, Michael Caine.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Mida sooviksite filmiveebil näha?

PostitusPostitas JazZ- » 20. Detsember 2011, 13:58

brixxx kirjutas:Ma ei leia teie veebilehelt ausalt öeldes, mitte midagi üles ja kui ma lähen imdb.com surfama, siis leian isegi palju huvitavamaid ja paremaid filme ja seriaale.


IMDb loodi 1990-ndal aastal, see kuulub Amazon'ile ning selle täiendajate hulka kuuluvad inimesed üle kogu maailma. Ära sa märgi, et selle andmebaas on mahukam ning seega tõenäosus uusi ja huvitavaid filme/seriaale sealt leida, on suurem kui Filmiveebist.

brixxx kirjutas:Mind huvitab üks asi, miks ei ole kajastatud üldse inglise näitlejaid ja seriaale, nt. näitlejatest - Alun Armstrong, Philip Glenister, Derek Fowlds, Denis Lill, Amanda Redman, Anthony Calf, Dennis Waterman jne ning seriaalid - Uued trikid, Südameasi, Maahaigla jne. Hetkel on neid inglise näitlejaid kajastatud, kes on USA filmides mänginud nt Alan Rickman, Michael Caine.


Sinu nimetatud seriaalidest on näiteks Südameasi Filmiveebi andmebaasis täiesti olemas. Aga jah, tuleb tunnistada, et jõudsid lõpuks Filmiveebi sünge saladuseni - teatavasti antakse näitleja/filmi/seriaali/jne andmebaasi sisestamisel veateade, kui lahter "Seos USA-ga" tühjaks jäetud on, seega pole mõtet ennast seesuguste lisamisega üldse vaevama hakata. Palju tulemuslikum on foorumis väikese andmebaasi üle nuriseda. (Y)
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Mida sooviksite filmiveebil näha?

PostitusPostitas brixxx » 20. Detsember 2011, 16:56

Arvan, et filmiveebis võiksid need inglise seriaalid küll kajastatud olla mida näidatakse televiisoris, eriti ETV ja ETV2.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Arutlus

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 67 külalist