Kuidas muuta foorum aktiivsemaks?

Küsimused, soovitused ja üldine jutt FILMIVEEB.EE kohta. NB! Muu jutt siia ei kuulu!

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Priit » 08. Juuli 2006, 21:02

Weirdo kirjutas:
Aga kuhu ja kuidas reklaamida?


Näiteks rate`s :P Igasugustel erinevatel netilehekülgedel ja foorumites ma arvan.


Tegelikult kui kellegil paar tuhandet ära visata, siis võiks küll reidis reklaamida..

http://www.rate.ee/ads.php
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas Ralf » 08. Juuli 2006, 22:58

Kui raha probleemne on (mis on ka arusaadav), siis võib üheks variandiks lugeda ka seda, et kõik Filmiveeblased lisavad Filmiveeb.ee lingi/banneri endale signatuuriks teistesse foorumitesse, kus nad käivad.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Forzelius » 08. Juuli 2006, 23:02

Fletchu kirjutas:Kui raha probleemne on (mis on ka arusaadav), siis võib üheks variandiks lugeda ka seda, et kõik Filmiveeblased lisavad Filmiveeb.ee lingi/banneri endale signatuuriks teistesse foorumitesse, kus nad käivad.


Ega jah, Filmiveeb nii rikas veel pole... Hea avatar :) :)
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Priit » 08. Juuli 2006, 23:33

Fletchu kirjutas:Kui raha probleemne on (mis on ka arusaadav), siis võib üheks variandiks lugeda ka seda, et kõik Filmiveeblased lisavad Filmiveeb.ee lingi/banneri endale signatuuriks teistesse foorumitesse, kus nad käivad.


Starcraft'i avatar? :p

Aga paljudes foorumites on ka signatuuris reklaamimine keelatud!
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas Ralf » 06. August 2006, 17:11

SubClubis on iga filmi tiitli juures saadaval nii Movies.ee kui ka IMDb link filmi kohta. Kas kuidagi SC'ga kokkuleppele ei saaks, et neil ka Filmiveeb.ee viited juures oleksid? Ma mõtlen, SC's käib päevas kümneid filmifriike, kes ehk sellest lehest midagi ei tea. : P
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Rasmus » 23. August 2016, 18:03

Daegwynn kirjutas:Postitused võiks olla pikemad.

Be careful what you wish for!
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Kuidas muuta foorum aktiivsemaks?

PostitusPostitas Rain » 23. August 2016, 23:21

Ralf kirjutas:SubClubis on iga filmi tiitli juures saadaval nii Movies.ee kui ka IMDb link filmi kohta. Kas kuidagi SC'ga kokkuleppele ei saaks, et neil ka Filmiveeb.ee viited juures oleksid? Ma mõtlen, SC's käib päevas kümneid filmifriike, kes ehk sellest lehest midagi ei tea. : P

Eeee... Pole probleemi, need viited ongi juba seal juures... juba väga ammusest ajast. :irw:
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Kuidas muuta foorum aktiivsemaks?

PostitusPostitas ruut » 23. August 2016, 23:22

Rohkem draamat.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Kuidas muuta foorum aktiivsemaks?

PostitusPostitas JazZ- » 31. Juuli 2018, 17:22

As a wise man once said:

ruut kirjutas:Rohkem draamat.


Võib-olla olete juba tähele pannud, et mustema südametunnistusega Filmiveebi meeskonnaliikmete postituste lõppu on ilmunud teavitus nende kriminaalse lähimineviku kohta. Kuna administratsiooni tagatubades on see juba arvestataval määral pahameelt ja alusetuid süüdistusi poleemikat tekitanud, proovin oma võimu kuritarvitamist üllast heategu veidi ka avalikkusele elaboreerida.

Teatavasti ei erine siinsed meeskonnaliikmed kuigi palju vampiiritapjatest:

Into every generation a slayer moderaator is born: one girl/boy in all the world, a chosen one. He/she alone will wield the strength and skill to fight the vampires, demons, and the forces of darkness; to stop the spread of their evil and the swell of their number täiendada Filmiveeb.ee andmebaasi. He/she is the slayer ainus aktiivne moderaator.


Hiljutisemad näited kronoloogilises järjekorras on uLtImAtEcRiTiC, Rasmus ja Ronet, kellest veel kummalisel kombel ükski mõrvasüüdisustega vangis ei istu. Küll aga on selgelt näha, et aastaid IMDb-st näitlejate ja tegelaste nimede kopeerimist pole oma jälge jätnud üksnes Filmiveebi andmebaasi, vaid ka moderaatorite ja administraatorite väsinud hinge. Tõsi, kui üks moderaator suuremat aktiivsust üles näitab, võib tekkida petlik mulje, et ta ei naudi elus midagi rohkem kui portaali täiendamist filmidega, millest suures osas keegi ei hooli ja nii ei taha teised omapoolse panustamisega tema rõõmu rikkuma hakata. Tegelikult on ajalugu aga näidanud, et Filmiveebi modereerimine ja andmebaasi täiendamine on võrdväärne hoopis lõõmavas tules viibimisega - mida kauem ja intensiivsemalt seda teha, seda suurem on ka läbipõlemisoht. Nii et kui satute tänaval kohtama mõnda meeskonnaliiget, kelle silmad on õõvastavalt tühjad ja näos peegeldub täielik apaatia, siis ei pruugi selle põhjuseks olla äsja kinos "Tagi" nägemine.

Suures osas tekitaski pahameelt just seesama fakt, et kõik praegused meeskonnaliikmed on kunagi aktiivselt foorumi andmebaasi täiendanud ja sealjuures on neil ette näidata palju silmapaistvamad numbrid kui mul endal - ja seega mõjub seesugune sõbralik meeldetuletus vahepeal tööd teha mõnevõrra ülbelt. Siinkohal tahan veelkord rõhutada, et ma ei sea kahtluse alla ühegi meeskonnaliikme aastate jooksul tehtud panust (kui ehk testikusti välja arvata), aga samamoodi nagu eeldatakse Riigikogu liikmetelt, et nad vahepeal oma positsiooni ka rahva elu edendamiseks kasutaksid, pole minu arvates väga palju nõuda, et ka võimsama resümeega endiselt meeskonna nimistusse kuuluvad liikmed vähemalt ühe korra kuus Fv arengusse panustaks, mitte oma rohelise (või punase) boldi peal lihtsalt vanast rasvast mugavat elu ei elaks. Privileegiga oma postitusi muuta, ilma et sellele "viimati muutis..." tähis külge jääks või salaja teiste postitustesse roppusi juurde lisada, võiks kaasneda ka vähemalt mingisugune aktiivne vastutus. Iseenesest võiks muidugi ka meeskonnaliikmetele, kes omal ajal kõvasti tööd rabanud on, aga tunnevad, et neil selleks nüüd enam aega, jaksu ega tahtmist pole, lihtsalt mingi eraldi emeriitmoderaatori tiitli koos kindlate privileegidaga kinkida, aga me kõik teame, mida see tähendaks: sellisele tiitlile oleks õigus ka Forzeliusel. Ja seda me ei tahaks.

Niisiis, selle teatud meeskonnaliikmete postituste lõpus oleva kirje olemus on üsna lihtne: see ilmub sinna automaatselt, kui vastav meeskonnaliige pole viimase kuu jooksul andmebaasi ühtegi filmi, seriaali, näitlejat või lavastajat lisanud. Ideaalis ei tohiks küll ka uudiseid diskrimineerida ja julgustan kõiki ka neid lisama, aga kahjuks see hetkel veel tehnilistel põhjustel priipääset häbimärgist ei garanteeri (loodan selle siiski korda saada). Pärast ÜHE andmebaasi kirje lisamist kaob see kiri tubli meeskonnaliikme postituse alt 30 päevaks automaatselt. Aga asjal on juures ka väike lisanüanss: kuna tean, et filmiveeblased ei pruugi avalikust alandamisest ja oma maine kahjustumisest vähimalgi määral hoolida, on siiski midagi, mis peaaegu kedagi külmaks ei jäta: õigekiri. Seega näevad meeskonnaliikmed, kelle südametunnistus must, seda lisasõnumit vigases eesti keeles - pattudest puhta hingega foorumlased (ja foorumi külalised) seda piina taluma ei pea.

Tõenäoliselt läksid kohe liikvele jutud, et korrumpeerunud poliitikule kohaselt aktsepteerin ma valuutana ka kiidusõnu, sest peale minu enda oli Rain mõnda aega ainus meeskondlane, kelle positused noomitussõnadest puhtad olid ja teatavasti tuli ta juhuslikult hiljuti lagedale avaldusega:

Rain kirjutas:Jazz on parim nagu alati


Võin siiski kõigi rahuks kinnitada, et sarnaselt Thanosele olen mina (ning on ka mu AI) 100% objektiivne ja Raini vabastas õige jutu rääkimise asemel hoopis portaali täiendamine "Valgesaba hirveküti pärandiga".

Tean, et seesugune "see võtab kõigest 10 minutit!" üleskutse kõigile eriti innustavalt mõjuda ei pruugi, sest mu enda reaktsioon sedalaadi sõnumitele on pea alati: "fuck off, mul on oma 10 minutiga parematki teha, kui su küsitluse täitmisega sind bakakraadile lähemale aidata", aga siinkohal tuletaksin teile meelde, et portaali ühe kinolevisse jõudva filmiga täiendamine võtab kõigest 10 minutit! Nii mõnigi leiab muidugi ka, et selline lähenemine on liiga agressiivne, aga kahjuks on ajalugu näidanud, et rahumeelsed abipalved Filmiveebi rattaid liikuma ei pane.

Eks kõikidel moderaatoritel ja administraatoritel on veidi erinev ettekujutus sellest, milline Fv meeskonnaliikme töö välja nägema peaks: näiteks Ralf ja Rain on ilmselt Filmiveebi ajaloo kõige stabiilsemad moderaatorid, kelle motoks on rohkem "tasa sõuame, kuhugi ikka jõuame", teises äärmuses on jälle veidi skandaalsema lähenemisega testikusti, kelle motoks on "mind ei koti", ja Rasmus, kelle motoks tema moderaatori karjääri hiilgeajal oli "veri on paksem kui piraajadega vesi". Kui Rasmuse kontroversiaalsemad meetodid foorumi aktiivsuse edendamiseks sai välja vabandada sellega, et ta on rumal teismeline, siis minu puhul on olukord muidugi mõnevõrra keerulisem. Lihtne ja töötav vabandus oleks veel mõnda aega tagasi olnud "ta on naine", aga peale selle, et see pole aastal 2018 enam hea toon, ei tea keegi, kas mu metoodikat kritiseerida üldse tohib või on mõne remarki nagu "ma ei saa aru, miks sa nii teed" tegemine seksuaalne ahistamine. Piirid on väga hägused! Nii et mõelge selle peale, kui jälle mu teguviise kahtluse alla seadma hakkate.

Kuigi on avaldatud soovi, et ma oma aega kaasmeeskondlaste terroriseerimise asemel hoopis andmebaasi täiendamise automatiseerimiseks kulutaks, ei ole see tegelikult asi, mida ma teha tahaks, sest meeskonna orjatöö on minu meelest üks alustalasid, mis Fv-s veel mingit inimlikkust ülal aitab hoida, sest on näha, et päris kasutajad veel vahepeal Filmiveebis ringi toimetavad. Küll aga võin mõelda selle töö lihtsustamisele, aga siinkohal veel väga suuri lubadusi anda ei julge (sest tõenäoliselt on mind selleks ajaks Hinnavaatlusesse küüditatud).

Pilt

TL;DR: Fv meeskond on nüüd vihane WOKE AF. Võtke heaks!
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Eelmine

Mine Arutlus

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist