Nii kaugel, nii lähedal

In weiter Ferne, so nah!

Faraway, So Close! (1993)

0 / 10

0 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Žanr: Draama, Fantaasia, Müsteerium
Stuudio: Bioskop Film, Road Movies Filmproduktion
Riik: Saksamaa
Kestvus: 2 tundi 24 minutit
Lavastaja(d): Wim Wenders

"Nii kaugel, nii lähedal" on järg Wim Wendersi 1987. aasta filmile "Taevas Berliini kohal" ning jälgib taaskord Saksamaa pealinnas ringi uitavaid ingleid, kes seiravad igatsevalt nende silme ees lahti rulluvaid inimsaatusi. Cannes'is esilinastunud film võitis 1993. aasta festivalil žürii peapreemia.

Eelmisest filmist tuttavad näitlejad Otto Sander ja Bruno Ganz naasevad samades rollides. Bruno Ganzi mängitud endine ingel Damiel on leidnud maise õnne ja peab pitsabaari nimega Casa dell'angelo. Tema kaaslane Cassiel (Otto Sander) jätkab elu inglina, seltsiks kaunis kolleeg Raphaela (Nastassja Kinski) ning koos on nad taasühendatud Berliini kaitseingliteks. Inglitena on nad tavainimese pilgule nähtamatud, kuid neil on võime kuulata inimeste mõtteid ja puudutada nende südameid. See on kõik. Päev-päevalt rusub Cassieli üha rohkem inglite pelk vaatleja roll ning ta hakkab vaikselt unistama sellest, kuidas oleks kogeda elu inimesena. Ühel päeval, üritades päästa ühe väikse tüdruku elu, Cassieli soov täitub ja nüüd peab ta inimesena uues reaalsuses toime tulema.

Wim Wendersi üleloomulike jõududega pikitud mõistuloos teevad lisaks Bruno Ganzile ja Nastassja Kinskile kaasa ka Willem Dafoe, Peter Falk, Lou Reed ja endine Nõukogude Liidu juht Mihhail Gorbatšov. Filmi tunnuslugu "Stay (Faraway, So Close!)" esitab U2.

www.katusekino.ee

Videod

Lingid

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga