Sid ja Nancy

Sid and Nancy (1986)

6 / 10

1 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Žanr: Biograafia, Draama
Stuudio: Initial Pictures
Riik: Suurbritannia
Kestvus: 1 tundi 52 minutit
Lavastaja(d): Alex Cox

Sex Pistols oli punkroki kuulsaim bänd. Just Sex Pistols tõi selle muusika välja keldriruumidest ja just neist kujunesid meedias patuoinad. Osa kõmulisest kuulsusest oli bändi mänedzheril Malcolm McLarenil teadlikult provotseeritud, osa kollase pressi välja mõeldud.

Sid Vicious (õige nimega John Simon Ritchie, 1957-1979) oli olnud meeletu Sex Pistolsi fänn. Talle kujunes ansamblis basskitarristi koha saamine suurimate salaunelmate täitumiseks. Sidis kulmineerus aga kõik see, mida ansambli mänedzher Malcolm McLaren soovis pungi ümber näha. Raevukas, ebameeldiv väljanägemine, kõiges hoolimatu, ründav ja suisa ennasthävitav käitumismaneer. Tegelikult oli Sid tavaline Londoni nooruk, kellele lõi kuulsus pähe ja kes hakkas elama McLareni loodud legendi kohaselt.

Nancy Spungen sündis Philadelphias. 17-aastaselt asus ta üksinda elama New Yorki. Nancyl oli olnud raske lapsepõlv. Narkootikume hakkas ta tarbima 12-aastaselt. New Yorgis elatas ta end striptiisitarina ja käis ansamblitega kaasas. Londonisse kolis ta pärast punkmoe algust. Nancy Spungenile oli kõigi unelmate täitumiseks kohtumine Sidiga. Ta oli alati igatsenud tutvust kellegi rokktähega. Nende kahe hoopis mitte magus armastuslugu ongi Coxi filmi tähelepanukeskmes.

Film algab tagasivaatelise loona, nagu seda räägib pärast Nancy surma Sid New Yorgi politseile. Sealjuures jutustab filmi esimene pool Sex Pistolsist dokumentaalses laadis, teine aga keskendub Sidi ja Nancy narkopilves suhtele. Kohe esimesest kohtumisest saab Sidist ja Nancyst lahutamatu paar. Kuid neiu tulek rikub ansambliliikmete omavahelised suhted. Ameerika ringreisile Nancyt kaasa ei võeta. Kuid ringreisi kestel vajub ansambel laiali. Sid pöördub Londonisse tagasi ja kui tema soolokarjäärist ei saa asja, kolib ta koos Nancyga New Yorki Chelsea hotelli. Nancy hakkab Sidi mänedzheriks, kuid pidurdamatu allakäik on juba alanud. Narkoprobleemid löövad neil üle pea ja lugu jõuab verise draamani.

Gary Oldman Sidina ja Chloe Webb Nancyna on oma rollidesse täielikult sisse elanud. Kummalisest välimusest hoolimata on mõlemas tegelaskujus tubli annus siirast inimlikkust ja isegi hellust.

- [url:1inquozy]http://www.ohtuleht.ee/18886[/url:1inquozy]

Osades

Gary Oldman "Sid Vicious" Planeet 51 (2009)
Chloe Webb "Nancy Spungen" Kaksikud (1988)

Pildid

Videod

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga