Katharine Hepburn

Hartford, USA

Hinnang: 6.2/10 (5 hindajat)

Sündinud: 12.05.1907 (96 aastane)
Surnud: 29.06.2003
Osalenud filmides: Rooster Cogburn (1975)
Arva, kes lõunale tuleb (1967)
Aafrika kuninganna (1951)
Aadama küljeluu (1949)
Beebiga kimpus (1938)

Neljakordne Oscari-võitja ning 12. kordne nominant Katharine Houghton Hepburn on kindlasti üks aegade edukamaid naisnäitlejaid. Pikka aega hoidis ta nii Oscari-võitude kui nominatsioonide pingereas esikohta. 2003. aastal võttis viimase tiitli temalt ära Meryl Streep, kel oli sel aastal au 13. korda kuldmehikesele kandideerida. Laureaadiks on Streep tunnistatud aga kõigest kahel korral.
Arsti ning naisõiguslase tütrena sündinud Katharine valis näitlejaelukutse kolledžipäevil peale osalemist mitmedes koolinäidendites.
Tema lapsepõlve raskeimaks hetkeks oli tema venna surm 14. aastasena. Enda venda kiindunud Katharine kasutas veel aastaid peale õnnetust venna sünnipäeva enda omana. Lisaks tõmbus ta endasse ning sai enamuse enda koolitundidest kodus.
Filmikarjääriga alustanud, võitis ta juba enda kolmanda rolli eest Oscari ("Morning Glory" - 1933).
Enda viimase suure filmirolli tegi ta 1981. aastal filmis "Kuldse järve ääres", mis talle tema viimase Oscari-võidu tõi. See film jäi üleüldse viimaseks vanameistrile Henry Fondale, kes samuti rolli eest Oscariga pärjati. Fonda suri järgmise aasta augustis.
Katharine Hepburn on olnud abielus vaid korra (aastatel 1928-1934). Ta oli pikaajalises suhtes näitleja Spencer Tracy-iga. Nad mängisid viimati koos filmis "Arva kes lõunale tuleb". Kaks nädalat peale filmi võtteid suri Tracy südameataki tagajärjel. Hepburni sõnul pole ta seetõttu ise seda filmi kunagi vaadanud.

Enda karjäärile tagasivaatavalt on ta öelnud: "Inimesed on minusse kiindunud nagu mingisse vanasse majasse."